Letnia Półkolonia Artystyczna z Warsztatami Sensoplastyki

Ogłoszenie nieaktualne

obserwuj
Cena
750
Rodzaj
Artystyczne
Termin od
2021-06-28
Termin do
2021-07-02

Treść ogłoszenia

Dostępne terminy:26/07/2021 - 30/07/2021

Oto propozycja półkolonii dla dzieci, które chętnie uwolnią ekspresję twórczą, są wrażliwe na piękno, odczuwają radość z tworzenia, poszukują inspiracji i lubią próbować nowych aktywności.  Proponujemy tydzień pełen zabawy, emocji i kolorów! Odkryjemy magię sensoplastyki, która pozwoli dzieciom poczuć twórczą swobodę. Będziemy również rysować, malować, szyć, lepić, tworzyć, składać, projektować, a przy tym spędzać też beztroski czas podczas gier terenowych i pieszych wędrówek.
Zajęcia będą odbywać się codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 09.00-16.00 na terenie Olivia Business Center w Niepublicznej Szkole Podstawowej Thinking Zone

08.30-09.00 - zbiórka w Thinking Zone
09.00-12.00 - pierwszy blok zajęć programowych (zajęcia w salach Thinking Zone i/lub w plenerze)
12.00-13.00 - przerwa obiadowa
13.00-16.00 - zajęcia programowe w plenerze (w parku, lesie, na terenie rekreacyjnym)
16.00-16.30 - odbiór Uczestników z miejsca zbiórkiWARSZTATY SENSOPLASTYKI
Kontrolowany bałagan i swoboda twórcza to najważniejsze założenia tych zajęć. Sensoplastyka stymuluje i angażuje zmysły dziecka w procesach poznawczych. Na zajęciach używamy wyłącznie produktów spożywczych bawiąc się ich kształtami, barwami, konsystencją, zapachem... Działamy na podłodze lub na trawie, nie boimy się ubrudzić i nie śpieszymy się tworząc. Warsztaty te są świetną zabawą i prawdziwą ucztą dla zmysłów.
DZIEŃ SZTUKI JAPOŃSKIEJ
Nauczymy się niełatwej sztuki origami, by złożyć imponujące żurawie, motyle, smoki, a nawet kraby. Będzie też okazja poznać i narysować mangę, na których podstawie tworzone są popularne na całym świecie japońskie anime. Na koniec dnia zrobimy gipsowe maski twarzy, które potem oczywiście pomalujemy!
IGŁĄ I NITKĄ
Przy użyciu igły i nici oraz kolorowych materiałów i dodatków wyczarujemy niepowtarzalne maskotki i poduszki, które mogą  znaleźć się w naszej osobistej kolekcji lub służyć jako prezent dla kogoś, kogo bardzo lubimy.
ZAJĘCIA DIY
Jakie to proste - zrób to sam! Najważniejszy jest Twój pomysł i samodzielne wykonanie. Masz ochotę zrobić trójwymiarową pocztówkę? Chcesz ozdobić dla mamy piękną doniczkę na kwiaty? A może wolisz ulepić z masy solnej śmieszne pojemniki na przybory do swojego pokoju? Do dzieła!
PRACOWNIA RYSUNKU
Będziemy rysować różnymi technikami i narzędziami. Zrobimy ilustracje do ulubionej książki, zmierzymy się z gdańską architekturą, stworzymy zabawny komiks o mieszkańcach Bałtyku oraz letni pejzaż. Na zajęciach zaprzyjaźnimy się z suchymi i olejnymi pastelami, węglem rysunkowym oraz miękkim ołówkiem i klasyczną kredką.
SZTUKA EKO
Od najmłodszych lat uczymy się żyć w zgodzie z naturą i dbać o środowisko, dlatego pokażemy, w jaki sposób - również ekologiczne - tworzyć wykorzystując recykling. Co można zrobić z plastikowych butelek, rolkach po papierze toaletowym, słoików, piasku i muszelek nazbieranych na plaży? Zobacz jakie to proste być Eko-Artystą i dbać o naszą planetę!
Ponadto w programie
 • zabawy integracyjne
 • letnie gry terenowe
 • quizy i konkursy z nagrodami
 • kultowe gry planszowe dla dzieci
 • plenery artystyczne w piknikowym klimacie
Wyżywienie
Smaczny, zdrowy obiad w postaci cateringu + napój. Wymagane jest zgłoszenie diet specjalnych. 
 
czytaj więcej
 • Numer ogłoszenia: 64271776
 • Data wyróżnienia: 11 czerwca 2021
 • Data wprowadzenia: 14 maja 2021
 • Aktualizacja: 17 maja 2021
 • Wyświetleń: 69
 • Wyświetleń na liście: 2 428