Mieszkania na sprzedaż w Gdańsku. Najtańsze i najdroższe oferty na rynku

kc
24 stycznia 2023 

Na cenę mieszkania na sprzedaż w Gdańsku wpływa m.in. lokalizacja i sąsiedztwo, metraż, rok budowy, układ pomieszczeń czy rodzaj budynku. Najwięcej trzeba zapłacić za nieruchomość oddaną do użytkowania w ciągu ostatnich kilku lat i znajdującą się kilkaset metrów od plaży. Najtańsze mieszkania dostępne są w dzielnicach położonych z dala od centrum. Wiele lokali wymaga jednak remontu.Mieszkania na sprzedaż w Gdańsku do 10 tys. zł za m kw.Mieszkania na sprzedaż w Gdańsku do 10 tys. zł za m kw. znaleźć można głównie w dzielnicach oddalonych od centrum - Orunia, Rudniki, Zakoniczyn czy Jasień. Wśród ofert pojawiają się również nieruchomości bliżej centrum o dużym metrażu, np. we Wrzeszczu czy na Zaspie albo Przymorzu w większości przypadków wymagają jednak generalnego remontu. Zdarzają się również nieruchomości z niekorzystnym układem pomieszczeń, np. pokój przechodni, skomplikowaną sytuacją prawną czy w starszej zabudowie.

Mieszkania na sprzedaż w Gdańsku do 20 tys. zł za m kw.W przedziale cenowym 10-20 tys. zł za m kw. dostępnych jest najwięcej nieruchomości. Potencjalni nabywcy mogą znaleźć mieszkania zarówno w pobliżu centrum, jak i w dzielnicach na obrzeżach miasta. Nieruchomości różnią się pod względem standardu wykończenia, roku budowy czy metrażu.

Za nieco ponad 10 tys. zł za m kw. znaleźć można mieszkania w dzielnicach takich jak Jasień, Ujeścisko, Suchanino, Łostowice czy Chełm. Niektóre nieruchomości wymagają remontu. Za około 12-15 tys. zł za m kw. można kupić mieszkanie w dzielnicach sąsiadujących z centrum oraz z dobrą infrastrukturą komunikacyjną, handlowo-usługową czy rozrywkową - we Wrzeszczu, Zaspie, Przymorzu, Strzyży czy Morenie. Głównie są to lokale o powierzchni 40-60 m kw. oraz większe, ale położone dalej od centrum.

Gdzie znaleźć mieszkanie na sprzedaż w Gdańsku blisko morza?Natomiast za cenę 17-20 tys. zł za m kw. znaleźć można nieruchomości w atrakcyjnych lokalizacjach (Żabianka, Śródmieście, Wrzeszcz, Zaspa, Oliwa) w większości świeżo po remoncie i gotowe do zamieszkania od zaraz. Około 20 tys. zł za m kw. trzeba zapłacić za mieszkanie w atrakcyjnej lokalizacji oddane do użytku po roku 2010 albo znajdujące się w historycznej kamienicy na terenie Śródmieścia.

Mieszkania na sprzedaż w Gdańsku - ceny, metraże, ofertyMieszkania na sprzedaż w Gdańsku do 30 tys. zł za m kw.Za nieco ponad 20 tys. zł za m kw. dostępne są mieszkania na sprzedaż w Gdańsku w samym centrum, np. na ulicy Ogarnej, Mariackiej czy Wałowej. Głównie są to historyczne kamienice albo nowoczesne apartamentowce. Metraże nie są duże - średnio mieszkanie ma 30-40 m kw. powierzchni. Wśród ofert znaleźć można także nieruchomości we Wrzeszczu, na Zaspie czy Przymorzu oddane do użytkowania w ciągu ostatnich kilku lat i niewymagające remontu o powierzchni około 40-60 m kw.

Mieszkania na sprzedaż w Gdańsku do 40 tys. zł za m kw.Wśród ofert dostępnych jest kilkadziesiąt ogłoszeń mieszkań na sprzedaż w Gdańsku do 40 tys. zł za m kw. Za nieco ponad 30 tys. zł za m kw. można kupić nieruchomość w prestiżowej lokalizacji blisko morza - Jelitkowie, Brzeźnie czy Przymorzu albo na terenie Śródmieścia. Wiele apartamentów znajduje się zaledwie 100-200 m od plaży i zostało wybudowanych po roku 2010. Metraż to zazwyczaj od 40 do 80 m kw. chociaż zdarzają się zarówno mniejsze, jak i większe powierzchnie. Natomiast mieszkania w Śródmieściu to głównie nowe budownictwo albo historyczne kamienice, np. przy ulicy Mariackiej. Mieszkańcy często mogą cieszyć się widokiem na miasto albo na Motławę.

Mieszkania na sprzedaż w Gdańsku do 50 tys. zł za m kw.Niewiele jest mieszkań na sprzedaż w Gdańsku do 50 tys. zł za m kw. Dostępne nieruchomości to głównie apartamenty o powierzchni 70-100 m kw. Znajdują się w najatrakcyjniejszych dzielnicach, m.in. w Śródmieściu czy niedaleko pasa nadmorskiego w Jelitkowie - często maksymalnie 100 m od plaży. Dodatkowe korzyści to zamknięte, monitorowane oraz chronione osiedle, wysokiej jakości materiały wykończeniowe oraz udogodnienia w budynkach, np. sala do ćwiczeń czy plac zabaw dla dzieci.
kc