Jak urządzić mieszkanie na wynajem?

Jak urządzić mieszkanie na wynajem?

Kupiłeś mieszkanie na wynajem i zastanawiasz się, jak je urządzić? A może wyjeżdżasz na dłuższy czas za granicę i chciałbyś, aby mieszkaniem zaopiekowali się uczciwi najemcy? Zapraszamy do naszego poradnika. Dowiesz się z niego, jak urządzić mieszkanie na wynajem w taki sposób, aby przyszli najemcy byli naprawdę zadowoleni.

W jakim stylu urządzić mieszkanie na wynajem?

Jak wiadomo, gusta są różne – dotyczy to również stylów aranżacji wnętrz. Nawet jeśli ty lubisz wnętrza urządzone w stylu glamour, nie każdemu mogą one przypaść do gustu. Większości osób, które poszukują mieszkania na wynajem, zależy na tym, aby wnętrza były czyste, estetyczne i urządzone w uniwersalnym stylu. Doskonale sprawdzi się styl skandynawski. Jest to obecnie jeden z najbardziej popularnych stylów aranżacji. Jakie są główne elementy stylu skandynawskiego? Zacznijmy od tego, że Skandynawowie nieustannie zmagają się z brakiem słońca – dlatego też mieszkania są bardzo jasne. Dobrze sprawdzą się białe lub beżowe ściany. Rozświetlą wnętrze i sprawią, że przestrzeń będzie wydawała się większa. Wybierając tę opcję, ściany połącz z jasnym drewnem oraz z dodatkami w kolorze żółtym i niebieskim. W ten sposób wprowadzisz do mieszkania mnóstwo światła i pozytywnej energii.

Salon z aneksem kuchennym i sypialnia – rozwiązanie uniwersalne

W większości przypadków, najemcy poszukują mieszkań o najbardziej uniwersalnym rozkładzie. Do takich, bez wątpienia należą mieszkania, gdzie salon połączony jest z aneksem kuchennym, a w drugim pokoju znajduje się sypialnia. To dobra propozycja dla par. Jeśli natomiast planujesz wynajmować mieszkanie studentom, bo zlokalizowane jest blisko uczelni, postaraj się zapewnić komfort wszystkim lokatorom. W takiej sytuacji powinieneś zadbać o to, aby w każdym pokoju znalazło się łóżko, duża szafa oraz biurko i krzesło do nauki. Dzięki temu będziesz miał większą szansę na znalezienie najemców wśród coraz bardziej wymagających studentów.

Postaw na trwałość

Wybierając meble do mieszkania na wynajem, postaw przede wszystkim na trwałość, a nie na efekt. Wybierz dobrej jakości meble, które wytrzymają przynajmniej kilka lat. Dzięki temu nie będziesz musiał inwestować w mieszkanie więcej, niż to konieczne. Postaraj się jednak unikać błędu, który popełnia wiele osób, które zastanawiają się, jak urządzić mieszkanie na wynajem – chodzi o zakup najtańszych, niskiej jakości mebli. Z reguły są one bardzo nietrwałe i wymagają częstej wymiany. Dodatkowo warto pamiętać o zasadzie, że mniej znaczy więcej. Większość najemców posiada trochę własnego wyposażenia, na przykład regał, fotel czy biurko do pracy, dlatego z pewnością doceni dodatkową przestrzeń. Urządzając mieszkanie, wyposaż je w najważniejsze meble w taki sposób, aby przyszli najemcy mogli – przynajmniej częściowo – zaaranżować mieszkanie zgodnie z własnymi upodobaniami.

Jak urządzić mieszkanie na wynajem – podsumowanie

Urządzenie mieszkania na wynajem tylko z pozoru wydaje się proste. Jeśli nie wiesz, jak się za to zabrać, możesz skorzystać z pomocy projektanta wnętrz. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na zakup mieszkania na wynajem, projektanci mają więc ogromne doświadczenie w aranżacji tego typu przestrzeni. Dobrze wiedzą, jak urządzić mieszkanie na wynajem w taki sposób, aby szybko znaleźć dobrego i uczciwego najemcę, który doceni te starania. Pamiętaj również, że jeśli zaoferujesz mieszkanie w wysokim standardzie, urządzone z obowiązującymi trendami w aranżacji, możesz liczyć na to, że najemcy będa skłonni zapłacić nieco więcej za wynajem.