Terapia wodorowa antyoksydant - inhalacje + woda w Gabinecie Vicentra

Ogłoszenie nieaktualne

obserwuj
2
Zdjęcie 1 / 2
Cena
60
Oferuję / poszukuję
Oferuję
Rodzaj
Inne

Treść ogłoszenia

Teraz specjalna oferta dla polecających! Przyjdź z drugą osobą na zabieg wodoroterapii, a otrzymacie 2 zabiegi w cenie jednego!

Nowość! Terapia wodorem, czyli naturalnym przeciwutleniaczem. Wspomóż procesy zdrowienia oraz działaj profilaktycznie z inhalacjami wodorowymi i piciem wody z wodorowym antyoksydantem.

 
Czym jest wodór?
Wodór (H2) jest naturalnym gazem, najliczniej występującym na Ziemi. Wokół nas, istnieje głównie pod postacią wody, lotnie – w górnych warstwach atmosfery lub tworząc różne związki chemiczne, w tym węglowodany i białka. Ten wyjątkowy pierwiastek, będący podstawą wszystkich procesów biologicznych, cechuje się brakiem barwy, zapachu czy smaku, jest nietoksyczny i palny, a przede wszystkim jest najmniejszą cząsteczką znaną człowiekowi.
Właśnie dzięki swojemu małemu rozmiarowi, braku wywoływania skutków ubocznych i za sprawą wyjątkowo precyzyjnego działania, wodór staje się dla nas najlepszym antyoksydantem. Może on łatwo przeniknąć do warstwy lipidowej błon komórkowych, mitochondriów i błon wewnątrzkomórkowych wszystkich tkanek i narządów ciała. Ten sprawny przeciwutleniacz działa wyłącznie selektywnie, odnajduje szkodliwe wolne rodniki hydroksylowe i neutralizuje je, zmieniając w wodę, nie pozostawiając żadnych produktów ubocznych. Ponadto, podczas wchłaniania wodoru, transportu wewnątrz ustroju i wydalania na zewnątrz nie wymagany jest od organizmu wydatek energetyczny, który zawsze występuje w przypadku przeciwutleniaczy roślinnych.
Spośród wielu innych substancji o działaniu antyoksydacyjnym takich jak witaminy C, E czy A – tylko wodór nie wykazuje żadnych reakcji ubocznych. Co ciekawe, w przypadku nadmiaru wodoru w organizmie, jest on po prostu uwalniany – bez ryzyka przedawkowania. Warto zaznaczyć, że przyjmowanie zbyt dużej ilości innych antyoksydantów w postaci witamin i suplementów może obciążyć wątrobę. Co nie ma miejsca w przypadku stosowania wodoru.
Porównawcze badania, ujawniają fakt, że cząsteczka wodoru jest 163 razy mniejsza i 88 razy lżejsza od witaminy C, a działa o wiele skuteczniej. 1,6 miligrama wodoru ma więcej właściwości terapeutycznych niż 100 gramów witaminy C.

Jaki jest najskuteczniejszy sposób na bezinwazyjne przyjmowanie wodoru?
Jest wiele metod na przyjmowanie wodoru cząsteczkowego. Można podawać go donosowo w formie gazu czyli poprzez inhalację, spożywać płyny nasycone wodorem (np. wodę, napoje itp.), wstrzykiwać dożylnie sól fizjologiczną z wodorem, miejscowo stosować produkty bogate w wodór (np. poprzez kąpiel, prysznic czy kremy), stosować terapie hiperbaryczne i normobaryczne (zwiększające równocześnie ilość komórek macierzystych) itd.
Ze wszystkich tych wymienionych sposobów, najbardziej nieinwazyjnym, bezpiecznym, komfortowym i łatwo dostępnym wyjściem na przyjmowanie wodoru są najpewniej inhalacje oraz picie wodoru.
W naszym gabinecie Vicentra łączymy te dwie drogi, umożliwiając klientowi 30 minutową inhalację przez przewód nosowy wraz z wypiciem wody wodorowanej, którą należy spożyć do 2 godzin po zakończeniu sesji. Połączenie obu tych metod przynosi maksymalne korzyści.
Dlaczego sama woda, może być niewystarczająca? Przede wszystkim ze względu na o wiele szybszą przyswajalność i podaż podczas wdychania wodoru. 30 minut inhalacji (30 ml / min) jest porównywalne z wypiciem 60 litrów wody wodorowej (1,2 ppm). Obecność wolnego wodoru w wodzie jest nietrwała, a dodatkowo substancja ta jest w stanie przenikać przez tworzywa i ulatniać się do atmosfery. Tym samym, z czasem butelka wodorowanej wody traci swoje właściwości. Dlatego też, specjalnie przygotowaną wodę podajemy bezpośrednio po zakończeniu inhalacji.
Korzystamy z nowoczesnego, certyfikowanego jonizatora. Wodór w inhalatorze jest na bezpiecznym poziomie, mniejszym niż 4% (czyli zdecydowanie poniżej progu 4,6 % objętości stanowiącego granicę palności). Wodór nie wydostaje się również poza przewód nosowy. W trakcie zabiegu, zalecamy wypicie szklanki elektrolitów.
Terapia wodorowa jest wygodną metodą wspomagającą procesy zdrowienia dla każdego, także dla dzieci, kobiet w ciąży i osób starszych. 30 minut inhalacji powoduje wysycenie osocza wodorem. Pierwsze dobroczynne efekty są widoczne już po kilku zabiegach, a wysokie stężenie wodoru utrzymuje się w organizmie nawet 28 do 30 godzin.

Jakie są korzyści płynące ze stosowania terapii wodorowej?
Dzięki szerokiemu spektrum działania, stosowanie wodoru powoduje wiele pozytywnych efektów. Wodór między innymi:
 • Wzmacnia układ odpornościowy.
 • Usuwa stres oksydacyjny, wspiera naturalny detoks organizmu i poprawia metabolizm.
 • Przyśpiesza gojenie ran i leczenie infekcji.
 • Chroni komórki nerwowe przed skutkami niedotlenienia np. przy udarze mózgu.
 • Zmniejsza stany zapalne, oparzenia słoneczne czy inne uszkodzenia skóry.
 • Hamuje namnażanie komórek nowotworowych.
 • Ma działanie spowalniające starzenie – przez nasycenie komórek ciała wodorem, życie człowieka może zostać wydłużone.
 • Pomaga w utrzymaniu gładkiej, elastycznej i nawodnionej skóry oraz działa przeciwzmarszczkowo.
 • Wspomaga koncentrację np. podczas pracy, nauki czy jazdy samochodem.
 • Zwiększa działanie neuroprzekaźników, polepszając nastrój, redukując stres i objawy depresji.
 • Reguluje zaburzenia snu i stawia na nogi po nieprzespanej nocy.
 • Zmniejsza wytwarzanie mleczanu, powodującego zmęczenie mięśni i ograniczenie wydolności – osoby aktywne i sportowcy mogą szybciej odzyskać formę po treningu.
 • Zmniejsza apetyt na środki uzależniające.
 • Wyrównuje bilans kwasowo-zasadowy.

Najwięcej badań dotyczących leczniczych właściwości wodoru prowadzonych jest w Japonii, gdzie już dziś istnieją kawiarenki wodorowe. Testy kliniczne dotyczące picia wody z wodorem prowadzili między innymi Dr Hayashi oraz dr Kawamura. Dowiedli oni, że wodór wpływa wspomagająco i przyśpieszająco na leczenie wielu schorzeń, takich jak np. cukrzyca, cholesterol, wysokie ciśnienie, reumatyzm, guzy rakowe, niewydolność nerek, alergie i inne.
Medyczne badania nad wodorem i wodoroterapią wciąż trwają – na razie obejmują jedynie około kilkaset artykułów i ponad tysiąc naukowców, głównie z Ameryki Północnej, Azji i Australii, ale już te wyniki wskazują, że wodór ma potencjał terapeutyczny w ponad 170 różnych modelach chorób ludzi i zwierząt, z pozytywnym wpływem praktycznie na każdy narząd ludzkiego ciała.
Rozwojem badań i edukacji na temat leczniczego wpływu wodoru zajmuje się między innymi Molecular Hydrogen Institute – na ich stronie internetowej, gdzie od lat publikują merytoryczne artykuły i wyniki najnowszych doświadczeń, można znaleźć więcej wartościowych informacji.

Zapraszamy do skorzystania z terapii wodorowych w gabinecie Vicentra w Gdyni Cisowej - tylko 60 zł za sesję!

https://vicentra.pl/terapiewodorowe/
 • Numer ogłoszenia: 63118835
 • Data wyróżnienia: 29 stycznia 2020
 • Data wprowadzenia: 19 grudnia 2019
 • Aktualizacja: 23 grudnia 2020
 • Wyświetleń: 600
 • Wyświetleń na liście: 5 696