Japońska Przygoda z Mangą - Nowe miejsce!

Ogłoszenie nieaktualne

obserwuj
Cena
2 799
Jestem
Firmą
Rodzaj
Artystyczne
Wiek
13 - 19
Termin
2022-07-09 - 2022-07-20
Czas trwania (dni)
12

Treść ogłoszenia

Konnichiwa! Japonia to zachwycająca kultura, kuchnia, język, tradycja, ale też manga i anime.  Zapraszamy na wielką przygodę w ten niezwykły świat. Aura twórcza obozów Interkamp oznacza wiele artystycznych możliwości rozwijania Twoich talentów... Tutaj poznasz ludzi pozytywnie zakręconych i totalnie zakochanych w japońskich klimatach!

Japońska Strefa
 • Wszystko od początku. Czyli co każdy szanujący się fan mangi i anime wiedzieć powinien. Dowiesz się, jak narodziła się i ewoluowała manga. 
 • Manga. Pod tym określeniem kryje się po prostu komiks japoński, tradycyjnie czarno-biały, czytany od prawej do lewej. Poznawaj, podziwiaj, rysuj, czytaj!
 • Anime. To określenie japońskiego filmu animowanego. Podobnie jak w przypadku mangi, kreska i animacja są bardzo charakterystyczne i wyraźnie się wyróżnia. ( Poznaj: -shōjo – manga dla dziewcząt -shōnen – manga dla chłopców  -mahō-shōjo – o dziewczynkach posiadających magiczne moce  -wszelkie gatunki obecne w zachodniej kinematografii).
 • Przygotuj się również na wieczorne maratony anime w gronie zajawkowiczów!
 • Cosplay. Okazja na przeistoczenie się w ulubioną postać z mangi, anime, bądź ukochanej gry komputerowej. Będziemy tworzyć elementy kostiumów i charakteryzacji, zadbamy o każdy szczegół niczym rasowi cosplayerzy japońscy.
 • Sesja zdjęciowa. W planie sesja zdjęciowa w samodzielnie wykonanych strojach i charakteryzacjach cosplayowych! 
 • Sztuka i kultura Japonii. Poznamy i omówimy japońskie legendy, mity oraz obyczaje, obrzędy i festiwale, poparte licznymi prezentacjami i zdjęciami. 
 • Pismo i mowa japońska.  Będziesz mieć okazję poznać różnicę pomiędzy hiraganą a katakaną oraz dowiedzieć się, co to są kanji. Ponadto ćwiczenia w sho-dō, czyli sztuce kaligrafii.
 • Warsztaty komiksu. Nauka podstaw tworzenia avatarów, komiksów, kadrowania, stosowania światłocienia, doskonalenie różnych technik twórczych.
 • Japońska kuchnia. Ciekawostki o miso, tofu i wakame oraz warsztaty tworzenia pysznego sushi, sztuki jedzenia pałeczkami i parzenia herbaty. 
 • Nowoczesna Japonia. Blok zajęć rozrywkowych, gry na konsolach PS3, PS4 i oczywiście najnowszej konsoli PS5! Ponadto kilka ciekawostek technologicznych, naukowych i popkulturowych prosto z Japonii XXI wieku.
Letnia Strefa Przygody i Zabawy
 • Wakacje nad jeziorem! Na terenie naszego ośrodka znajduje się prywatna plaża z kąpieliskiem i punktami gastronomicznymi. W upalne dni będziemy korzystać z możliwości błogiego relaksu kąpiąc się, opalając i po prostu chillując nad brzegiem jeziora. Fantastyczny ogromny teren zielony daje też możliwość organizacji przeróżnych zajęć terenowych, gier i zabaw na świeżym powietrzu, a także wakacyjnych imprez plenerowych!
 • Wieczorne animacje. Oprócz ogromu warsztatów i aktywności twórczych, rozwijających przeróżne pasje, będzie też czas na team building, talent show, przebojowe karaoke, dyskoteki przebierane, muzyczne ogniska, leśne gry terenowe, konkursy i po prostu niezapomniane animacje.
 • Zajęcia otwarte. Uczestnikom proponujemy otwarty blok zajęć, podczas którego będzie można przekonać się, na czym polegają zajęcia programowe innych obozów. Może w ten sposób narodzi się nowa pasja?
Pokaz finałowy. Zwieńczeniem Wakacji z Pasją jest pokaz finałowy. Pod koniec turnusu, podczas pokazu finałowego, poszczególne obozy prezentują efekty swojej pracy twórczej. W scenariuszu m.in. filmy, prezentacje multimedialne, wystawy i wernisaże, recitale, koncerty, show taneczne, reportaże, etiudy, poczęstunek, pokazy mody i spektakle teatralne.
Nagrody. Podczas gali finałowej kadra Interkampu przyznaje skrzydlate Interkampki – nagrody specjalne za całokształt pracy twórczej na danym obozie.
 
Wyżywienie
4 posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Wszystkie przygotowywane w ośrodku. Obóz zaczyna się ciepłą kolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.

Dostępny termin:
21.07-01.08.2022

Więcej informacji na stronie:www.kompas.pl
 
czytaj więcej
 • Numer ogłoszenia: 64740547
 • Data wprowadzenia: 08.03.2022
 • Aktualizacja: 09.03.2022