Zabytkowa kamienica w Sopocie

Sopot Dolny Sopot 17 1915 534.1 m2
29 900 zł
obserwuj
Skontaktuj się
obserwuj
20
Zamów ofertę na e-maila
Zdjęcie 1 / 20
Cena
29 900
 • Liczba pokoi
  17
 • Piętro
  Parter piętro
 • Rok budowy
  1915 r.
Wirtualny spacer
Zobacz
Jestem
Firmą
Adres
Sopot Dolny Sopot 
Rodzaj nieruchomości
Biuro
Nr oferty
223854
Umeblowane
Tak
Liczba pięter w budynku
2
Powierzchnia
534,10 m2
Typ ogrzewania
Gazowe
Powierzchnia działki
807 m2
Dodatkowe informacje
 • Miejsce parkingowe
Zapytaj o ofertę

Bezpośrednie pytanie do ogłoszeniodawcy

Treść ogłoszenia

Kamienica w Sopocie z przeznaczeniem biurowym
Obiekt położony jest w Sopocie. Nieruchomość oddalona jest około 400 m od Alei Niepodległości stanowiącej główną trasę komunikacyjną Gdańsk - Gdynia. Nieruchomość usytuowana jest w niewielkiej odległości od przystanków komunikacji miejskiej i dworca kolejowego. W okolicy zlokalizowane są budynki mieszkalne oraz mieszkalno-usługowe. W niedalekim otoczeniu położone są również budynki użyteczności publicznej. Działka posiada kształt regularny, zbliżony do kwadratu. Budynek biurowy usytuowany jest w środkowej części działki. Działka o powierzchni 807 mkw. posiada bezpośredni dostęp do drogi publicznej. Teren działki jest ogrodzony i zagospodarowany. Teren częściowo utwardzony, a nieutwardzone części działki porośnięte są roślinnością. Wydzielone zostały dwa dojazdy do budynku oraz parking na ok. 10 miejsc postojowych. Chodniki i opaska wokół budynku wykonana z kostki brukowej naturalnej, a dojazd i miejsca parkingowe z kostki betonowej. Krawężniki opaski wokół budynku wykonano z kamienia naturalnego.

Łączna pow. użytkowa budynku - 534,1 m2, w tym :
- piwnica - 143,6 m2
- parter - 149,8 m2
- I piętro - 135,8 m2
- poddasze - 104,9 m2

Budynek jest 2-kondygnacyjny, podpiwniczony z poddaszem użytkowym. Został zbudowany około roku 1915 i jest przykładem budownictwa willowo-pensjonatowego charakterystycznego dla zabudowy tej części Sopotu. Budynek wpisany jest do rejestru zabytków. Bryła budynku zróżnicowana w formie, przykryta dachem spadzistym o złożonym kształcie geometrycznym. Główne wejście do budynku znajduje się od zachodniej strony działki poprzez zewnętrzne schody prowadzące na wysoki parter do wydzielonego wiatrołapu. Dodatkowe wejście do pomieszczeń znajdujących się na poziomie piwnic wydzielone jest od północnej części poprzez zewnętrzne schody usytuowane wzdłuż ściany budynku. Budynek jest zbudowany w systemie tradycyjnym. Ściany zewnętrzne i wewnętrzne murowane z cegły ceramicznej. Ławy fundamentowe gruzobetonowe. Stropy drewniane z wyjątkiem stropu nad piwnicą - strop ceramiczny typu Kleina. Konstrukcja dachu drewniana, kryta dachówką ceramiczną. Wieżyczka pokryta dachówką wieżową ciągnioną zakładkową. Daszek przy balkonie pokryty papą bitumiczną. Opierzenia, rury spustowe, rynny i hełm wieżyczki oraz skrzydlaty smok wykonane z blachy cynkowej.

Budynek pełnił funkcję Pałacu Ślubów. W 2000 r. zakończona została inwestycja polegająca na adaptacji obiektu zabytkowego na funkcję biurową. Obecnie parter budynku przeznaczony jest na strefę wejściową z recepcją, salę konferencyjną oraz pomieszczenia biurowe z zapleczem oraz wc dla niepełnosprawnych. Piętro jest wykorzystane na reprezentacyjne pomieszczenia biurowe zarządu firmy wraz z zapleczem. Na poziomie piwnicy znajduje się kotłownia, pomieszczenia biurowe wraz z zapleczem. W 2016 r. przeprowadzono inwestycję mającą na celu modernizację poddasza. Polegała ona na przystosowaniu poddasza na pomieszczenia biurowe wraz z przyległymi łazienkami. Komunikację pionową obiektu stanowi istniejąca zabytkowa klatka schodowa. Wszystkie kondygnacje nadziemne budynku połączone są 1 klatką schodową, natomiast kondygnacja podziemna połączona jest z pozostałą częścią budynku osobną klatką schodową.

——————————————

KONTAKT:

Małgorzata Drygiel: +48 730208... Wyświetl numer (licencja zawodowa nr 26530)

Pośrednik odpowiedzialny: Joanna Czapska (licencja zawodowa nr 4585)

Przedstawiona wyżej oferta nie jest ofertą handlową w rozumieniu przepisów prawa, lecz ma charakter informacyjny. Partners International dokłada starań, aby treści przedstawione w naszych ofertach były aktualne i rzetelne. Dane dotyczące ofert uzyskano na podstawie oświadczeń wynajmujących/sprzedających.

——————————————

CONTACT:

Małgorzata Drygiel: +48 730208... Wyświetl numer professional license No. 26530)
Broker responsible: Joanna Czapska (professional license No. 4585)

Outlined above proposal is not a commercial offer for the purposes of the law but is informative. All data relating to real estate was obtained on the basis statements of the Landlords/Sellers.


——————————————
czytaj więcej
zgłoś do moderacji

W pobliżu

Zobacz inne oferty

Ogłoszenie standardowe

8 820 zł

Aktualizacja: 21 godzin temu
Ogłoszenie standardowe

18 000 zł

Aktualizacja: 21 godzin temu
Ogłoszenie standardowe

15 684 zł

Aktualizacja: 21 godzin temu
Ogłoszenie standardowe

6 400 zł

Aktualizacja: 21 godzin temu
Zabytkowa kamienica w Sopocie

Oferta, którą oglądasz

Zabytkowa kamienica w Sopocie

Zapytaj o ofertę
Ogłoszenie standardowe

Małgorzata Drygiel

+48730... Wyświetl numer
Polityka prywatności

Lokalizacja

Adres
Sopot Dolny Sopot 
Zobacz dane kontaktowe
Ważne jeszcze 342 dni (do 06.05.2023)
 • Numer ogłoszenia: 64194173
 • Data wyróżnienia: 28.05.2022
 • Data wprowadzenia: 29.03.2021
 • Aktualizacja: 06.05.2022
Zadzwoń SMS