Wróć do góry

Ogłoszenie nieaktualne

Cena

2 000

Jestem
Osobą prywatną
Rodzaj
Inne
Termin
2023-06-26 - 2023-07-02
Wiek
12 - 15
Czas trwania (dni)
7

Treść ogłoszenia

DZIEWCZYŃSKOŚĆwakacje 2023
Zapraszam gorąco!
 
Idea wyjazdu zrodziła się z obserwowanej potrzeby samoakceptacji i pomysłu na zaaranżowanie wolnego czasu w niekomercyjny sposób. Powstała z potrzeby wydobycia wewnętrznego piękna dorastających dziewczynek, często niepewnych, zagubionych, poszukujących własnych dróg. Pomysł na wyjazd z dala od cywilizacji, na obóz inny niż wszystkie, w małej grupie, jest wyrazem podążania za tym, co bliskie naszym sercom- wyjazdem bez komercji, wyzbytym standardowych atrakcji, opartym na relacji, dążeniu do samoakceptacji, bliskości z naturą i w prostocie zwyczajnych, acz niecodziennych działań.
 
Kadra to trzy doświadczone, pozytywnie nastawione kobiety, zawodowo- nauczycielki, które przebyły wspólnie niejeden wyjazd, zebrały doświadczenie i wiedzą, jakie są potrzeby nastolatek. Na co dzień pracujące w różnych gdańskich szkołach, mówiące językiem Porozumienia bez Przemocy, trenerki TUS, zaprawione w mediacjach, treningach uważności (Mindfulness), rozumiejące potrzeby młodych osób, aktywne i lubiące kontakt z naturą kobiety.
Nasze działania i plan są wypadową naszych zainteresowań, umiejętności, zbiorem informacji płynących od podopiecznych.
 
Koniec szkoły podstawowej to czas, kiedy dzieci już mniej chętnie jeżdżą na obozy, kiedy nieco opatrzyły im się tradycyjne formuły. 
 
Nasz program zakłada oderwanie od smartfonów, zwrócenie ku prostym działaniom, ku naturze i jej wyciszającej funkcji. To codzienne spacery, bez pośpiechu, bez programu, który ma być zrealizowany na czas. To warsztaty jogi na świeżym powietrzu, nastawione na wsłuchanie się we własne ciała, ich ograniczenia i akceptacja trudności. To treningi uważności, wyciszenia, kontaktu ze swoim wnętrzem, dostrzegania tego, co na co dzień zbyt oczywiste lub pomijane w pośpiechu. To nauka akceptacji własnych niedoskonałości, zalążka rodzącej się kobiecości i trening radzenia sobie z tym, co czasem niewygodne. To w końcu zajęcia uwalniające kreatywność i ekspresję, dostarczające wielu wrażeń sensorycznych, skłaniające ku naturze i prostocie: warsztaty zielarstwa i zaplatanie wianków, tworzenie naturalnych maseł do ciała, świeczek, szycie opasek z łuską gryki, szydełkowanie, tworzenie eko- kartek, pokaz nic-mody i naturalna sesja fotograficzna. A wszystko w otoczeniu warmińskiej fauny i flory.
Chcemy dać dziewczynkom zgodę na ich różnorodność, zachęcić do samoakceptacji, skłonić do autorefleksji, dać możliwość wyrażenia siebie, uwiecznienia tych wspaniałych chwil w wielu prostych doznaniach.
Stąd ograniczona, niewielka ilość uczestniczek - by zbudować zaufanie i intymność. Stąd dojrzała, wykształcona kierunkowo kadra kobieca. Stąd komunikacja publiczna i plecaki. 
Stąd spokój i cisza wokół i atrakcje inne niż wszystkie.
 
"Folwark, w którym gościmy to stuletnie zabudowania wiejskie. Dom jest położony na uboczu, do lasu jest ok 800m. Duża część produktów, które podajemy są naturalnie przygotowywane (szynki z wędzarni opalanej drewnem, chleb własnego wypieku, sery białe, sery żółte, mleko, jaja ) a część warzyw i ziół z własnego ogrodu i szklarni. Olbrzymią atrakcją są zwierzaki- które można pogłaskać i karmić :) Są tu konie, nowofunlandkę, pirenejczyka, koty, kozy, kury, kaczki. Okolica jest bardzo cicha i spokojna idealna na chwilowe odseparowanie się od miejskiej rzeczywistości :), na długie spacery i fantastyczne wycieczki."
 
To wyjazd w kierunku poznania siebie.
Zapraszamy.
 
Konkrety: 
Wiek uczestniczek: 13-15 lat
Termin: 
25 czerwca (niedziela)- 2 lipca (sobota)
Koszt: 
zapisy w marcu- 1750zł 
zapisy w kwietniu- 1850zł
zapisy w maju- 2000zł.
Nocleg: www.malinowychrusniak.com
Ruszamy z Gdańska. Możliwy dojazd na miejsce we własnym zakresie.
 
Kontakt: Patrycja Kulawińska/ [ukryte]
czytaj więcej
  • Numer ogłoszenia: 65264721
  • Data wyróżnienia: 31.03.2023
  • Data wprowadzenia: 28.03.2023