Psycholog, psychotraumatolog Teresa Zblewska

Ogłoszenie nieaktualne

obserwuj
2
Zdjęcie 1 / 2
Cena
120
Oferuję / poszukuję
Oferuję
Rodzaj
Psycholog

Treść ogłoszenia

Jestem psychologiem i psychotraumatologiem. Praktykę rozpoczęłam w 2018 roku w Szpitalu Psychiatrycznym im.prof. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku. Tytuł magistra uzyskałam na Uniwersytecie SWPS wydziale zamiejscowym w Sopocie. Ukończyłam również Studia Podyplomowe na tym samym Uniwersytecie z Psychotraumatologii. Jestem w ciągłym procesie szkolenia i superwizji. Zawodowo zajmuję się pacjentami indywidualnymi: dorośli, młodzież, małżeństwa, pary. Praktykuję podejście w nurcie poznawczo-behawioralnym, które opiera się na najbardziej skutecznych, w świetle badań naukowych i najlepiej zbadanych metodach. Podejście sprawdza w leczeniu zaburzeń psychicznych o podłożu lękowym lub depresyjnym, gdyż na różnych etapach życia pod wpływem emocji utrwalamy pewne zachowania w poszczególnych sytuacjach. Problemy i kłopoty pojawiają się, gdy dane zachowania są nieadaptacyjne. Pomoc potrzebna jest wówczas, gdy utrwalone zachowania lub przekonania nie są obiektywne i bywa, że często są niewłaściwe. Zniekształcone interpretacje rzeczywistości trzeba wówczas zastąpić właściwymi. Praktyka opiera się na zaangażowaniu zarówno psychologa, jak i pacjenta. Spotkania odbywają się raz lub dwa razy w tygodniu, po 50 minut.

Jako psychotraumatolog zajmuję się skutecznym przełamaniem skutków traumy. Doświadczenia traumatyczne (kataklizmy, nagłe wypadki, wszelkie sytuacje związane z zagrożeniem życia, śmierć, utrata bądź rozstanie bliskich, ważnych dla nas osób, chorobę własną lub kogoś z rodziny) oraz ich konsekwencje wpływają dezorganizująco na codzienne życie i wiążą się z bardzo silnym cierpieniem psychicznym.

Pierwszym etapem jest szczegółowy wywiad, a następnie postawienie kompletnej diagnozy pod kątem zaburzeń po stresie traumatycznym, biorąc pod uwagę problemy współistniejące. Wspólnie z pacjentem tworzymy plan leczenia biorąc pod uwagę całościowy obraz i aktualne potrzeby. Spotkania dotyczące traum odbywają się w sesjach 90-minutowych. Terapia skutków traumy jest procesem długotrwałym. Praca z pacjentem obejmuje wczesną interwencję po zdarzeniu traumatycznym lub pomoc psychologiczną. Stosuję metody terapeutyczne bazujące na nurcie poznawczo-behawioralnym: procedurę przedłużonej ekspozycji, procedurę przetwarzania poznawczego, ekspozycyjną terapię narracyjną. Na spotkania zapraszam osoby doświadczające trudności w życiu, po zdarzeniach traumatycznych, skierowane przez lekarza pierwszego kontaktu lub psychiatrę oraz inne służby. Biorąc pod uwagę obecną sytuację i jej realia wskazuję na praktykę online (osoby silnie lękowe szczególnie).

Zapraszam na konsultacje.
Umawianie wizyt przez : https://www.znanylekarz.pl/teresa-zblewska/psycholog/pruszcz-gdanski
https://psychotraumatolog-trojmiasto.pl/
czytaj więcej
  • Numer ogłoszenia: 63911763
  • Data wyróżnienia: 25 lutego 2021
  • Data wprowadzenia: 17 listopada 2020
  • Aktualizacja: 19 stycznia 2021
  • Wyświetleń: 920
  • Wyświetleń na liście: 29 514