Gdzie na wakacje w Polsce? Ile trzeba zapłacić za nocleg w Gdańsku, Gdyni i Sopocie?

kc
30 maja 2023 

Gdzie na wakacje w Polsce? Warto wykorzystać ciepłe dni i w sezonie letnim zaplanować wypoczynek nad polskim morzem, w otoczeniu terenów zielonych albo nad jednym z kaszubskich jezior. Ciekawe miejsca nad morzem pozwalają cieszyć się urlopem nie tylko podczas słonecznej pogody, ale również w trakcie deszczowej aury.Kiedy zaczynają się wakacje 2023?Wakacje w Polsce w 2023 roku zaczynają się po zakończeniu zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach - 23 czerwca. Pierwszy dzień wakacji wypada więc 24 czerwca, a uczniowie mogą cieszyć się dniami wolnymi aż do 31 sierpnia. Rozpoczęcie roku szkolnego zaplanowano na piątek - 1 września.

Letnia przerwa od szkoły to okazja do wyjazdów na kolonie dla dzieci, obozy młodzieżowe czy edukacyjne, ale również rodzinne spędzenie czasu.

Najwięcej czasu wolnego otrzymują maturzyści, którzy zdecydują się na studia. Rok akademicki 2023/2024 zaczyna się 2 października (poniedziałek).

Maturzyści zakończyli rok szkolny 28 kwietnia 2023 roku.

1. Wakacje w Polsce - Trójmiasto i polskie morze pełne możliwościGdzie na wakacje w Polsce? Trójmiasto to jeden z najlepszych pomysłów na spędzenie czasu nad polskim morzem. Piaszczyste plaże i tereny zielone, a równocześnie bliskość centrum miasta. Trójmiasto pozwala korzystać z wczasów w Polsce bez względu na wiek i zainteresowania. Polskie morze zachwyca pięknem o każdej porze roku. Warto jednak pamiętać, że równocześnie potrafi zaskoczyć szybką zmianą pogody. Decydując się na spędzenie wakacji w Trójmieście nie trzeba martwić się o nudę w czasie deszczu.

Atrakcje w Gdańsku pozwalają cieszyć się odpoczynkiem na plaży. Miasto uchodzi także za najbogatsze w zabytki "Bałtyckiej Europy". Gdynia przyciąga nowoczesnym charakterem, rozwija się i zmienia każdego roku łącząc handel, turystykę i rozrywkę. Natomiast Sopot oferuje klimatyczne uliczki, liczne tereny zielone do spacerowania i niepowtarzalną atmosferę kurortu.

Co zabrać nad morze? Lista rzeczy na wyjazd - z dzieckiem i bez Co zabrać nad morze? Lista rzeczy na wyjazd - z dzieckiem i bez

Warto wybrać Trójmiasto jako miejsce na wakacje w Polsce ze względu na dużą różnorodność atrakcji. Do wyboru są m.in. zabytki i muzea w Gdańsku, a także ciekawe atrakcje w Gdyni, np. ORP Błyskawica - Okręt Muzeum oraz Dar Pomorza - Statek Muzeum. Warto odwiedzić również Akwarium Gdyńskie, Muzeum Emigracji czy Muzeum Marynarki Wojennej. Z łatwością można również znaleźć atrakcje dla dzieci w Gdańsku, Gdyni i Sopocie. Miasta zachęcają również ciekawymi restauracjami czy kawiarniami.

15 ciekawych miejsc w Gdańsku. Co można zwiedzić w Gdańsku za darmo?2. Wypoczynek nad jeziorami podczas wakacji w Polsce - KaszubyGdzie jechać na wakacje w Polsce, żeby cieszyć się pięknem natury z dala od miasta? Kaszuby znajdują się kilkadziesiąt kilometrów od Trójmiasta. Warto zdecydować się na krótki wypoczynek nad jeziorami podczas wakacji w Polsce. Dobrym pomysłem jest połączenia urlopu w Trójmieście z wypadem na Kaszuby. Region ma bogatą ofertę dla miłośników aktywności na świeżym powietrzu - spływy kajakowe, sporty wodne, wycieczki rowerowe czy długie spacery w otoczeniu przyrody. Samochodem można dotrzeć do np. Kartuz w około 45 min. Popularna miejscowość do wypoczynku niedaleko Trójmiasta to również Chmielno, Szymbark czy Gołubie.

Pomysł na jednodniową wycieczkę. Kajaki poza Trójmiastem. Gdzie i za ile? Pomysł na jednodniową wycieczkę. Kajaki poza Trójmiastem. Gdzie i za ile?

Ciekawym pomysłem na wypoczynek nad jeziorem podczas wakacji w Polsce jest spływ kajakowy Radunią. Nurt jest bardzo spokojny, przeszkód niewiele, a ciek meandruje wśród kaszubskich pól, lasów i łąk. Inny pomysł to spływ kajakowy Wdą jedną z najpiękniejszych kaszubskich rzek. Położona w samym centrum Kaszubskiego Parku Krajobrazowego jest doskonałym wyborem dla początkujących kajakarzy.

3. Wczasy w Polsce dla osób aktywnych i nie tylko - Żuławy WiślanePodczas wczasów w Polsce warto zarezerwować czas również na Żuławy Wiślane. Malownicze wioski, mosty i budowle hydrotechniczne w połączeniu ze spokojem oraz płaskim krajobrazem wyróżniają się na tle turystycznej mapy okolic Trójmiasta.

Żuławy Wiślane sprawdzą się jako pomysł na wakacje w Polsce dla osób aktywnych. Płaskie tereny sprawiają, że warto wybrać się na wycieczkę rowerową z dziećmi. Niemal zupełny brak wzniesień sprawia, że jazda jest szczególnie przyjemna.

Lista rzeczy na kolonię nad morzem - co wziąć na kolonię? Lista rzeczy na kolonię nad morzem - co wziąć na kolonię?

Ile kosztuje nocleg nad polskim morzem?W Gdańsku dostępne są mieszkania na doby od 40 do około 350 zł za dobę. Cena zależy przede wszystkim od metrażu, lokalizacji, jakości wyposażenia czy okresu wynajmu, a także liczby najemców.

W Gdyni za dobę trzeba zapłacić od 70 do 450 zł, a w Sopocie 60-350 zł. Warto jednak zwrócić uwagę, że wśród ogłoszeń dominują oferty z ceną zaczynającą się od 200 zł za dobę.

W sezonie wakacyjnym wynajem mieszkania na doby często wiąże się z wyższym kosztem niż w pozostałych częściach roku. Wyższe ceny mogą dotyczyć również mieszkań zlokalizowanych w pobliżu plaży albo centrum miasta. Oprócz standardowych parametrów nieruchomości na cenę wpływa również termin. Wyższe ceny pojawiają się w okresie dużych wydarzeń, np. Jarmarku Dominikańskiego czy Open'er Festival.
kc