Analityk finansowy/Kontroler finansowy

Pełny etat
Rodzaj umowy
Umowa o pracę
Branża / kategoria
Praca w Polsce
Poziom stanowiska
Specjalista
Stacjonarna
Wymagane doświadczenie
Tak

Zakres obowiązków:
  • kontrola i rozliczanie kosztów produkcji  wraz z prowadzeniem procesu zamknięcia miesiąca
  • kontrola wydatków w porównaniu do budżetu, wraz z analizą odchyleń i prawidłowością księgowań na poszczególne MPK
  • przygotowywanie cyklicznych oraz bieżących raportów i analiz na potrzeby kierownictwa Spółki i Grupy
  • rozliczanie prowadzonych projektów
  • udział w przygotowywaniu budżetu Spółki oraz prognozach finansowych
  • analiza danych finansowych
  • tworzenie nowych narzędzi controllingowych
  • weryfikacja stosowanych procedur (kontrola wewnętrzna)
Od kandydatów oczekujemy:
  • wykształcenie wyższe ekonomiczne/finanse/controlling
  • minimum 5 lat doświadczenia w pracy na podobnym stanowisku
  • wiedza praktyczna z zakresu finansów przedsiębiorstw
  • praktyczna znajomość zagadnień rachunkowości zarządczej i finansowej
  • znajomość narzędzi controllingowych w szczególności aplikacji typu BI będzie dodatkowym atutem
  • znajomość zasad działania systemów ERP (znajomość systemu IFS lub Impuls Evo będzie dodatkowym atutem)
  • bardzo dobra znajomość pakietu Microsoft Office, w szczególności programu Excel – na poziomie zaawansowanym
  • znajomość j. angielskiego umożliwiająca swobodną komunikację
  • wysoko rozwinięte umiejętności analityczne oraz komunikatywne w mowie i piśmie wraz z zdolnością prezentacji i uzasadniania przygotowanych przez siebie analiz
  • dokładność, samodzielność i dobra organizacja pracy
Oferujemy
  • stabilną pracę
  • możliwość ubezpieczenia zbiorowego,
  • dogodną lokalizację zakładu,
  • możliwość uczestnictwa w spektakularnych projektach