Zajęcia dodatkowe dla dzieci Gdańsk, Gdynia, Sopot - jakie wybrać?

Zajęcia dodatkowe dla dzieci Gdańsk, Gdynia, Sopot - jakie wybrać?
Zajęcia dodatkowe dla dzieci muszą być dopasowane do umiejętności, talentów i oczekiwań dziecka.
fot. fot. pl.123rf.com

Zajęcia dodatkowe dla dzieci rozwijają konkretne umiejętności, ćwiczą systematyczność i pozwalają nawiązać nowe znajomości. Jak wybrać ciekawe zajęcia dodatkowe dla dzieci? Zwróć uwagę na wiek i predyspozycje, ale przede wszystkim zainteresowania pociechy. 

 1. Jak wybrać zajęcia dodatkowe dla dzieci? 
 2. Rodzaje zajęć dodatkowych dla dzieci - Gdańsk, Gdynia, Sopot 
 3. Jak napisać rezygnację z zajęć dodatkowych? 

Wiele miesięcy nauki zdalnej i izolacji rówieśniczej negatywnie wpłynęło na psychikę dzieci. Chcesz, żeby Twoje dziecko rozwijało się nawet w niesprzyjających warunkach? Zorganizuj ciekawy czas po lekcjach w szkole.   

Zajęcia dodatkowe dla dzieci to dobry pomysł bez względu na wiek, osobowość czy zainteresowania dziecka. Placówki kursowo-szkoleniowe oferują zajęcia dla dzieci i młodzieży pozwalające ćwiczyć i rozwijać różne umiejętności. Pamiętaj, że zajęcia muszą być przyjemnością dla dzieci. Zanim podejmiesz decyzję porozmawiaj z dzieckiem i dowiedz się, czym najbardziej chciałoby się zająć. Przejawia umiejętności językowe, ale woli grać w piłkę po zajęciach? Ciekawe zajęcia dodatkowe dla dzieci to takie, na które chodzi z przyjemnością. Nie przeciążaj pociechy zbyt wieloma zajęciami w ciągu tygodnia. 

W Trójmieście do wyboru masz szeroką ofertę warsztatów, zajęć i treningów. 

zajęcia sportowe dla dzieci 

Nie bez powodu zajęcia sportowe cieszą się dużą popularnością. Dzieci potrzebują ruchu, a czas spędzony na boisku czy sali daje im możliwość rozładowania emocji i spożytkowania energii. 

Zajęcia dodatkowe w przedszkolu. Rodzice stawiają na dobry start czy modę?

Wśród zajęć sportowych w Gdańsku popularne są zajęcia motoryczne prowadzone przez Stowarzyszenie Trefl Pomorze, a także treningi piłkarskie w gdyńskim klubie Arka Gdynia. 

Oprócz tego do wyboru są również: 

 • lekcje tenisa, 

 • gimnastyka pod okiem specjalistów z Akademii Leszka Blanika

 • fizjoterapia, 

 • terapia integracji sensorycznej, 

 • joga, 

 • pływanie, 

 • zajęcia na powietrzu, 

 • kickboxing, 

 • piłkarskie, 

 • judo.  

zajęcia taneczne dla dzieci 

Dziecko lubi muzykę i chętnie tańczy? Zapisz pociechę na zajęcia taneczne. Pod okiem doświadczonych tancerzy rozwinie umiejętności, nauczy się systematyczności i poprawi relacje z rówieśnikami. Zajęcia to również świetna forma aktywności fizycznej i wzmocnienia całego ciała. 

Do wyboru są:

 • zajęcia musicalowe, 

 • balet, 

 • taniec nowoczesny,

 • broadway jazz, 

 • street dance, 

 • różne style. 

zajęcia teatralne 

Twoje dziecko króluje w szkolnych przedstawieniach? A może uwielbia recytować wierszyki dla domowników? Zajęcia teatralne uczą wyrażania emocji i otwartości na drugiego człowieka. Poprawiają relacje z rówieśnikami i komunikację międzyludzką. Dziecko uczy się systematyczności, rzetelności i pokory. 

nauka gry na instrumentach i zajęcia wokalne 

Jeżeli Twoje dziecko uwielbia muzykę, dowiedz się więcej o zajęciach instrumentalno-wokalnych. Warsztaty muzyczne to dużo więcej niż nauka dźwięków. 

Podczas śpiewu dziecko kształtuje oddech, wymowę i dykcję. Zajęcia wzmacniają pewność siebie dziecka nie tylko na scenie, ale również w życiu codziennym. Gra na instrumencie uczy systematyczności i cierpliwości, a także pozwala obserwować rzeczywiste efekty swojej pracy.

Zajęcia muzyczne rozwijają nie tylko słuch dziecka, ale również uczą systematyczności.
Zajęcia muzyczne rozwijają nie tylko słuch dziecka, ale również uczą systematyczności.
fot. fot. pexels.com

kursy językowe dla dzieci  

Zajęcia językowe to jedne z najczęściej wybieranych przez rodziców i dzieci. Nauka pod okiem doświadczonych lektorów poprawia umiejętności komunikacyjne, które przydają się na dalszych etapach edukacji i procentują w przyszłości. Język angielski to podstawa. Jeżeli dziecko lubi uczyć się języków obcych, pomyśl nad nauką kolejnego języka - niemieckiego, hiszpańskiego a może japońskiego?

treningi pamięci i koncentracji 

Jak mądrze się uczyć? Zajęcia ćwiczące koncentrację i pamięć poprawią funkcjonowanie pamięci krótkotrwałej, wzmocnią spostrzegawczość, koncentrację i podzielności uwagi. Dziecko wypracuje własny styl nauki i poprawi efektywność nauki. 

treningi umiejętności społecznych 

Twoje dziecko ma problem z wyrażaniem emocji? A może niechętnie współpracuje z grupą? Trening umiejętności społecznych rozwija umiejętności komunikacji, pracy w grupie oraz asertywności. Dzieci uczą się nazywać i wyrażać swoje emocje, a także rozpoznawać uczucia innych. Doskonalą sposoby radzenia sobie ze stresem i lękiem oraz pracują nad metodami kontroli impulsów. Trening to zajęcia, które zaprocentują w przyszłości każdego dziecka. 

zajęcia z robotyki, programowania i tworzenia gier komputerowych 

Chcesz mądrze wykorzystać zainteresowanie dziecka komputerami? Zapisz pociechę na zajęcia z robotyki, programowania albo tworzenia gier komputerowych. Mały miłośnik nowych technologii będzie zachwycony projektując własną grę czy roboty. Zajęcia kształtują umiejętność krytycznego myślenia, rozwiązywania problemów oraz zadaniowego podejścia. Dzieci ćwiczą również kreatywność i rozwijają wyobraźnię. 

zajęcia plastyczne dla dzieci  

Malowanie, wyklejanie, lepienie… na zajęciach artystycznych dzieci poznają i wypróbowują techniki plastyczne, które trudno zorganizować w szkolnej przestrzeni. Dziecko rozwija kreatywność, zdolności manualne, ale również cierpliwość i koncentrację. Zajęcia mają praktyczną formę i od początku do końca angażują dziecko w proces powstawania nowego działa.  

warsztaty kulinarne 

Jeżeli dziecko z zaangażowaniem obserwuje Cię w kuchni, podaruj mu serię zajęć kulinarnych pod okiem doświadczonych kucharzy. Zajęcia rozwiną kreatywność, samodzielność i sztukę organizacji własnej przestrzeni. Nauczą się podstaw zdrowego odżywiania oraz poznają nowe smaki i zapachy. Warsztaty w kuchni to również forma zajęć sensorycznych oraz dobra okazja do zawarcia nowych znajomości i spędzenia czasu w grupie rówieśników. 

Zajęcia plastyczne to jednak nie to? A może dziecko woli jednak piłkę nożną od gry na fortepianie? Zastanawiasz się, jak napisać rezygnację z zajęć dodatkowych?

Uczą współpracy, poprawiają sprawność fizyczną i uczą systematyczności. Zajęcia sportowe to jeden z najczęściej wybieranych przez rodziców i dzieci.
Uczą współpracy, poprawiają sprawność fizyczną i uczą systematyczności. Zajęcia sportowe to jeden z najczęściej wybieranych przez rodziców i dzieci.
fot. fot. pl.123rf.com
 

W oświadczeniu o rezygnacji umieść: 

 • datę 
 • imię i nazwisko, 
 • adres zamieszkania, 
 • dane i adres placówki prowadzącej zajęcia, 
 • treść oświadczenia, 
 • czytelny podpis rodzica/opiekuna. 

Co napisać w treści rezygnacji z zajęć dodatkowych? 

Przykład: 

Oświadczam, że od dnia …………..…(data rezygnacji) moja córka/syn*………………………………………………………. (imię i nazwisko, adres zamieszkania) nie będzie uczęszczała/uczęszczał* na zajęcia …………………………. (rodzaj i nazwa zajęć).