Zabudowana działka na Wzgórzu Mickiewicza w Gdańsku

Ogłoszenie nieaktualne

Zdjęcie 1 / 16
Cena
617 600
 • Rok budowy
  1920 r.
Jestem
Osobą prywatną
Adres
Gdańsk Wzgórze Mickiewicza
Pana Tadeusza 104 
Cena za m2
1 600
Rodzaj nieruchomości
Działka pod budowę
Powierzchnia
386 m2
Typ ogrzewania
Piece kaflowe
Powierzchnia działki
386 m2
Dostępne od
01. 10. 2021
Dodatkowe informacje
 • Garaż
 • Ogródek
 • Woda
 • Kanalizacja
 • Siła

Treść ogłoszenia

Sprzedam działkę o powierzchni 386 m2 zabudowaną domem położonym przy ulicy Pana Tadeusza 104 w Gdańsku, na terenie dzielnicy Wzgórze Mickiewicza. Budynek parterowy w zabudowie bliźniaczej do generalnego remontu, częściowo podpiwniczony. Łączna powierzchnia użytkowa 67,25 m2, w tym trzy pokoje, kuchnia, łazienka oraz piwnica. Na działce posadowiony jest również jednostanowiskowy garaż wolnostojący o powierzchni 22 mkw.

Teren w całości ogrodzony. Działka płaska, w kształcie prostokąta. Wjazd na posesję bezpośrednio z ulicy Pana Tadeusza (dzielnica Wzgórze Mickiewicza jest monitorowana - brama wraz z pozostałą częścią ogrodzenia od strony ulicy objęta zasięgiem kamery monitoringu). Do budynku doprowadzona jest energia elektryczna, woda oraz kanalizacja. Możliwość przyłączenia do sieci gazowej przebiegającej w pobliżu działki.

Brak obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. W sąsiedztwie zabudowa jednorodzinna wolnostojąca/bliźniacza/szeregowa. Dom wpisany do gminnej ewidencji zabytków, ale nie do rejestru zabytków. W związku z powyższym prace budowlane wymagające zgłoszenia w urzędzie należy wcześniej uzgodnić z konserwatorem, natomiast w przypadku prac objętych pozwoleniem na budowę uzgodnienie z konserwatorem przeprowadza urząd miejski (w takim przypadku opinia konserwatora wydawana jest w terminie 30 dni).

W przypadku podjęcia prac remontowych istniejącego budynku możliwe jest:
 • otrzymanie bezzwrotnego dofinansowania do wymiany pieca oraz instalacji centralnego ogrzewania,
 • uzyskanie ulgi termomodernizacyjnej (odliczenie od podatku nawet do 53.000 złotych),
 • ubieganie się w Urzędzie Miejskim o bezzwrotną dotację na prace konserwatorskie i roboty budowlane.

Nieruchomość położona w świetnej lokalizacji. Cicha i spokojna okolica domów jednorodzinnych. Dojazd samochodem do Śródmieścia trwa tylko kilka minut, spacerem pół godziny. W odległości 50 metrów od działki znajduje się przystanek autobusowy obsługiwany przez linię ZTM "195". Do pętli tramwajowej "Siedlce" 300 metrów. Do najbliższego sklepu Lewiatan 250 metrów, przy Kartuskiej jest nowy Lidl. W pobliżu znajduje się "Park Na Zboczu" z punktem widokowym, nowym placem zabaw, boiskiem do streetballa oraz siłownią zewnętrzną.

Nieruchomość wolna od jakichkolwiek obciążeń, w dziale III i IV księgi wieczystej brak wpisów lub wzmianek. Jestem jedynym właścicielem. Szybkie wydanie nieruchomości.

W przypadku pytań proszę o kontakt telefoniczny.
czytaj więcej
 • Numer ogłoszenia: 64467949
 • Data wprowadzenia: 10.09.2021
 • Aktualizacja: 23.09.2021