Kiedy zmienić opony na zimowe?

Kiedy zmienić opony na zimowe?

Koniec października i początek listopada to czas, kiedy większość kierowców zmienia opony na zimowe. Nie warto czekać z tym do ostatniej chwili. Tym bardziej, że – jak powszechnie wiadomo – śnieg zaskakuje kierowców niemal każdego roku, lepiej więc przygotować się nieco wcześniej. Opony zimowe mają ogromne znaczenie – w końcu to one zapewniają bezpieczeństwo podczas poruszania się na oblodzonej i zaśnieżonej jezdni.  Dowiedz się, jakie opony zimowe wybrać i przy okazji sprawdź, gdzie wymienić opony w Trójmieście!

Kiedy zmienić opony na zimowe?

Wielu kierowców zmienia opony na zimowe wtedy, kiedy pojawia się pierwszy śnieg. Inni z kolei robią to w okolicach 1 listopada – to wtedy w punktach wymiany opon w Trójmieście i innych miastach kolejki są najdłuższe. Warto jednak wymienić opony nieco wcześniej. Specjaliści zalecają, aby zmiany opon dokonywać, gdy temperatura za oknem zaczyna oscylować wokół 7 stopni Celsjusza. Tym bardziej, że już na początku listopada w nocy bardzo często pojawiają się przymrozki. 

Wymień opony w Trójmieście już teraz

Jak wybrać dobre opony zimowe?

No właśnie – wybór opon zimowych dla wielu osób jest bardzo problematyczny. Warto zacząć od sprawdzenia bieżnika. W oponach zimowych powinien on mieć minimum 4 mm, a często 6 mm. To właśnie bieżnik wpływa na bezpieczeństwo i komfort jazdy. Istotne jest także to, jaka jest klasa opon. 

Wyróżnia się trzy klasy opon: ekonomiczną, średnią i premium. Im wyższa, tym oczywiście lepsza. Niemniej jednak osoby, które jeżdżą głównie do pracy czy do sklepu, spokojnie mogą zdecydować się na klasę średnią. 

Należy także zwrócić uwagę na etykietę, na której znajdują się oznaczenia opon. W przypadku opon zimowych powinien tam znajdować się symbol 3PMSF – takie oznaczenie występuje wyłącznie w przypadku opon zimowych. Trzeba także uważać na symbol M+S – wielu kierowców błędnie uważa, że to opony zimowe, a to nieprawda. M + S oznacza, że opony posiadają bieżnik odpowiedni do jazdy po błocie i śniegu – ale taki symbol występuje także na oponach letnich!

Sprawdź oferty opon w serwisie Ogloszenia.trojmiasto.pl

A może opony całoroczne?

Dla wielu kierowców wymiana opon w Gdańsku, Gdyni czy Sopocie jest problematyczna – szczególnie jeśli muszą zmienić opony nie w jednym, a w kilku autach. Czy opony całoroczne mogą rozwiązać ten problem? To zależy – przede wszystkim od tego, ile jeździmy i czy poruszamy się głównie po mieście, czy raczej na trasie. Osoby, które dziennie robią tylko kilka kilometrów po mieście, mogą rozważyć zakup całorocznych opon. Nie trzeba będzie jeździć na ich wymianę, choć należy pamiętać, że takie opony zużywają się szybciej. 

Z kolei kierowcy, którzy jeżdżą dużo, także na trasie, nie powinni rezygnować z opon zimowych – gwarantują one o wiele większe bezpieczeństwo, a także komfort jazdy, które również mają ogromne znaczenie.

Wymiana opon Trójmiasto – gdzie zmienić opony w Gdańsku, w Gdyni czy w Sopocie?

Jeśli mieszkasz w Trójmieście i zastanawiasz się, gdzie zmienić opony w Gdańsku czy w okolicach, z pewnością znajdziesz dobry punkt wymiany opon w swojej okolicy. Na stronie ogloszenia.trojmiasto.pl znajdziesz także wysokiej jakości opony od rzetelnych producentów i sprawdzonych sprzedawców – nie musisz więc szukać nigdzie indziej! Wymiana opon w Trójmieście jeszcze nigdy nie była taka prosta – tak samo jak zakup dobrych, bezpiecznych opon zimowych.