Festiwal Interkamp Kids - Kolonia Kulinarna

obserwuj
Cena
2 699
Jestem
Firmą
Rodzaj
Artystyczne
Wiek
7 - 12
Termin
2022-07-21 - 2022-08-01
Czas trwania (dni)
12

Treść ogłoszenia

Festiwal Interkamp Kids to unikalny wakacyjny turnus przeznaczony dla dzieci 7-12 lat. Cały obiekt przeznaczony będzie tylko dla naszej grupy, otoczonej wyjątkową troskliwą opieką naszej kadry. Z dala od ruchliwych ulic w otoczeniu pięknego sadu, na wzgórzu z widokiem na inspirujący Kazimierz Dolny. Odbędzie się tylko jeden taki wyjątkowy turnus, gdzie łączymy najlepsze programy twórcze Interkamp i wyjątkową atmosferę rozwoju, przyjaźni i dobrej zabawy. Zainspirowani urokiem tego niezwykłego miejsca - zabytkami, architekturą i atmosferą - będziemy realizować program Festiwalu Interkamp Kids interdyscyplinarnie - tak, aby każdy mógł rozwinąć swoje zainteresowania i spędzić wyjątkowy wakacyjny czas.

Kazimierz Dolny to jedno z najbardziej urokliwych miasteczek w Polsce, które szczerze kochają artyści: filmowcy, aktorzy, malarze, muzycy i fotograficy. Kazimierz Dolny słynie nie tylko z barwnej historii, zabytków, architektury i niezwykłej przyrody, ale też licznych galerii sztuki, rękodzieła  oraz malowniczych plenerów nad brzegiem Wisły, w ruinach zamku, wąwozach i przestrzeni miejskiej. To sprawdzone już przez nas miejsce jest idealnym na twórcze działania obozów Interkamp. W tym roku nie zabraknie nam natchnienia, nowej energii, ani inspiracji. 
Festiwal Interkamp Kids dedykowany jest wyłącznie młodszych uczestnikom w wieku 7-12 lat. To oznacza, że w danym turnusie w Domu Dziennikarza zamieszkają jedynie nasi młodsi Uczestnicy, a organizacja i rytm obozu skupiać się będzie na potrzebach dzieci, atencji na integrację twórczą, dobór gier i aktywności odpowiednich do wieku. To wszystko z pewnością posłuży wspólnej zabawie podczas plenerów artystycznych, wieczornych ognisk i animacji. Na Festiwalu Interkamp Kids rządzi twórcza energia dzieci!
Głodny przygody? Naszych najmłodszych Uczestników zapraszamy na wyjątkowo pyszny obóz, podczas którego krok po kroku odkrywać będziemy bogactwo smaków, kulinarnych inspiracji i ciekawych przepisów dla każdego. Ponadto nie zabraknie wakacyjnej atmosfery w najlepszym wydaniu: zwiedzanie Kazimierza Dolnego, przeróżne konkursy, twórcze zajawki, gry terenowe, szalone animacje oraz moc zabawy w cudownym miejscu!
Zajęcia kulinarne
 • Plenery twórcze. Sporo czasu - przygotowując się do akcji w kuchni - będziemy spędzać też w plenerze: na Bulwarze Nadwiślańskim, w starym sadzie, czy w centrum miasteczka. Spacerując uliczkami Kazimierza będziemy tropić najciekawsze restauracje i kawiarnie oraz ich menu, a podczas pikniku w lesie pogadamy o zdrowym odżywianiu i będziemy tworzyć nasze książki z przepisami… 
 • ABC młodego kucharza. Czyli co trzeba wiedzieć o gotowaniu, pieczeniu, duszeniu i smażeniu, do czego używać drewnianej łyżki, naczynia żaroodpornego i tarki. 
 • Samo zdrowie. Owocowe i warzywne pyszności, czyli sezonowe sałatki i koktajle witaminowe dla zdrowia i urody. 
 • Kazimierskie koguty. Warsztaty wyrabiania i pieczenia słynnego przysmaku lokalnego według ponad stuletniej receptury. 
 • Słodki kącik. Desery, musy, ciasta i ciasteczka inspirowane leśnymi przysmakami.
 • Lokalne inspiracje. Tajniki regionalnej kuchni, czyli co się gotuje w kazimierskich garach, charakterystyczne potrawy, a także najciekawsze restauracje w mieście. 
 • Świat na talerzu. Hiszpański tapas, włoska pizza, ciasto francuskie, pierogi ruskie, barszcz ukraiński, a stół... dlaczego stół szwedzki?! Zapraszamy na przygodę z przeróżnymi potrawami, światowymi przysmakami i kuchniami świata! 
 • Cook-book. Tworzenie własnej, niepowtarzalnej książki z ulubionymi przepisami.
 • Pierwsze kuchenne rewolucje. Konkurs młodych mistrzów kuchni na wesoło.
 • Dietetyka. Piramida żywności, zasady prawidłowego komponowania diety.
 • Witaminowo. Poszukiwanie witamin w jedzeniu w ciekawy sposób. Edukacja i świadome odżywianie przez doświadczenia i praktykę.
 • Finałowy catering. Ważne wyzwanie - na pokaz finałowy opracujemy i przygotujemy w zespołach pyszny poczęstunek. 
Letnia Strefa Przygody i Magiczny Kazimierz Dolny        
 • Magia Kazimierza Dolnego! Wakacje w tak fantastycznym miejscu dają wiele możliwości. Naszych uczestników zapraszamy obowiązkowo na rejs statkiem po Wiśle, pieszą wycieczkę do słynnego Wąwozu Korzeniowego, zwiedzanie ruin zamku oraz Górę Trzech Krzyży. A to dopiero początek... Nie zabraknie gry miejskiej na kazimierskim rynku, spacerków urokliwymi uliczkami miasteczka i plenerów twórczych na Bulwarze Nadwiślańskim.
 • Nasz ogród. Obiekt hotelowy, w którym zamieszkamy, otoczony jest pięknym ogrodem, który liczy 1,5 hektara powierzchni. W ogrodzie znajdziemy stary sad,  trawiaste boisko, liczne alejki i ławeczki, altanki i miejsce na ognisko. Ogród - oddalony kilka minut piechotą od turystycznego centrum Kazimierza - będzie naszym artystycznym azylem. Ponadto rozległy teren daje nam możliwość organizacji przeróżnych zajęć terenowych, gier i zabaw na świeżym powietrzu, a także wakacyjnych imprez plenerowych!
 • Wieczorne animacje. Oprócz ogromu warsztatów i aktywności twórczych, rozwijających przeróżne pasje, będzie też czas na team building, talent show, przebojowe karaoke, dyskoteki przebierane, muzyczne ogniska oraz konkursy.
Pokaz finałowy. Zwieńczeniem Wakacji z Pasją jest pokaz finałowy. Pod koniec turnusu, podczas pokazu finałowego, poszczególne obozy prezentują efekty swojej pracy twórczej. W scenariuszu m.in. filmy, prezentacje multimedialne, wystawy i wernisaże, recitale, koncerty, show taneczne, reportaże, etiudy, poczęstunek i spektakle teatralne.
Nagrody. Podczas gali finałowej kadra Interkampu przyznaje skrzydlate Interkampki – nagrody specjalne za całokształt pracy twórczej na danym obozie.
 
Wyżywienie
4 domowe posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Wszystkie przygotowywane w ośrodku, Obóz zaczyna się obiadokolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.

Więcej informacji na stronie:www.kompas.pl
 
czytaj więcej
zgłoś do moderacji

Zobacz inne oferty

Ogłoszenie maxi

1 899 zł

Aktualizacja: 8 dni temu
Ogłoszenie maxi

2 699 zł

Aktualizacja: 8 dni temu
Ogłoszenie maxi

2 699 zł

Aktualizacja: 8 dni temu
Ogłoszenie maxi

2 699 zł

Aktualizacja: 8 dni temu
Ogłoszenie maxi

Karolina Stenka

583031... Wyświetl numer
Polityka prywatności

Lokalizacja

Adres
Kazimierz Dolny  Małachowskiego 17 Kazimierz Dolny 24-120
Małachowskiego 17 Kazimierz Dolny 24-120
Zobacz dane kontaktowe
Ważne jeszcze 6 dni (do 10.07.2022)
 • Numer ogłoszenia: 64740090
 • Data wyróżnienia: 25.06.2022
 • Data wprowadzenia: 08.03.2022
 • Aktualizacja: 09.03.2022
Zadzwoń E-mail