Jak znaleźć dobrego pracownika?

Jak znaleźć dobrego pracownika?

Szukasz pracownika i regularnie umieszczasz w internecie ogłoszenia, jednak jak na razie nie udało ci się znaleźć odpowiedniej osoby? Kandydatów jest wielu, ale trudno ci wyłonić osobę, która rzeczywiście sprawdzi się na danym stanowisku? A może odzew jest na tyle niewielki, że zaczynasz podejrzewać, że ogłoszenie nie jest odpowiednio napisane? Na portalu ogłoszeniowym Trojmiasto.pl w kategorii Praca - Zatrudnię  z pewnością znajdziesz swojego wymarzonego pracownika! 

Czasami znalezienie kompetentnej osoby, która dobrze sprawdzi się na danym stanowisku i z łatwością sprosta oczekiwaniom pracodawcy, wcale nie jest proste. Zdarza się nawet, że wyłonienie kandydata spośród kilkunastu czy kilkudziesięciu osób, które wysłały swoją aplikację, graniczy z cudem. Być może tobie również zdarzyła się taka sytuacja, kiedy szukałeś pracownika? Czasami trzeba poświęcić nieco więcej czasu, aby znaleźć osobę, która będzie dysponowała odpowiednim doświadczeniem i umiejętnościami. Jak wobec tego znaleźć pracownika, który spełni twoje oczekiwania?

Określ, kogo dokładnie szukasz 

Aby znalezienie idealnego pracownika było możliwe, należy bardzo dokładnie określić swoje oczekiwania. Niestety, wielu pracodawców popełnia podstawowy błąd, nie do końca wiedząc, kogo szukają. W efekcie podczas rozmowy kwalifikacyjnej okazuje się, że pracodawca szuka osoby, która jednocześnie zajmie się marketingiem, księgowością i dostawami kawy do biura? W takiej sytuacji trudno się dziwić, że kandydat nie spełnia tych oczekiwań. Warto więc zastanowić się nad tym, czym dokładnie ma zająć się dana osoba i opisać to w ogłoszeniu w taki sposób, aby potencjalni kandydaci nie mieli żadnych wątpliwości co do zakresu obowiązków na tym stanowisku. W ten sposób można bardzo łatwo zapobiec sytuacji, w której na stanowisko aplikują osoby, których doświadczenie i umiejętności nie są zgodne z zakresem oczekiwań na stanowisku, na które szukasz pracownika. 

Przygotuj dokładny opis stanowiska

Zanim dodasz ogłoszenie, na przykład na Trojmiasto.pl w kategorii Praca – Zatrudnię, przygotuj sobie listę obowiązków, które będzie wykonywać dana osoba, listę wymaganych umiejętności oraz tego, co osoba ta zyska, podejmując pracę w twojej firmie. Bardzo dobrą i cenioną przez pracowników praktyką jest przygotowanie krótkiego opisu firmy – w ten sposób już na etapie przeglądania ogłoszeń potencjalni kandydaci mogą dowiedzieć się, czym zajmuje się dana firma i czy warto aplikować. Im dokładniejsze i bardziej zachęcające będzie ogłoszenie, tym większa szansa, że w twojej skrzynce pocztowej znajdzie się aplikacja od kandydata marzeń. 

Jak przygotować dobre ogłoszenie w kategorii Praca – Zatrudnię?

To, w jaki sposób skonstruowane jest ogłoszenie w kategorii Praca – Zatrudnię w serwisie ogłoszeniowym Trojmiasto.pl ma ogromny wpływ na to, jakie będzie odzew ze strony potencjalnych kandydatów. Nie da się ukryć, że zdawkowe ogłoszenia, w których często brakuje nawet podstawowego opisu stanowiska czy firmy, nie cieszą się zbyt dużą popularnością. Warto przyłożyć się i przygotować ogłoszenie, które będzie wyglądać profesjonalnie i zachęcająco. Dzięki temu szansa na to, że na ogłoszenie odpowie osoba, która spełnia wszystkie twoje oczekiwania – a może nawet dysponuje umiejętnościami, którymi pozytywnie cię zaskoczy!