Mieszkanie Gdańsk Brabank Apartamenty F.4.3

Deweloper: Invest Komfort

Ogłoszenie nieaktualne

Zdjęcie 1 / 20

Mieszkanie Gdańsk Brabank Apartamenty F.4.3

 • Liczba pokoi
  2
 • Piętro
  3
 • Rok budowy
  2023 r.
Adres
Gdańsk Śródmieście
Wałowa 
Rodzaj nieruchomości
Mieszkanie
Liczba pięter w budynku
6
Powierzchnia
51 m2
Typ ogrzewania
Miejskie
Dodatkowe informacje
 • Balkon
 • Miejsce parkingowe
 • Aneks kuchenny
 • Podjazd dla niepełnosprawnych
 • Ochrona
 • Komórka lokatorska

Brabank to nazwa osiedla, które powstaje w rejonie ul. Wałowej i Stara Stocznia w Gdańsku. Przed wiekami funkcjonowała tu stocznia remontowa specjalizująca się w bragowaniu, czyli naprawie kadłubów statków.

Blisko stąd do historycznej zabudowy Śródmieścia oraz Muzeum II Wojny Światowej. Kładką pieszą przejść można na Ołowiankę, gdzie znajduje się Filharmonia Bałtycka. W przyszłości osiedle otoczone będzie zabudową Młodego Miasta.

Zamieszkanie w takiej lokalizacji zapewnia możliwość prowadzenia aktywnego trybu życia w centrum miasta oraz bezpośredni dostęp do zlokalizowanych w Śródmieściu lokali gastronomicznych, obiektów rozrywkowych oraz instytucji kultury.

W pierwszym etapie powstały trzy budynki (A, B i C). Na parterze znajdują się lokale handlowo-usługowe, zaś na pięciu kolejnych poziomach mieszkania, do których można dostać się startującymi z poziomu hal garażowych windami. Kondygnacja z przeszklonymi lokalami handlowo-usługowymi oraz pierwsza kondygnacja mieszkalna oddzielone są filarami. Powstała w ten sposób pustka na drugiej kondygnacji stała się prywatną przestrzenią mieszkańców - zielonym tarasem widokowym.

Zaletą pierwszych budynków jest bezpośredni widok na rzekę Motławę. Znajdą się one w zamkniętej strefie. Mieszkańcy i ich goście wchodzą przez reprezentacyjny hol z recepcją.

Apartamenty mają tu ponadstandardową wysokość, powiększone okna oraz przeszklenia witrynowe przy balkonach i tarasach w części dziennej. Na ostatnich kondygnacjach powstały penthausy, zaprojektowane zostały także apartamenty z salonami o wysokości dwóch kondygnacji i pełnym przeszkleniem. Mieszkania położone na ostatniej, cofniętej kondygnacji posiadają obszerne tarasy.

W drugim etapie, którego realizacja rozpoczęła się w pierwszym kwartale 2019 roku i zakończyła w II kwartale 2021 roku, w czterech budynkach DEIJ powstało 140 mieszkań oraz 20 lokali usługowych.

Trzeci etap jest architektoniczną kontynuacją drugiego etapu. Powstaną tu trzy kolejne budynki FGH, w których powstać ma 110 mieszkań i kolejne 20 lokali usługowych w parterach.

Budynki drugiego i trzeciego etapu mają taką samą wysokość jak w pierwszym etapie, ale nie będą zaprojektowane w nich charakterystyczne przerwy z tarasem na wysokości pierwszego piętra. Zielona, dostępna tylko dla przyszłych mieszkańców przestrzeń, powstanie natomiast na dziedzińcach pomiędzy budynkami. Architektura budynków będzie spójna z pierwszym etapem, ale nie będzie go naśladować.

Mieszkańcy poszczególnych etapów mają dostęp do prywatnych stref fitness z siłownią oraz sauną suchą i parową, a także wykończonych materiałami najwyższej jakości sal klubowych. W drugim etapie znajduje się dodatkowo sala do masażu, sala do jogi, a w sali klubowej autorska biblioteczka.

Projekt inwestycji wyłoniony został w drodze konkursu architektonicznego, który wygrała pracownia Kwadrat. Tego samego autorstwa jest sąsiednie Muzeum II Wojny Światowej.
czytaj więcej
 • Numer ogłoszenia: 65268582
 • Data wprowadzenia: 31.03.2023
 • Aktualizacja: 23.05.2023
Wróć do góry