Epidemia wiele osób zatrzymała w domu, mnóstwo codziennych spraw pozostało w zawieszeniu. Ale też dzięki tej sytuacji w naszym życiu nastąpiło wiele zmian. Do nowej rzeczywistości dostosowuje się także rynek nieruchomości, który po chwilowym zawieszeniu wraca do życia.
Ograniczenia związane z epidemią nie są w stanie całkowicie zatrzymać naszego życia, w tym obrotu nieruchomościami. Także w tej dziedzinie pojawiły się rozwiązania, które pomagają realizować cele z pominięciem osobistego kontaktu. Wygląda przy tym na to, że jesteśmy świadkiem ważnego kroku jaki właśnie robi cała branża.
Kupić - nie kupić? Potargować warto
Wiele osób, z różnych powodów, wstrzymało się z decyzjami dotyczącymi sprzedaży bądź zakupu nieruchomości. Ale są sytuacje, w których wstrzymać się nie można. Wielu nabywców potrzebuje większego lokum w związku z powiększaniem się rodziny czy koniecznością zmiany miejsca zamieszkania wymuszonego zmianą pracy. Z drugiej strony, wiele osób chce sprzedać nieruchomość, ponieważ w trudniejszym czasie potrzebuje pieniędzy lub chce szybko pozbyć się mieszkania otrzymanego w spadku.
Te wszystkie osoby będą dążyć do spotkania z drugą stroną transakcji niezależnie od tego jak długo potrwają związane z epidemią ograniczenia. Nawet jeśli transakcja nie jest sprawą bardzo pilną, to osoby, które planowały nieruchomość sprzedać lub kupić doskonale zdają sobie sprawę, że nie uda się tych zamiarów przekładać w nieskończoność.
Pośrednicy i deweloperzy pozostają do usług
Taki tok myślenia potwierdzają trójmiejscy pośrednicy i pracownicy działów sprzedaży firm deweloperskich. Ich obserwacje wskazują, że im dłużej trwają ograniczenia, tym bardziej narasta niecierpliwość sprzedających i kupujących.
Dlatego nie boją się oni niestandardowych działań, które mają doprowadzić do transakcji w sposób bezpieczny dla obu stron. Z pośrednikami i deweloperami można kontaktować się telefonicznie i mailowo. Szybkim i skutecznym sposobem prowadzenia negocjacji są wideorozmowy, które w tej chwili są powszechnie stosowane, a używane przy tym platformy umożliwiają także prezentację dokumentów, wizualizacji, projektów, prospektów, umów.
W tym samym trybie prowadzone mogą być rozmowy z doradcą kredytowym, bankiem kredytującym zakup, notariuszem, u którego transakcja jest finalizowana.
Coraz częściej nieruchomość można także obejrzeć w czasie wirtualnego spaceru, który w dużej mierze zastępuje oględziny nieruchomości na własne oczy. Pośrednicy oferują przygotowanie takiej prezentacji, jeśli tylko klient zgłosi taką potrzebę. W wielu przypadkach wystarczy zatem komputer lub telefon z dostępem do Internetu, by bezpiecznie i skutecznie przechodzić kolejne etapy procesu zakupu bądź sprzedaży nieruchomości.
Pomocna dłoń Trojmiasto.pl
Serwis Ogłoszeniowy Trojmiasto.pl dla mieszkańców aglomeracji trójmiejskiej i uczestników tutejszego rynku jest pierwszym i podstawowym narzędziem do prezentacji i wyszukiwania ofert, miejscem gdzie spotyka się sprzedający z kupującym. W ostatnich tygodniach do Trojmiasto.pl spłynęło mnóstwo sygnałów i informacji na temat potrzeb rynku nieruchomości. Zdecydowaliśmy się dobrać rozwiązania, które nad sprzedającymi i kupującymi roztoczą rodzaj "tarczy" ułatwiającej prowadzenie procesów związanych z obrotem nieruchomości.
Co się zmieniło?
- wyróżnienia ofert są aktywne na dwukrotnie dłuższy czas - ofert standardowych na 14 dni, premium na 30 dni,
- pakiety punktów, dzięki którym możliwe jest wyróżnianie ogłoszeń, są teraz tańsze o minimum 20 procent,
- promowanie ogłoszeń na głównej stronie Trojmiasto.pl jest teraz tańsze aż o połowę,
- do końca kwietnia również o połowę tańsze jest gwarantowane pozycjonowanie ogłoszeń na liście w danej kategorii Serwisu Ogłoszeniowego.
Liczymy mocno, że takie udogodnienia zapewnią ciągłość transakcji na rynku nieruchomości: sprzedającym ułatwią prezentację ofert, a kupującym dotarcie do najlepszych propozycji, efektem czego będzie satysfakcja zarówno nabywców, jak i sprzedających - mimo trudności i ograniczeń z jakimi trzeba się obecnie mierzyć!