Certyfikowany Kurs Uważności Mindfulness MBLC

obserwuj
2
Zdjęcie 1 / 2
Cena
880
Rodzaj szkolenia
Edukacyjne

Treść ogłoszenia

Termin: 26 września - 14 listopada 2020 g. 9-11 soboty
Wszystkie terminy: 26.09/3.10/10.10/17.10/24.10/31.10/7.11/14.11
  
Miejsce: Spa Osowa ul. Wodnika 28, 80-299 Gdańsk Osowa 
Spa Osowa dysponuje przestronną salą, w której w bezpiecznej odległości może przebywać 8-10 osób. 

O KURSIE

MBLC – Życie w oparciu o zasady mindfulness to cykl cotygodniowych spotkań w ramach szkolenia uważności, opracowanego według programu Certyfkowanego Kursu Mindfulness - Mindfulness Association UK. Kurs ten obejmuje osiem tygodni i składa się na niego osiem 2h spotkań. Dzień praktyki Mindfulness (6h) to dodatkowe spotkanie, zazwyczaj uwzględnione pomiędzy 6 i 7 tygodniem programu, łącznie 22h.

Poprzez medytacje uczymy się jak stać się świadomymi naszych nawykowych wzorców dotyczących myśli, uczuć i zachowań. Ta wiedza pozwala uwolnić się od ograniczeń, które rządzą nami i naszym życiem, hamując rozwój naszego ludzkiego potencjału. Otwieramy się na nowe wybory dotyczące tego, jak żyjemy ze sobą, naszymi bliskimi i otaczającym nas światem. Poznajemy techniki świeckich medytacji i jednocześnie kształtujemy i rozwijamy postawę życzliwości i współczucia dla siebie oraz innych. Umiejętności te budujemy stopniowo i utrwalamy podczas kursu, tak abyśmy mogli już zawsze korzystać z nich w życiu codziennym. MBLC to trening umysłowy, wymagający od nas systematyczności w praktykowaniu, zarówno podczas kursu jak i po jego skończeniu. 

Twórcą treningu jest Rob Nairn, który w oparciu o ponad 40. letnią praktykę stworzył program, który krok po kroku zabiera nas w podróż pogłębiającą nasze doświadczenie w praktykowaniu uważności, a w efekcie świadome przeżywanie naszego życia w zgodzie ze sobą. Ojcem świeckich medytacji i programu, z którego czerpią wszystkie później rozwinięte nurty Mindfulness jest Jon Kabat Zinn – znany amerykański terapeuta, założyciel i dyrektor Kliniki redukcji stresu przy Akademii Medycznej Uniwersytetu w Massachusetts.

DLA KOGO?

Kurs MBLC skierowany jest do osób początkujących, nie jest wymagane posiadanie doświadczenia w praktyce mindfulness. 

Kurs jest pomocny dla wszystkich, którym zależy na:
 • obniżeniu napięcia i stresu,
 • poprawie koncentracji i procesów zapamiętywania,
 • podniesieniu odporności psychicznej i fizycznej,
 • poprawie jakości snu,
 • złagodzeniu objawów depresji i ogólnego przygnębienia,
 • poprawie równowagi emocjonalnej,
 • rozwijaniu pewności siebie i asertywności,
 • odnalezieniu radości z życia.
   
WARSZTAT WPROWADZAJĄCY DO KURSU 12 września, piątek g. 18-20
https://uwaznoscnacodzien.pl/pl/i/WARSZTAT-12-wrzesnia-Gdansk-Osowa/24?preview=true

TEMATYKA SPOTKAŃ:

Dlaczego warto praktykować Mindfulness i czym jest uważność? Poznajemy naturę umysłu i sposoby na jego uspokojenie. | Ciało jako miejsce bycia obecnym - budujemy świadomość ciała i ćwiczymy postawę życzliwości. | Wprowadzenie podpory uważności dla naszego umysłu. | Praca z rozproszeniem - poznajemy naturę umysłu i rozwijamy dalsze techniki uważności. | Badanie strumienia myśli - poznajemy nurt podświadomości i rozwijamy życzliwość. | Postawa obserwatora - pogłębiamy świadomość własnych doznań i postawę życzliwości. | Dzień praktyki. (6h) | Samoakceptacja - rozwijamy postawę akceptacji i życzliwości dla siebie samych. |  Życie w oparciu o uważność. Podsumowanie - Reszta życia.

Podczas sesji poznajemy teorię, techniki medytacyjne, dzielimy się refleksjami oraz wplatamy poezję. Medytacje dzielimy na formalne i nieformalne - ze wsparciem na oddechu, ciele, dźwiękach, na siedząco i leżąco lub w ruchu. Przyjmujemy dowolną pozycję do medytacji, według wskazówek prowadzącego, dbamy o swój komfort i wygodę, dlatego ubieramy się swobodnie.

KOSZT KURSU

kurs grupowy (5x180 min.) - 880 zł 
kurs w parach (8x120 min.) - 1180 zł (termin do uzgodnienia)
kurs indywidualny (8x90 min.) - 1380 zł (termin do uzgodnienia)
 
Kurs grupowy prowadzony jest w kameralnym gronie, dlatego o rezerwacji miejsca decyduje kolejność zgłoszeń.

ZAPISY

Aby zapisać się na kurs, wyślij zgłoszenie na adres z...@uwazn... Wyświetl e-mail z imieniem, nazwiskiem, numerem telefonu lub skorzystaj z formularza zgłoszeniowego https://forms.gle/ZSpqVe1LLsBqskCu7

Gwarancją rezerwacji miejsca, jest wpłata zaliczki w wysokości 200 zł.
Jeśli interesuje Cię płatność w ratach, skontaktuj się ze mną w celu uzgodnienia kwot i terminów.

W cenie kursu - nagrania mp3 prowadzonych medytacji oraz podręcznik Mindfulness do kursu.
Zapewnione poduszki i maty do medytacji.
Każdy uczestnik 8 tyg. kursu otrzymuje Certyfikat ukończenia kursu. 

"Głębio mej duszy, słuchaj mnie, największy duch,
Nauczyciel jest blisko,
Przebudź się, przebudź się!
Biegnij do jego stóp –
Właśnie teraz stoi tuż przy Twojej głowie.
Spałeś przez miliony lat, miliony lat.
Dlaczego nie obudzić się tego ranka?"
KABIR

Prowadzący - Magdalena Tybura:
Jestem nauczycielem MBLC z ramienia Mindfulness Association Polska. Wierzę, że mindfulness to sposób i sztuka życia, a nie jednorazowy epizod łagodzenia bolesnych jego przejawów. Dzięki regularnej praktyce uważności rozwijam umiejętność świadomego życia, kultywuję takie wartości jak miłujące współczucie czy życzliwość, pogłębiając własne poczucie szczęścia, stabilności, sprawczości, spokoju, kontaktu z samą sobą i otaczającym mnie światem. Potencjał, jaki niesie sztuka uważności spowodował, że zapragnęłam dzielić nim z innymi. Uczestniczę w odosobnieniach medytacyjnych, które każdorazowo są okazją do odświeżenia i pogłębienia praktyki oraz wspólnego medytowania z grupą zaangażowanych i wspierających osób. Biorę udział w licznych szkoleniach, rozwijając się jako człowiek i nauczyciel mindfulness.
Prowadzę 8 tyg. świeckie kursy uważności MBLC, które stanowią podstawę dla rozwoju świadomego i uważnego życia, dzięki spójnemu programowi, który obejmuje wiedzę i praktyczne umiejętności. Kursy mają ogromne zaplecze badań naukowych, potwierdzających ich skuteczność w różnych obszarach życia – od medycyny, psychoterapii, edukacji, po biznes i sport. Ponadto proponuję Warsztaty mindfulness, które stanowią wprowadzenie do nurtu uważności oraz kursu. Dla adeptów kursów uważności i osób już medytujących, prowadzę Spotkania medytacyjne, podczas których pogłębiamy praktykę uważności, medytując w grupie oraz wymieniając się refleksjami na temat wybranych aspektów nurtu mindfulness.

Zapraszam Cię do wspólnej podróży, jaką jest sztuka świadomego życia, oparta na uważności i empatii oraz do zapoznania się z ofertą szkoleń i spotkań.

Zobacz inne oferty

Ogłoszenie podstawowe

Cena

880 zł

Aktualizacja: 15 dni temu
Ogłoszenie podstawowe
605569... Zadzwoń
k...@uwazn... Wyświetl e-mail
Magdalena Tybura
Adres
Gdańsk Osowa
Spa Osowa, ul. Wodnika 28
Ważne jeszcze 46 dni (do 01.10.2020)
obserwuj to ogłoszenie
Zobacz dane kontaktowe
uwaznoscnacodzien.pl/
 • Numer ogłoszenia: 63615878
 • Data wprowadzenia: 31 lipca 2020
 • Aktualizacja: 3 sierpnia 2020
 • Wyświetleń: 23
 • Wyświetleń na liście: 996
Wydrukuj to ogłoszenie
Poleć znajomemu
Podziel się na Facebooku
zgłoś do moderacji
Zadzwoń SMS