Jak dorabiać do pensji? 9 pomysłów na pracę dodatkową

Klaudia Cichocka
3 grudnia 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 
Jak dorabiać do pensji? 9 pomysłów na pracę dodatkową Jak dorabiać do pensji? 9 pomysłów na pracę dodatkową

Jak dorabiać do pensji? Szukasz pomysłu na pracę dodatkową? Masz wolne weekendy albo pracujesz w niepełnym wymiarze godzin? Jeżeli dysponujesz czasem pozwalającym na realizację kolejnych obowiązków, dowiedz się więcej o stanowiskach, które możesz objąć w ramach pracy dodatkowej.
Praca dodatkowa najczęściej kojarzy się z wakacyjnym zatrudnieniem. Uczniowie i studenci chętnie angażują się w pracę, która pozwala zarobić dodatkowe pieniądze. Oferty pracy dorywczej pojawiają się jednak przez cały rok i nie zawsze skierowane są wyłącznie do młodych pracowników. Na wielu stanowiskach wymagana jest nie tylko dostępność, ale również doświadczenie i kwalifikacje. Jaką pracę dodatkową można podjąć bez względu na porę roku?Jak dorabiać do pensji? 9 pomysłów na pracę dodatkowąJak można sobie dorobić do pensji? Gdzie można pracować w weekendy?

1. Praca dodatkowa: hostessa


Jak dorabiać do pensji, kiedy lubisz kontakt z ludźmi? Jako hostessa możesz uczestniczyć w wielu wydarzeniach na terenie Trójmiasta, ale nie tylko. Osoba odpowiedzialna za zachęcanie potencjalnych klientów do skorzystania z produktów czy usług współpracuje z dużymi i popularnymi markami. Firmy organizują konferencje, targi, szkolenia czy wystawy, podczas których nawiązują relacje z klientami i dążą do zwiększenia sprzedaży. Hostessy witają gości, udzielają niezbędnych informacji, a także przekazują katalogi i ulotki.

Ile zarabia kelner? Obowiązki i zarobki kelnera 2022Zarobki zależą od rodzaju zlecenia i ilości w ciągu miesiąca.

Warto dodać, że w branży sprawdzają się również mężczyźni zatrudnieni na stanowiskach hostów.

2. Praca dodatkowa - sprzątanie


Masz wolne popołudnia i weekendy? Wiele firm sprzątających szuka dodatkowego wsparcia kilka godzin w ciągu tygodnia. W Trójmieście znajdziesz pracę pozwalającą na sprzątanie biur, placówek naukowo-dydaktycznych albo apartamentów na wynajem. Stawki za godzinę zależą od firmy organizującej usługę. Wielu pracodawców przyznaje premie za dokładność, sumienność i dyspozycyjność.3. Animator - dodatkowa praca z dziećmi


Jak zarobić dodatkowe pieniądze jeżeli lubisz dzieci? Spróbuj pracy jako animator. Coraz częściej hotele organizują imprezy i bale, podczas których dorośli przekazują pociechy w ręce doświadczonych animatorów. Organizacja ciekawych i angażujących zajęć podczas wesel czy innych rodzinnych imprez to dobry sposób na pracę dodatkową wieczorami i w weekendy. Jako animator znajdziesz również zatrudnienie na imprezach urodzinowych dzieci.

Praca dodatkowa jako kurier to jeden ze sposób na dodatkowy zarobek Praca dodatkowa jako kurier to jeden ze sposób na dodatkowy zarobek

4. Praca dodatkowa Trójmiasto - dostawca/kurier


Dostawca jedzenia czy kurier? Posiadając prawo jazdy kategorii B możesz zacząć pracę dodatkową za kierownicą. Najczęściej zarobki na stanowisku dostawcy albo kuriera zależą od ilości zrealizowanych zleceń.

Jaka praca dla studenta? Oferty pracy dla studentówPodejmując się rozwożenia paczek albo jedzenia musisz dobrze znać dzielnice należące do twojego rewiru. Zaplanowanie maksymalnie krótkiej drogi do celu pozwoli ci szybko i sprawnie realizować zlecenia.5. Praca dodatkowa sezonowa - odśnieżanie zimą


Jak dorabiać do pensji w sezonie zimowym? Jedną z najbardziej poszukiwanych osób zimą jest ktoś, kto zajmie się odśnieżaniem posesji czy drogi. Masz czas w zimowe poranki? Przedszkola, firmy i placówki szukają wsparcia na terenie całego Trójmiasta. Liczy się przede wszystkim dyspozycyjność, zaangażowanie i sumienność.

Pytania na rozmowie kwalifikacyjnej. Jak się przygotować?Jak zarobić dodatkowe pieniądze przez Internet? Praca dodatkowa zdalnaGdzie szukać pracy dodatkowej w domu?Jak dorabiać do pensji bez wychodzenia z domu? Na czym można zarobić?

6. Praca zdalna dodatkowa - korepetytor


Specjalizujesz się w określonej dziedzinie? Potrafisz wytłumaczyć nawet skomplikowane zagadnienia? Zacznij prowadzić korepetycje. Nie tylko uczniowie uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez doświadczonego specjalistę - szczególnie, jeżeli chodzi o języki obce.

Jak dorobić bez wychodzenia z domu? Coraz częściej korepetycje odbywają się online, co pozwala zyskać dochodową pracę dodatkową zdalną. W dużych miastach godzina korepetycji kosztuje najczęściej od 50 zł w górę.

Jak znaleźć pracę?7. Praca dodatkowa w domu - marketing internetowy


Jak zarobić dodatkowe pieniądze przez Internet? Marketing internetowy to opcja na pracę dodatkową dla osób, które śledzą trendy i skutecznie potrafią łączyć kreatywność z analityką. Znajdziesz wiele stanowisk, które pozwolą ci kilka godzin w tygodniu realizować zadania bez wychodzenia z domu. W ramach marketingu internetowego możesz prowadzić profile marek w mediach społecznościowych, tworzyć treści na strony internetowe czy proste grafiki.8. Dodatkowa praca w domu - tłumacz


Gdzie szukać pracy zdalnej jeżeli dobrze znasz język obcy, ale nie czujesz się najlepiej w nauczaniu? Praca dodatkowa przy realizacji tłumaczeń pisemnych pozwoli ci wykonywać zadania o dowolnej porze. Tłumaczenia prezentacji biznesowych, stron internetowych, listów a nawet książek to tylko część formatów, które wymagają tłumaczenia. Im mniej popularny język znasz, tym większe będą twoje zarobki.

9. Praca dodatkowa zdalna - obsługa klienta


Nie zawsze praca na stanowisku specjalisty ds. obsługi klienta wiąże się z bieżącym odpowiadaniem na telefony. Coraz częściej kontakt z klientem przenosi się do Internetu, gdzie liczy się czas reakcji. Jeden pracownik nie jest w stanie odpowiadać na komentarze i wiadomości 24 godziny na dobę. Firmy zatrudniają więc kilka osób, które dbają o kontakt z klientem na zmianę. Jeżeli pracujesz od 8 do 16, nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś wieczorami pracował w ramach obsługi klienta dla innej firmy.