Mieszkania na wynajem Gdynia Chylonia - czy warto?

Mieszkania na wynajem Gdynia Chylonia - czy warto?
Szukasz mieszkania na wynajem? Gdynia Chylonia oferuje dobrą infrastrukturę i sąsiedztwo terenów zielonych.
fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Mieszkania na wynajem w Gdyni Chyloni sprawdzą się zarówno wśród rodzin z dziećmi, jak i studentów czy osób pracujących w innych częściach Trójmiasta. Dzielnica oferuje lokale w nowych apartamentowcach, blokach, a nawet domach jednorodzinnych. Kiedy zdecydować się na mieszkanie na wynajem? Gdynia Chylonia to gwarancja spokojnej i zielonej okolicy, a jednocześnie łatwy wyjazd w kierunku Obwodnicy Trójmiasta.

 1. Wynajem mieszkania Gdynia Chylonia - co warto wiedzieć o dzielnicy?  
 2. Ile kosztuje wynajem mieszkania? - Gdynia Chylonia 

Sprawdź mieszkania na wynajem - Gdynia Chylonia 

Chylonia to jedna z najbardziej zróżnicowanych dzielnic w Gdyni. Od kilku lat miasto inwestuje środki w rozwój i rewitalizację obszaru położonego w północno - zachodniej części. Inwestycje obejmują m.in. przebudowę placu Dworcowego, budowę trakcji trolejbusowej czy uruchomienie parkingu podziemnego o powierzchni prawie 3,6 tys. m kw. na 140 aut i 24 rowery. Wiele prac odbywa się również w obrębie osiedla Meksyk, które słynęło ze słabego stanu technicznego budownictwa i braku infrastruktury komunikacyjnej. Trwają prace nad rozbudową ulicy zakończonej pętlą tramwajową, budową parkingu na 196 miejsc przy przystanku SKM czy nowych skrzyżowań. 

W Chyloni mieszka ponad 21 830 tys. gdynian z czego większość to osoby w wieku od 15 do 60 lat. To największa dzielnica Gdyni pod względem liczby mieszkańców. 

Dowiedz się więcej o dzielnicy Gdynia Chylonia

W jakich budynkach znajdziesz mieszkania na wynajem? Gdynia Chylonia oferuje nowoczesne apartamentowce, bloki i domki jednorodzinne. Zróżnicowana zabudowa sprawia, że to dobre miejsce do życia zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i studentów. Osoby pracujące w pozostałych częściach Gdyni doceniają Chylonię za łatwy wyjazd w kierunku Obwodnicy Trójmiasta oraz położenie wzdłuż linii kolejowych SKM i Dworca PKP. 

Przez Chylonię przebiegają linie kolejowe:

 • 250 – Gdańsk Śródmieście – Rumia

 • 202 – Gdańsk Główny – Stargard

 • 723 – Gdynia Chylonia – Gdynia Port GPF

 • 964 – Gdynia Chylonia – Gdynia Postojowa

Mieszkańcy korzystają również z autobusów i 7 linii trolejbusowych, a dojazd do centrum autem zajmuje około 20 min. Chylonia to jedna z dzielnic najlepiej skomunikowanych ze Śródmieściem. 

Przez Chylonię przebiegają linie autobusowe: 

 • 102 - Plac Kaszubski - Cisowa SKM

 • 114 - Cisowa SKM - Demptowo

 • 159 - Pustki Cisowskie 01 ‎- Cisowa Skm 02

 • 191 - Karwiny Nowowiczlińska 03 ‎- Koleczkowo - Poczta 02

 • 197 - Obłuże Centrum 05 ‎- Cisowa Sibeliusa 03

 • 288 - Rumia Dworzec PKP 05 ‎- Łężyce - Głodówko 02

 • 710 - Stocznia Gdynia 02 ‎- Grabówek Skm 51

 • 770 - Obłuże Maciejewicza 01 ‎- Baza Na Pogórzu Dolnym 01

 • K - Pogórze Górne 02 ‎- Kacze Buki 01

 • S - Sopot Reja 01 ‎- Pustki Cisowskie 02

 • W - Pustki Cisowskie 01 ‎-  Węzeł Franciszki Cegielskiej 06

Chylonia oferuje również spokój i wolniejsze tempo życia. Bezpośrednie sąsiedztwo Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego pozwala cieszyć się świeżym powietrzem i aktywnością wśród terenów zielonych. Park Kiloński to drugi najpopularniejszy obszar zielony na terenie Chyloni. Ponad 3,2 ha terenów zapewnia place zabaw, alejki do spacerowania i liczne ścieżki rowerowe.

Wynajem mieszkania w Gdyni Chyloni to rozwiązanie dla studentów, rodzin z dziećmi i osób pracujących w pozostałych częściach Trójmiasta.
Wynajem mieszkania w Gdyni Chyloni to rozwiązanie dla studentów, rodzin z dziećmi i osób pracujących w pozostałych częściach Trójmiasta.
fot. pexels.com

Mieszkania na sprzedaż - Gdynia Chylonia 

Chylonia to dzielnica o coraz większym potencjale mieszkaniowym. Władze miasta angażują się w stworzenie przyjaznej przestrzeni, która pozwoli cieszyć się dobrą infrastrukturą komunikacyjną. Długofalowe plany zakładają projekty zwiększające komfort życia mieszkańców zarówno pod względem komunikacyjnym, jak i handlowo - usługowym. 

Coraz więcej deweloperów zauważa potencjał Chyloni, a w sercu dzielnicy powstają nowoczesne inwestycje, jak np. Osiedle STO10 Chylońska. Obszar położony w północno - zachodniej części miasta to dobre miejsce również na wynajem mieszkania. Gdynia Chylonia oferuje nieruchomości dopasowane do odmiennych potrzeb i oczekiwań przyszłych mieszkańców. Różnorodność zabudowy pozwala zamieszkać w bloku, apartamencie, a nawet domku jednorodzinnym. 

Koszty wynajmu mieszkania w Gdyni Chyloni rozpoczynają się od ok. 1 500 zł za kawalerkę albo małe mieszkanie 2-pokojowe. Za wynajęcie pokoju musimy zapłacić ok. 700 - 800 zł. Doliczyć należy również koszty eksploatacji mediów.