Wychowawca placówki wsparcia dziennego

Wymiar pracy
Część etatu
Rodzaj umowy
Umowa o pracę
Branża / kategoria
Edukacja / Nauka,
Opieka nad dziećmi
Poziom stanowiska
Specjalista
Stacjonarna
Książeczka sanepidowska
Tak

Fundacja Dla Was ogłasza rekrutację na stanowisko:
WYCHOWAWCA W PLACÓWCE WSPARCIA DZIENNEGO
Obowiązki:
· Sprawowanie opieki nad dziećmi przebywającymi w świetlicy
· Kierowanie działalnością placówki oraz reprezentowanie jej na zewnątrz
· Wspieranie rodziców w opiece i wychowaniu dzieci uczęszczających do placówki
· Wsparcie i praca socjalna na rzecz dzieci i młodzieży
· Prowadzenie dokumentacji placówki i uczestników
· Organizowanie i prowadzenie zajęć dla dzieci i młodzieży
· Animowanie lokalnej społeczności i prowadzenie działań na jej rzecz
· Prowadzenie zajęć w świetlicy
· Prowadzenie zajęć terapeutycznych
· Współpraca z animatorami, wolontariuszami i innymi osobami prowadzącymi zajęcia
i warsztaty
· Dbanie o wyposażenie placówki
Wymagania:
· Wykształcenie wyższe o kierunku:
- pedagogika, pedagogika specjalna
- psychologia, socjologia, praca socjalna, nauki o rodzinie
- lub na innym kierunku, którego program obejmuje resocjalizację, pracę socjalną, pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą
- lub na dowolnym kierunku, uzupełnione studiami podyplomowymi w zakresie psychologii, pedagogiki, nauk o rodzinie, resocjalizacji lub kursem kwalifikacyjnym
z zakresu pedagogiki opiekuńczo- -wychowawczej
- lub co najmniej wykształcenie średnie lub średnie branżowe z udokumentowanym minimum 3-letni stażem pracy z dziećmi lub rodziną

· Dobra organizacja czasu pracy
· Okresowa gotowość do pracy w weekendy
· Kreatywność w organizowaniu zajęć
· Samodzielność i dynamizm w działaniu
· Umiejętność pracy w zespole i angażowania innych w aktywną współpracę
· Umiejętność skutecznego działania pod presją czasu
· Umiejętność planowania czasu pracy i elastyczność w działaniu
· Odpowiedzialność
· Kreatywność i zdolność do jasnej komunikacji
· Wysoka kultura osobista
· Umiejętność rozwiązywania konfliktów

Oferujemy:
· Pracę w zgranym, dynamicznym zespole
· Możliwość rozwoju zawodowego
· Samodzielne, odpowiedzialne stanowisko
· Dodatkowe szkolenia
· Umowę o pracę na 3/4 etatu
· Możliwość zaangażowania się w inne projekty Fundacji

Osoby zainteresowane powyższą ofertą prosimy o przesłanie CV ze zdjęciem. Skontaktujemy się w wybranymi osobami.

W tytule maila prosimy wpisać: Wychowawca
Informacje o firmie
Wizja
Aktywne, świadome swoich praw oraz współpracujące ze sobą społeczeństwo, które rozwija społeczność lokalną oraz realizuje własne idee.
Misja
Budowanie świadomości społecznej i rozwoju lokalnego poprzez eksperckie przekazywanie wiedzy i umiejętności z wykorzystaniem innowacyjnych technologii.
  • upowszechnianie idei wolontariatu,
  • rozwijanie umiejętności społecznych,
  • aktywizacja zawodowa młodzieży i osób wykluczonych,
  • wsparcie organizacji pozarządowych i przedsiębiorców.

Aktualizacja: 28.03.2023