Stanowisko: Samodzielny/a Księgowy/a z językiem angielskim

Pełny etat
Rodzaj umowy
Umowa o pracę
Branża / kategoria
Księgowość
Poziom stanowiska
Specjalista
Charakter pracy
Stacjonarna,
Hybrydowa
Wymagane doświadczenie
Tak

Miejsce wykonywania pracy:
• Nowo wybudowany obiekt magazynowo biurowy w m. Czaple 23A k. Gdańska
• Pełny etat / umowa o pracę
• Praca od zaraz

Twój zakres obowiązków
• Prowadzenie pełnej księgowości zgodnie z obowiązującymi przepisami
prawa oraz polityką spółki/Grupy
• weryfikacja dokumentów pod względem rachunkowym, podatkowym
i formalno-merytorycznym
• prawidłowe i terminowe księgowanie zdarzeń gospodarczych
• Przeprowadzanie zamknięcia miesiąca oraz roku podatkowego,
• kontrola bieżących rozrachunków z odbiorcami i dostawcami pod względem płatności
• rozliczanie delegacji służbowych
• prowadzenie ewidencji środków trwałych
• nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych
• zamykanie ksiąg na koniec okresów sprawozdawczych
• sporządzanie sprawozdań finansowych
• sporządzanie deklaracji podatkowych i innych wynikających z przepisów
(PIT, CIT, VAT, VAT-UE, plików JPK, GUS, NBP, Urząd Marszałkowski)
• współpraca z audytorami, bankami, organami podatkowymi oraz innymi
instytucjami zewnętrznymi (tj. ZUS, GUS)
• bieżące monitorowanie zmian w przepisach bilansowych i podatkowych

Nasze wymagania
• wykształcenie kierunkowe wyższe w obszarze rachunkowości
• co najmniej trzyletnie doświadczenie w pracy na stanowisku
samodzielnego księgowego
• znajomość przepisów księgowych, zasad rachunkowości oraz zagadnień podatkowych
• rzetelność i skrupulatność oraz terminowość w wykonywaniu powierzonych zadań
• samodzielność, dobra organizacja pracy
• dobra znajomość excela
• bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie
• bardzo dobra znajomość programu Microsoft Dynamics Nav

To oferujemy
• szkolenia w centrali firmy w Belgii
• atrakcyjne wynagrodzenie
• system premiowy
• zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę w firmie o 30-letniej tradycji na rynku polskim
• niezbędne narzędzia pracy (telefon, komputer),
• niekorporacyjną kulturę pracy, pozytywną atmosferę w firmie,
• możliwość pracy hybrydowej

Informacje o firmie
Brachot jest wiodącym specjalistą w branży kamienia naturalnego i materiałów kompozytowych, oferującym materiały do kształtowania krajobrazu i powierzchni.
Brachot rozpoczynał swoją działalność jako hurtowy dostawca płyt z kamienia naturalnego, jednak z czasem firma ewoluowała, stając się międzynarodowym graczem posiadającym kamieniołomy, zakłady produkcyjne i centra dystrybucji w różnych krajach.
Własny asortyment Brachot dopełniają produkty pochodzące z renomowanych międzynarodowych kamieniołomów i od renomowanych dostawców.

Aktualizacja: 19.09.2023