Skopiowano

Jak zdać egzamin ósmoklasisty z matematyki? Jak znaleźć korepetytora?

Klaudia Cichocka
2 marca 2022 
Co będzie na egzaminie ósmoklasisty z matematyki? Ile kosztuje godzina korepetycji z matematyki 2022? Co będzie na egzaminie ósmoklasisty z matematyki? Ile kosztuje godzina korepetycji z matematyki 2022?

Jak zdać egzamin ósmoklasisty 2022 z matematyki? Majowy egzamin zbliża się wielkimi krokami. Chociaż wszyscy uczniowie zdają test, uzyskane punkty wpływają na rekrutację do liceów. Korepetycje z matematyki to szansa na powtórzenie materiału pod okiem doświadczonego nauczyciela. Co będzie na egzaminie ósmoklasisty z matematyki? Ile kosztuje godzina korepetycji z matematyki 2022?

Kursy przygotowawcze do egzaminu ósmoklasisty Gdańsk, Gdynia, Sopot25 maja 2022 r. godz. 9:00 ósmoklasiści z całej Polski przystąpią do egzaminu z matematyki. CKE co roku przygotowuje nowy arkusz, ale niektóre typy zadań powtarzają się na każdym egzaminie. Korepetytorzy pracujący z ósmoklasistami wiedzą na co zwrócić szczególną uwagę i podpowiadają najprostsze sposoby rozwiązania. Co powtórzyć na egzamin ósmoklasisty z matematyki?

Ile kosztuje godzina korepetycji z matematyki 2022?Korepetycje z matematyki to nie tylko szansa na powtórzenie zagadnień. Decydując się na naukę z doświadczonym korepetytorem uczniowie zyskują również wsparcie dotyczące zasad egzaminu. Nauczyciel, który przygotował już kilkudziesięciu uczniów, zna obawy ósmoklasistów.

Korepetytorzy wiedzą, co będzie na egzaminie ósmoklasisty z matematyki. Przygotowując kilkudziesięciu uczniów zauważają typy zadań powtarzające się najczęściej. Zwracają uwagę na szczegóły, które mogą umknąć podczas codziennej nauki. Podpowiadają również szybkie i sprawdzone sposoby na rozwiązanie zadań.Ile kosztuje godzina korepetycji z matematyki 2022?

Korepetycje z matematyki w Gdańsku czy Gdyni kosztują od 20 do 80 zł za godzinę. Najmniej zapłacisz za współpracę z uczniem liceum albo studentem. Im bardziej doświadczony i wykwalifikowany korepetytor, tym większa stawka. Na cenę korepetycji z matematyki 2022 wpływa również poziom edukacji. Materiał obejmujący egzamin ósmoklasisty z matematyki wyceniany jest na ok. 60 - 80 zł za godzinę.

Korepetycje z matematyki dla ósmoklasistów prowadzą również placówki edukacyjne - w grupach albo indywidualnie.

Jak znaleźć korepetytora?Jak znaleźć korepetytora?

Sprawdź ogłoszenia, a następnie wybierz kilku korepetytorów spełniających podstawowe wymagania. Najczęściej nauczyciele informują o doświadczeniu oraz preferowanym wieku uczniów. Inni specjaliści prowadzą zajęcia dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, a inni dla studentów.

Zwróć również uwagę na formę prowadzenia zajęć. Czy korepetytor dojeżdża do ucznia? A może zajęcia prowadzone są w domu nauczyciela? Coraz częściej dostępna jest również forma zajęć online.

Zanim podejmiesz decyzję zadzwoń do korepetytora i dowiedz się szczegółów. Zapytaj o stawkę godzinową, dostępność godziną czy doświadczenie.

Jak dobrze napisać egzamin ósmoklasisty z matematyki? Warto zajrzeć do testów z poprzednich lat i rozwiązać wszystkie zadania. Jak dobrze napisać egzamin ósmoklasisty z matematyki? Warto zajrzeć do testów z poprzednich lat i rozwiązać wszystkie zadania.

Co będzie na egzaminie ósmoklasisty z matematyki 2022? Lista tematów i zagadnieńCo będzie na egzaminie ósmoklasisty z matematyki? Nauczyciele i korepetytorzy wskazują, że najczęściej pojawiają się zadania dotyczące m.in. procentów, potęg czy geometrii.Zadania na egzaminie ósmoklasisty z matematyki - najczęściej powtarzające się typy:

 • działania dotyczące procentów,
 • zadania z wyliczania średniej arytmetycznej,
 • zadania związane z potęgami,
 • działania na pierwiastkach,
 • działania na ułamkach - zwykłych i dziesiętnych,
 • zadania na działaniach w układzie współrzędnych,
 • zadania dotyczące geometrii - wyliczanie kątów,
 • równanie z jedną niewiadomą,
 • elementy rachunku prawdopodobieństwa,
 • zadania z wykorzystaniem twierdzenia Pitagorasa.

Jak dobrze napisać egzamin ósmoklasisty z matematyki? Warto zajrzeć do testów z poprzednich lat i rozwiązać wszystkie zadania.

Nowe wymagania na egzaminie ósmoklasisty i maturze 2021Czego nie będzie na egzaminie ósmoklasisty z matematyki 2022? Testy nie obejmują m.in. 
zadań dotyczących dowodów geometrycznych. Czego nie będzie na egzaminie ósmoklasisty z matematyki 2022? Testy nie obejmują m.in. 
zadań dotyczących dowodów geometrycznych.

Jak zdać egzamin ósmoklasisty z matematyki 2022? - zmianyPandemia wywołała zmiany w trybie egzaminu ósmoklasisty z matematyki 2022. Od 2022 r. obowiązują wymagania egzaminacyjne zamiast podstawy programowej. Uczniowie muszą przyswoić mniejszą partię materiału.

Egzamin ósmoklasisty z matematyki 2022 - zmiany:

 • mniejsza liczba wszystkich zadań,
 • mniejsza liczba zadań otwartych - maksymalnie 4 zadania,
 • mniejsza liczba punktów do uzyskania - maksymalnie 25 punktów.

Czego nie będzie na egzaminie ósmoklasisty z matematyki 2022? Testy nie obejmują
zadań dotyczących dowodów geometrycznych, ograniczone będą wymagania dotyczące działań na pierwiastkach, stereometrii.