Mieszkania na sprzedaż. Gdańsk Przymorze to więcej niż falowce

kc
31 stycznia 2023 

Mieszkania na sprzedaż w Gdańsku na Przymorzu cieszą się niesłabnącą popularnością od lat. Dzielnica przyciąga osoby w różnym wieku oferując rozwiniętą infrastrukturę i komunikację, ale również bliskość plaży oraz terenów zielonych. Przymorze zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu, a równocześnie pozwala cieszyć się miejskimi udogodnieniami. Mieszkania dostępne na sprzedaż to nie tylko lokale w popularnych falowcach, ale także klasyczne nieruchomości z lat 70. czy 80. oraz nowoczesne apartamentowce blisko morza. Na terenie Przymorza znaleźć można mieszkania spełniające różne oczekiwania oraz potrzeby.Administracyjnie dzielnica podzielona jest na Przymorze Małe (część zachodnia) oraz Przymorze Wielkie (jedna z największych dzielnic w Gdańsku). Powszechnie tereny nazywane są jedną nazwą. Sąsiadują od północy z Zatoką Gdańską i osiedlem Żabianka i Jelitkowo, od wschodu z dzielnicą Brzeźno oraz Zaspa, a od południowego - zachodu z Oliwą.

Ceny mieszkań na sprzedaż w Gdańsku na PrzymorzuCeny mieszkań na sprzedaż w Gdańsku na Przymorzu zaczynają się od około 9 tys. zł za m kw. Głównie są to nieruchomości o powierzchni do 50 m kw. w zabudowie oddanej do użytkowania w latach 70. i 80. Część lokali gotowych jest do zamieszkania od zaraz, ale wiele wymaga gruntownego remontu. Często znajdują się w falowcach charakterystycznych dla Przymorza, m.in. przy ulicy Piastowskiej, Jagiellońskiej czy Obrońców Wybrzeża.

Najdroższe mieszkania na Przymorzu znajdują się w nowoczesnych budynkach oddanych do użytkowania po roku 2000. Wiele apartamentów ma widok na Zatokę Gdańską i znajduje się niedaleko morza oraz okolicznych terenów zielonych. Ceny najdroższych mieszkań na sprzedaż w Gdańsku na Przymorzu kształtują się na poziomie nawet 20-30 tys. za m kw. Średnia cena za mieszkanie z rynku pierwotnego w grudniu 2022 r. wyniosła 20 171 zł za m kw., a z rynku wtórnego - 14 185 zł za m kw.

Mieszkania na sprzedaż w Gdańsku na Przymorzu - bliskość morza i terenów zielonychPrzymorze Wielkie to dzielnica posiadająca dostęp do morza. Na jej terenie znajduje się również większa część Parku im. Ronalda Reagana. Ponad 55 ha powierzchni to miejsce na aktywny wypoczynek dla osób w każdym wieku. Place zabaw przyciągają rodziny z dziećmi, liczne ławki i leżaki - osoby starsze i szukające spokoju, a wybieg dla psów - właścicieli czworonogów. Na terenie osiedli znajdują się również mniejsze parki, tereny zielone, place zabaw i miejsca do aktywności na świeżym powietrzu np. Ogródek Jordanowski, a w pobliżu także Park Przymorze czy znajdujący się na Zaspie Park im. Jana Pawła II. Przymorze pozwala zachować równowagę między miejskimi udogodnieniami a szybkim dostępem do natury.

Mieszkanie na Przymorzu dobre pod inwestycjęDużą zaletą mieszkań na sprzedaż w Gdańsku na Przymorzu jest możliwość inwestycji. Bliska odległość od Uniwersytetu Gdańskiego sprawia, że wielu właścicieli decyduje się wynajmować mieszkania i pokoje dla studentów. Położenie dzielnicy gwarantuje popularność również wśród osób ceniących aktywny tryb życia czy pracujących w pobliskich centrach biznesowych. Przymorze to miejsce, które zapewnia dobrą komunikację, rozbudowaną infrastrukturę handlowo-usługową, a jednocześnie pomaga odpocząć od miejskiego zgiełk.

Mieszkanie na sprzedaż w Gdańsku Przymorzu to również dobry pomysł na wynajem krótkoterminowy. Osoby odwiedzające miasto chętnie wybierają lokalizacje blisko morza, ale także z możliwością szybkiego dojazdu do innych części miasta. Z Przymorza można łatwo dotrzeć nie tylko do sąsiadujących dzielnic, ale również do rejonu Głównego Miasta, Wrzeszcza czy Nowego Portu, a dzięki SKM - Sopotu oraz Gdyni.

Mieszkania w Gdańsku Przymorze - sąsiedztwoMieszkania na Przymorzu Małym znajdują się głównie w niskiej i średniej zabudowie bloków mieszkalnych. Na terenie dzielnicy mieszczą się również domy wolnostojące, przede wszystkim jednorodzinne. Natomiast Przymorze Wielkie to jedna z największych dzielnic Gdańska pod względem liczby ludności i gęstości zaludnienia. Zabudowę tworzą głównie bloki, a wśród nich najdłuższy w Polsce falowiec, w którym mieszka ok. 4 tys. osób.

Przymorze jest dobrze skomunikowane z innymi częściami miasta. Mieszkańcy korzystają z linii tramwajowych oraz autobusowych, a także przystanku SKM. W kilkanaście minut można dotrzeć do centrum miasta czy pobliskich dzielnic - Zaspy, Wrzeszcza, Oliwy czy Jelitkowo.

Na terenie dzielnicy znajdują się liczne sklepy, placówki medyczne czy restauracje i kawiarnie. Jednym z największych punktów handlowo-usługowych jest centrum handlowe Alfa, Galeria Handlowa Przymorze oraz hipermarket Auchan.
kc