Kurs weekendowy - DevOps od podstaw

Ogłoszenie nieaktualne

obserwuj
Cena
6 700
Rodzaj szkolenia
Informatyka

Treść ogłoszenia

Kiedy?
31 sierpnia 2021 - 21 grudnia 2021
wtorki godz. 17.30 - 20.30
soboty godz: 8.00 - 14.00

Gdzie?
kurs zdalny
z trenerem NA ŻYWO

Cena
Cena promocyjna: 6 700 zł
Cena regularna: 7 200 zł

160-godzinny kurs DevOps od podstaw dla programistów i osób związanych z IT, dzięki któremu zyskasz nowe umiejętności, pozwalające zrobić duży krok w karierze i otworzyć nowe ścieżki rozwoju.

Dla kogo?
 • Dla osób związanych z szeroko pojętym IT, posiadających podstawowe umiejętności techniczne i znających podstawowe zasady wytwarzania oprogramowania.
 • Dla ambitnych, chętnych do ciągłego rozwoju, dążących do wszechstronności i chcących mieć wpływ na cykl życia swojej aplikacji.
 • Wreszcie dla tych, którzy cenią swój czas, rozumieją konieczność częstych zmian i chcą iść z duchem przyszłości.
 • Dla tych co chcą nauczyć się zautomatyzować cały proces wytwarzania i wdrażania aplikacji oraz “jak robić to inteligentnie”

Dlaczego DevOps?

POPULARNOŚĆ

Niezależnie od wielkości firmy, potrzeba szybkiego wdrażania zmian i zautomatyzowania tego procesu jest ogromna, dlatego kultura DevOps staje się tak popularna

ZAWÓD PRZYSZŁOŚCI

Zapotrzebowanie dla specjalistów DevOps jest niezmiennie duże, a będzie jeszcze rosnąć ze względu na zwiększanie się ilości firm, które zdecydują się na wdrożenie praktyki DevOps do swoich struktur.

DUŻE ZAROBKI

Najlepsi DevOpsi mogą liczyć na zarobki porównywalne lub nawet wyższe niż programiści.

ROZWIĄZANIA CHMUROWE

Coraz więcej firm przenosi swoją infrastrukturę do chmury, która to pozwala na obniżenie kosztów środowisk IT przy równoczesnym zwiększeniu elastyczności i wydajności kluczowych procesów biznesowych. Nieodzowne staje się więc wsparcie DevOps.

AUTOMATYZACJA

Skupiasz się na pracy projektowej, twórczej, a maszynom zostawiasz powtarzalne, żmudne/nudne procesy, z którymi radzą sobie znakomicie i robią to bardzo szybko.

TY WYTWARZASZ, TY BUDUJESZ, TY DOSTARCZASZ

Jesteś odpowiedzialny za wytwarzaną aplikację. Dostarczasz nie tylko kod, ale gotowe skrypty i rozwiązania umożliwiające jej zbudowanie, opublikowanie do repozytorium obrazów oraz wdrożenie na środowisko testowe lub produkcyjne.


Czego potrzebujesz, aby uczyć się zdalnie?
 • spokojnego miejsca z przyzwoitym internetem (min. 3 Mbps),
 • komputera z kamerką i mikrofonem,
 • słuchawek - dzięki nim kurs przebiegnie dla Ciebie bardziej komfortowo, a trener i inni kursanci będą lepiej Cię słyszeli,
 • drugiego ekranu (opcjonalnie) - zewnętrzny monitor lub TV sprawią, że nauka będzie wygodniejsza, ale wiemy, że wiele osób radzi sobie bez nich.

Czego się nauczysz?

Konteneryzacji aplikacji
Nabędziesz umiejętności definiowania oraz budowania obrazów zawierających wytwarzane aplikacje, a także uruchamiania i zarządzania kontenerami utworzonymi na ich podstawie.

Zarządzania systemem skonteneryzowanym
Poznasz narzędzia, takie jak docker-compose i docker swarm, umożliwiające zarządzanie wieloma kontenerami jednocześnie. Dowiesz się również jak tworzyć środowiska do lokalnego developmentu, które nigdy Cię nie zawiodą.

Systemów CI/CD
Poznasz dobre praktyki związane z Continuous Integration i Continuous Deployment i nauczysz się jak w sposób ciągły budować, testować i wdrażać aplikacje na odpowiednie środowiska (np. testowe, produkcyjne).

Orkiestracji aplikacji
Za pomocą Kubernetesa wprowadzimy Cię w świat orkiestracji kontenerami. Poznasz narzędzia do automatyzacji wdrażania, zarządzania, skalowania, konfigurowania i tworzenia sieci dla skonteneryzowanych aplikacji.

Monitorowania w środowisku rozproszonym
Nauczysz się jak używając Prometheusa monitorować rozproszone aplikacje. Jak  zbierać, gromadzić i zarządzać informacjami statycznymi by następnie udostępnić zebrane metryki w postaci dashboardów oraz skonfigurować podstawowe alerty.

Zarządzania infrastrukturą
Poznasz narzędzie służące do zarządzania infrastrukturą - Terraform. Dzięki niemu zmiany w infrastrukturze są przechowywane jako kod - można je wersjonować, dzielić się z innymi zespołami.

Automatyzacji procesów
Nauczysz się automatyzacji powtarzalnych operacji, np. wstępnej konfiguracji systemów (provisioning), instalacji, uruchamiania czy wdrażania aplikacji. Poznasz podstawowe elementy Ansible, takie jak: role, variable, inventory czy playbooki.

Migracji do chmury AWS
Zdobędziesz umiejętności pozwalające na produkcyjne uruchomienie aplikacji w chmurze AWS. Przygotujesz system CI/CD wdrażający usługę na EC2 - Elastic Compute Cloud.


Masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości dotyczące kursu? Napisz do Agnieszki, która odpowie na wszystkie Twoje pytania: 

[ukryte]   [ukryte]

Więcej szczegółów kursu znajdziesz na stronie: https://infoshareacademy.com/kursy/devops-od-podstaw/

 
czytaj więcej
 • Numer ogłoszenia: 64267926
 • Data wprowadzenia: 12.05.2021
 • Aktualizacja: 06.07.2021