Wszystko, co musisz wiedzieć o nauce angielskiego

Wszystko, co musisz wiedzieć o nauce angielskiego
Nauka języka angielskiego pod okiem doświadczonego lektora to dobre rozwiązanie zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych uczniów.
fot. pl.123rf.com

Zastanawiasz się, od czego zacząć naukę angielskiego? Chcesz pokonać barierę językową i swobodnie mówić? A może masz dość bycia ciągle początkującym? Jeżeli zależy Ci na skutecznej i efektywnej nauce, wybierz sprawdzony kurs języka angielskiego. Gdańsk, Gdynia czy Sopot to miasta o bogatej ofercie kursów i korepetycji nie tylko dla dzieci i studentów, ale również dorosłych. 

  1. Od czego zacząć naukę angielskiego? - kursy dla początkujących w Trójmieście 
  2. Nauka angielskiego - kursy dla średniozaawansowanych i zaawansowanych 
  3. Kurs języka angielskiego - dlaczego warto?  
  4. Nauka angielskiego online - kiedy wybrać zajęcia przez Internet? 

Kursy języka angielskiego w Trójmieście. Dowiedz się więcej! 

Ponad 1.5 miliarda ludzi na świecie mówi po angielsku, z czego szacuje się, że jedynie dla 360 milionów to język ojczysty. Angielski towarzyszy nam na każdym kroku - w trakcie zagranicznych wyjazdów, w filmach czy pracy. Jeżeli chcesz lepiej rozumieć otaczający świat, podróżować bez ograniczeń czy znaleźć lepiej płatne zajęcie, postaw na język angielski.

Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z nauką angielskiego, wybierz dobrego i sprawdzonego nauczyciela. Oferty kursów języka angielskiego w Gdańsku, Gdyni czy Sopocie odpowiadają potrzebom początkujących na poziomie A1. Nauka pod okiem doświadczonego lektora pomoże Ci dobrze wystartować. 

Zobacz: Nauka języka niemieckiego. Jak szybko nauczyć się niemieckiego?

Możesz wybrać kurs indywidualny albo grupowy. Wielu początkujących uczniów decyduje się również na korepetycje z angielskiego. Gdańsk, Gdynia czy Sopot to miasta, gdzie z łatwością znajdziesz doświadczonych native speakerów czy lektorów. Nauka angielskiego od podstaw będzie skuteczniejsza, szybsza i zapewni długotrwałe efekty.

W Trójmieście z łatwością znajdziesz kursy dla uczniów na każdym poziomie językowym.
W Trójmieście z łatwością znajdziesz kursy dla uczniów na każdym poziomie językowym.
fot. pl.123rf.com

Znasz już podstawy i chcesz rozwijać umiejętności? Wybierz kurs języka angielskiego w Gdańsku, Gdyni albo Sopocie na poziomie od B1 do C2. Szkoły i korepetytorzy oferują zajęcia dla dzieci, młodzieży, studentów i dorosłych. 

Podział na grupy gwarantuje realizację konkretnego celu. Nauka angielskiego dla dzieci i młodzież to przede wszystkim przygotowanie do egzaminów czy matury. Uczniowie wspólnie z nauczycielami skupiają się na rozwiązywaniu zadań i słownictwie zawartym w szkolnym programie nauczania. 

Wielu dorosłych decyduje się na konwersacje połączone z nauką branżowego słownictwa. Angielski biznesowy to kurs językowy dla osób, które chcą rozwijać się zawodowo. Lektorzy wybierają słownictwo z konkretnej branży, np. księgowości, marketingu czy sprzedaży. 

Nauka języka angielskiego przez dorosłych nie zawsze ma wymiar zawodowy. Niektórzy rozwijają kompetencje potrzebne w podróży czy komunikacji międzynarodowej. Uczniowie chcą również utrwalić zdobytą wcześniej wiedzę i umiejętności. 

Wolisz naukę w pojedynkę, a może motywuje Cię wsparcie grupy? Bez względu na to, jaki system wybierzesz, nauka pod okiem doświadczonego eksperta pozwoli Ci rozwinąć umiejętności. Dlaczego warto zdecydować się na kurs języka angielskiego albo współpracę z korepetytorem?   

  • Systematyczność 

Kiedy zapłacisz za kurs języka angielskiego nie będzie odwrotu - albo będziesz regularnie chodzić na zajęcia albo stracisz pieniądze. Wiele osób podkreśla, że nauka w szkole to gwarancja systematyczności i większa motywacja do działania. 

  • Wsparcie doświadczonego lektora 

Szczególnie na początku nauki ważne jest, żeby ktoś kontrolował Twoją wymowę czy wytłumaczył trudniejsze zagadnienia gramatyczne. Kontakt z nauczycielem to okazja do praktycznej nauki mówienia. Wybierając szkołę językową w Gdańsku, Gdyni czy Sopocie zyskujesz pewność, że będziesz pod opieką doświadczonych lektorów albo native speakerów. 

  • Możliwość zdobycia certyfikatów 

Zależy Ci na udokumentowaniu poziomu języka i otrzymaniu certyfikatu? Szkoły językowe organizują kursy dedykowane międzynarodowym egzaminom, np. FCE czy CAE. Nauczyciele przygotują i zapoznają Cię z konkretnymi typami zadań. Zdradzą również najczęściej popełniane błędy oraz wesprą w formalnościach. 

Kurs języka angielskiego to gwarancja systematyczności i postępów w nauce.
Kurs języka angielskiego to gwarancja systematyczności i postępów w nauce.
fot. pexels.com

Korepetycje w Trójmieście - język angielski i wiele innych 

Coraz więcej kursów języka angielskiego zrealizujesz online. Nauka przez Skype czy Zoom to dobre rozwiązanie dla osób, którym brakuje czasu albo nie mają szkoły językowej w pobliżu. 

Nauka angielskiego online za pośrednictwem komunikatorów internetowych sprawdza się szczególnie w zajęciach indywidualnych albo małych grupach. Wielu uczniów podkreśla, że nie różni się niczym w porównaniu z tradycyjnym lekcjami.

Nauka angielskiego online sprawdzi się, jeżeli masz mało czasu w ciągu dnia.
Nauka angielskiego online sprawdzi się, jeżeli masz mało czasu w ciągu dnia.
Zajęcia online pozwalają na współpracę z lektorem z każdego miejsca na ziemi. Indywidualne lekcje to również duża elastyczność czasowa oraz merytoryczna. Samodzielnie opracowujesz z nauczycielem harmonogram, treści i zadania, które chcesz omówić. Możesz skupić się na najbardziej interesujących i potrzebnych zagadnieniach. 

Nauka języka angielskiego online to wygodne rozwiązanie, które zyskuje coraz więcej zwolenników wśród uczniów i nauczycieli.