Wróć do góry

Indywidualny trening językowy: angielski w Gdańsku (z Anglikiem)

Ogłoszenie nieaktualne

Cena

70

Jestem
Osobą prywatną
Język
Angielski
Dostępne poziomy
Średniozaawansowany,
Zaawansowany,
Konwersacje,
Kursy biznesowe
Wiek
18 - 65

Treść ogłoszenia

KIM JESTEM? JAKIE MAM PRZYGOTOWANIE DO NAUCZANIA J.ANGIELSKIEGO?
Mam na imię Steve, pochodzę z Wielkiej Brytanii lecz na stałe mieszkam w Polsce.
Jestem doświadczonym nauczycielem o wysokich kwalifikacjach oraz dużą motywacją.

Studia licencjackie ukończyłem w czerwcu 2006 roku, a kurs CELTA zrobiłem kilka miesięcy później. CELTA oznacza najwyższą jakość nauczania angielskiego jako języka obcego. 
Po kilku latach nauczania j.angielskiego w Polsce i Bośni podjąłem studia magisterskie w Wielkiej Brytanii na kierunku - nauczanie języka angielskiego, które ukończyłem w 2011 roku. Studia te uświadomiły mi, jak ważne jest – oprócz wielu innych kwestii - pokazywanie uczniom technik zwiększających skuteczność nauki. 

W 2011 roku podniosłem swoje kwalifikacje do poziomu nauczyciela j.angielskiego biznesowego  uzyskując -  Certificate in International Business English Teaching (Cert IBET - certyfikat w nauczaniu biznesowego języka angielskiego).


JAKIE JEST MOJE DOŚWIADCZENIE W NAUCZANIU?
W latach 2006-2011 uczyłem ogólnego angielskiego w Polsce, jak również w Bośni. Po ukończeniu studiów magisterskich i zdobyciu certyfikatu IBET, przeprowadziłem się do Łodzi. Tam uczyłem biznesowego języka angielskiego osoby pracujące w logistyce i menadżerów z sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Od 2013 roku przez cztery kolejne lata przygotowywałem studentów z zagranicy do podjęcia nauki na Uniwersytecie w Southampton w Wielkiej Brytanii. Od 2014 do 2016 roku pracowałem na Uniwersytecie w Nowym Sadzie w Serbii. Pomimo, iż wyjechałem z Polski w 2013 roku, wciąż uczyłem Polaków przez Skype’a. 

Prowadzę także kursy, m.in.:
  • Autorski kurs ‘Fluency Development’ (KURS „DOSKONALENIA PŁYNNOŚCI”)
  • Kursy przygotowujące do egzaminów - CAE / CPE / B2 FIRST
  • Kurs biznesowego angielskiego
Z CZEGO WYNIKA MOJE DOBRE PRZYGOTOWANIE DO UCZENIA STUDENTÓW Z POLSKI?
Z polskimi studentami mam stały kontakt od 2006 roku. W ciągu tych kilkunastu lat zdobyłem rozległą wiedzę na temat trudności, z jakimi mierzą się Polacy uczący się j.angielskiego. Trudności te wynikają z negatywnego transferu językowego, czyli tendencji do przenoszenia fonologii, składni i semantyki z języka ojczystego na język, którego się uczymy. Dlatego właśnie pokazuję moim studentom, jak zmniejszać wpływ języka polskiego i myśleć po angielsku. Więcej informacji o transferze językowym zawarłem w artykule, do którego kieruje link: https://englishcoachonline.com/blog/typical-mistakes-polish-learners-of-english/

DLACZEGO WARTO UCZYĆ SIĘ J.ANGIELSKIEGO WŁAŚNIE ZE MNĄ? 
Interesuje mnie uczenie ludzi, którzy chcą poprawić swoje umiejętności konwersacyjne oraz pogłębić znajomość słownictwa i kolokacji angielskich zazwyczaj używanych w sytuacjach nieoficjalnych. Wspieram ich w tym, prezentując opracowane przeze mnie metody, które pozwalają zapamiętywać nowy materiał. Ważne jest też, by osoby, które uczą się angielskiego, tworzyły spersonalizowane zdania z dopiero poznanymi słowami i zwrotami. Więcej o tym w artykule: https://englishcoachonline.com/learning-strategies/word-table/

Ponadto zapewniam studentom wysokiej jakości, autentyczne materiały. Już w 2012 roku uświadomiłem sobie, że trzeba odejść od wymyślonych i nierealistycznych tekstów, które często można znaleźć w podręcznikach. Zamiast tego uczniowie powinni być bliżej nauczyciela, prawdziwych sytuacji życiowych oraz języka i zwrotów używanych przez native speakerów. Dlatego sam zacząłem tworzyć teksty, w których opisywałem moje doświadczenia związane z życiem i pracą za granicą, podróżami po świecie, wynajmowaniem mieszkania czy wieloma innymi codziennymi sytuacjami. Do wszystkich tekstów dołączam nagrania audio. Więcej informacji o moich tekstach znajdziesz tu: https://englishcoachonline.com/learning-strategies/texts/

Poza tekstami dzielę się z uczniami artykułami, jak również interesującymi materiałami na konferencjach TED, które często stanowią tematy do dyskusji z moimi studentami.

GDZIE SIĘ ODBYWAJĄ LEKCJE? 
Lekcje mogą się odbywać na osiedlu Słoneczna Morena w Gdańsku albo w domu ucznia. Mogą też w firmach lub online.

CZY MAM W OFERCIE DARMOWĄ LEKCJĘ PRÓBNĄ?
Tak. Podczas takiej lekcji próbnej z przyjemnością opowiadam o moich metodach i pomysłach na osiągnięcie płynności w mówieniu.
czytaj więcej
  • Numer ogłoszenia: 65239048
  • Data wyróżnienia: 07.03.2023
  • Data wprowadzenia: 07.03.2023
  • Aktualizacja: 23.03.2023