Mieszkania na sprzedaż w Gdańsku Oliwie - rynek wtórny vs. rynek pierwotny

kc
8 lipca 2024 

Mieszkania na sprzedaż w Gdańsku Oliwie dostępne są zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Duża różnorodność ofert sprawia, że łatwo znaleźć nieruchomość spełniającą konkretne wymagania. Mieszkania w Oliwie należą do jednych z najdroższych w Trójmieście głównie ze względu na atrakcyjną lokalizację i niepowtarzalny charakter łączący korzyści z bliskości natury z miejskimi udogodnieniami.Wśród ogłoszeń, zarówno na rynku wtórnym, jak i pierwotnym przeważają nieruchomości o metrażu od 40 do 70 m kw. Planując zakup, musisz przygotować się na koszt rzędu około 1 mln zł. Ceny najdroższych mieszkań o powierzchni ponad 100 m kw. kształtują się na poziomie od 2 do nawet 3,5 mln zł.

Mieszkania na sprzedaż w Gdańsku Oliwie - rynek wtórnyMieszkania na sprzedaż w Gdańsku Oliwie z rynku wtórnego to przede wszystkim 2 i 3-pokojowe nieruchomości w budownictwie sprzed 2000 roku. Większość mieszkań na sprzedaż jest gotowa do zamieszkania od zaraz. Niektóre wymagają drobnych zmian, a niewiele gruntownego remontu.

Wśród ofert znaleźć można mieszkania w historycznych kamienicach i starszych budynkach wielorodzinnych. Dużą zaletą jest bliskość terenów zielonych - Lasów Oliwskich, ale również infrastruktury wybudowanej przed laty - przystanków tramwajowych i autobusowych, sklepów czy placów zabaw. Mieszkania sprawdzają się do własnego użytku oraz pod inwestycję, np. na wynajem dla studentów pobliskich uczelni - Uniwersytetu Gdańskiego i Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu.

Mieszkania w Gdańsku Oliwie. Klimatyczna dzielnica w sercu miasta Mieszkania w Gdańsku Oliwie. Klimatyczna dzielnica w sercu miasta

Zgodnie z Barometrem Cen Nieruchomości od początku br. średnia cena za m kw. mieszkania w Oliwie o metrażu 36-60 m kw. nie spadła poniżej 18 tys. zł.

Mieszkania z rynku wtórnego to większa różnorodność cen w zależności od przyjętych parametrów.
W ogłoszeniach znaleźć można lokale o powierzchni 50 m kw. za około 700 tys. zł, ale również 100-metrowe apartamenty w historycznych kamienicach za ponad 3 mln zł. Najtańsze mieszkania na rynku to wtórnym w Oliwie to niewielkie kawalerki do 35 m kw., chociaż liczba ofert jest mocno ograniczona.

Mieszkania na sprzedaż w Gdańsku Oliwie - rynek pierwotnyMieszkania na sprzedaż w Gdańsku Oliwie na rynku pierwotnym znajdują się w przemyślanych kompleksach. Nowoczesne osiedla oferują nie tylko wysokiej jakości wykonanie, ale również aranżację stref wspólnych wewnątrz i na zewnątrz. Strefy zielone, miejsca do relaksu i aktywności na świeżym powietrzu pozwalają czerpać z bliskości terenów zielonych i niepowtarzalnego charakteru dzielnicy.

Na rynku pierwotnym dostępna jest szeroka gama mieszkań o różnych metrażach, układach i lokalizacjach. Możesz wybierać spośród mieszkań w kameralnych osiedlach, jak i w apartamentowcach z pełną infrastrukturą w pobliżu. Rozbudowana komunikacja sprawia, że łatwo dotrzeć do innych części Gdańska. Mieszkańcy korzystają ze stacji kolejowej i przystanku SKM, a także linii tramwajowych i autobusowych.

Mieszkania w Gdańsku Oliwie - ceny. Ile kosztuje mieszkanie w Gdańsku Oliwie? Mieszkania w Gdańsku Oliwie - ceny. Ile kosztuje mieszkanie w Gdańsku Oliwie?

Za nowe mieszkanie o metrażu nieco powyżej 40 m kw. trzeba zapłacić około 1 mln zł. Jak wynika z danych przedstawionych w Barometrze Cen Nieruchomości średnia cena za m kw. w I półroczu nie spadła poniżej 22 tys. zł.

Jakie mieszkanie w Gdańsku Oliwie wybrać?Wybierając mieszkanie w Gdańsku Oliwie, zwróć uwagę na:

  • budżet - ceny mieszkań w Oliwie należą do jednych z najwyższych w Trójmieście, różnią się w zależności od lokalizacji, metrażu, standardu wykończenia i innych czynników;
  • położenie - chociaż Oliwa to stosunkowo duża dzielnica, większość obszaru zajmują tereny zielone. Zastanów się, czy wolisz mieszkać blisko lasu, czy może centrum dzielnicy;
  • metraż - wśród ogłoszeń niewiele jest kawalerek, przeważają oferty od 40 do 70 m kw.;
  • standard wykończenia - mieszkania w Oliwie dostępne są w różnych standardach wykończenia, od mieszkań w stanie deweloperskim, przez wymagające remontu aż po mieszkania gotowe do zamieszkania od zaraz.


Mieszkania na sprzedaż w Gdańsku Oliwie. Czy warto zamieszkać w Oliwie? Mieszkania na sprzedaż w Gdańsku Oliwie. Czy warto zamieszkać w Oliwie?

Oliwa przyciąga nie tylko nowym budownictwem, ale również historycznymi kamienicami z niepowtarzalnym klimatem. Mieszkania w kamienicach są zazwyczaj przestronne i mają wysokie sufity. Pamiętaj jednak, że często nie mają wind i mogą wymagać remontu.
kc