Kurs maturalny na poziomie rozszerzonym z matematyki

Ogłoszenie nieaktualne

obserwuj
5
Zdjęcie 1 / 5
Cena
30
Udzielam / szukam korepetycji
Udzielam
Przedmiot
Matematyka
Dodatkowe informacje
Lekcja u korepetytora

Treść ogłoszenia

Serdecznie zapraszam na kurs maturalny z matematyki na poziomie rozszerzonym. 

Dlaczego właśnie "WYNIK". Z zamiarem założenia własnej szkoły matematyki chodziłem już dłuższy czas W trakcie przygotowywania uczniów do matury doszedłem do wniosku że większość z nich na początku nie skupiała w 100% na całkowicie dobrze wykonanych zadaniach, a interesował ich jedynie sposób na ich wykonanie. Jest to niestety trochę błędne podejście, gdyż w życiu najważniejszy zawsze jest rezultat/wynik. Przepis na ciasto nic nam nie da jeśli nie będziemy w stanie go zrealizować. Z matematyką jest podobnie rozwiązanie które nie prowadzi do poprawnego wyniku jest bezcelowe, dlatego też postanowiłem nazwać ją "WYNIK".

Jedno spotkanie trwa 2 godziny zegarowe i odbywa się cyklicznie co tydzień. Odbywają się one w małych grupach (od 4 do 6 osób) tak aby każdy w dowolnym momencie mógł zadań pytania. Są one bardzo ważne, gdyż świadczą o tym że uczeń analizuje omawiane zagadnienia i stara je się zrozumieć. Cześć zajęć jest prowadzona w formie dialogu i analizy nietypowych pytań, których nie usłyszysz na lekcjach matematyki w szkole. Oczywiście omówione zostaną "maturalne pewniaki" na których strata punktów świadczy o nieprzygotowaniu się do matury. 

Zajęcia odbywają się w specjalnie przygotowanej przestrzeni. Na miejscu posiadam pełne zaplecze dydaktyczne. W postaci 2 dużych tablic w systemie przesuwnym (podobnym jak na wielu uczelniach) oraz w zbiorów zadań.

Każde spotkanie składa się stałych części:
- cześć wykładowa: przypomnienie już omówionych zagadnień w szkole. Nie jest ona prowadzona w formie monologu, a bardziej dialogu z uczniami. 
- omówienia zadań, które były pozostawione do pracy własnej
- wspólna analiza zadań trudnych i typowych: tu również nie jest to po prostu napisanie rozwiązania na tablicy, a dyskusja na jego temat, zwrócenie uwagi na ważne zagadnienia i typowe elementy występujące na maturze
- pytania i uwagi końcowe: oczywiście pytania można zadawać całe zajęcia, aczkolwiek zawsze na końcu warto rozwiać ostatnie wątpliwości, które mogłyby pozostać po zajęciach

Pomiędzy kolejnymi zajęciami zostawiam uczniom zadania i arkusze maturalne do pracy własnej w domu. Jest ona najważniejsza w trakcie przygotowania do matury. Sam udział w zajęciach nie przyniesie dużego efektu, bez utrwalania zagadnień w domu.

Dokładnie terminy zajęć zostaną ustalone w pierwszej połowie wrześnie. Będą one zależne od ilości ukształtowanych grup. Najprawdopodobniej będą się one odbywać od poniedziałku do piątku o 17:00 oraz w soboty w godzinach porannych. 

W trakcie trwania zajęć indywidualnych i kursów maturalnych kładę nacisk aby wykształcić u uczniów właściwy tok rozumowania matematycznego, a nie wykucia się wszystkich możliwych typów zadań. Takie podejście pozwala moim uczniom na rozwiązywanie każdego zadania, które stanie na ich drodze, a nie tylko tych omówionych już wcześniej.

Koszt zajęć wynosi: 30 zł/h, zatem jedno spotkanie kosztuje 60 zł,

W razie pytań i wątpliwości zapraszam do kontaktu telefonicznego pod numerem [ukryte] Bardzo chętnie odpowiem na wszystkie zadane pytania i opowiem trochę bardziej szczegółowo o kursie.

Maciej Suliński
Szkoła matematyki "WYNIK"
  • Numer ogłoszenia: 63605903
  • Data wyróżnienia: 14 września 2020
  • Data wprowadzenia: 27 lipca 2020
  • Aktualizacja: 16 września 2020
  • Wyświetleń: 115
  • Wyświetleń na liście: 6 318