Ogłoszenie nieaktualne

Zdjęcie 1 / 14

Obóz nurkowy w Egipcie

Cena

7 500

Jestem
Firmą
Rodzaj
Rekreacyjne
Termin
2023-07-13 - 2023-07-20
Wiek
10 - 19
Czas trwania (dni)
8

Zapraszamy nurkujące Dzieci i Młodzież do Safagi. Sprawdziliśmy to miejsce i wiemy, że jakość nurkowań spełni oczekiwania naszych Uczestników.
Wybraliśmy to miejsce, ponieważ mamy bezpośredni lot z Gdańska a rafy w okolicy są piękniejsze niż w zatłoczonej Hurghadzie Safaga to niewielkie miasteczko we wschodniej części Egiptu, położone nad Morzem Czerwonym ok. 60 kilometrów na południe od Hurghady. W odległych czasach była to niewielka wioska rybacka, dzisiaj kojarzy się przede wszystkim z międzynarodowym portem, z którego wypływają pielgrzymki do Mekki. Niecodzienny widok błękitnego morza wkomponowanego w pustynny krajobraz sprawia, że Safaga jest miastem niezwykłym, łączącym kulturę orientalną i arabską. Dookoła miejscowości są liczne miejsca do nurkowania. To urokliwe miejsce turyści odwiedzają zdecydowanie rzadziej niż Hurghadę, dzięki czemu tutejsze rafy są niemalże dziewicze i niezniszczone, a pod powierzchnią wody spotkasz tu więcej ryb niż nurków. Wyruszając łodzią, już po kilku minutach drogi natrafimy na pierwsze rafy, które zamieszkują tropikalne gatunki ryb, delfiny, żółwie, płaszczki i inne równie piękne zwierzęta morskie. Entuzjaści nurkowania we wrakach z pewnością zdecydują się na eksplorację spoczywającego na dnie wraku Al Khafain lub promu Salem Express, a początkujący nurkowie będą mogli zdobywać swoje umiejętności w spokojniejszych i płytszych, choć równie pięknych miejscach.
Zakwaterowani będziemy w Imperial Shams Abu Soma. Imperial Shams Abu Soma to obiekt zlokalizowany nad Zatoką Soma. Znajduje się bezpośrednio przy hotelowej, piaszczystej plaży Abu Soma Bay. Na gości czeka tu mnóstwo atrakcji. Począwszy od 3 basenów, przez animacje i pokazy, aż po bogatą ofertę sportową: siłownia, piłka plażowa, siatkówka plażowa, squash, tenis stołowy, snorkeling. Ponadto na terenie hotelu znajduje się kilka restauracji i barów.
Szczegóły https://www.gdyniadive.pl/podroze/oboz-mlodziezowy-na-rafach-koralowych/ 
tel [ukryte]
czytaj więcej
  • Numer ogłoszenia: 65329092
  • Data wyróżnienia: 16.06.2023
  • Data wprowadzenia: 24.05.2023
  • Aktualizacja: 24.05.2023
Wróć do góry