Samodzielna/-y Księgowa/-y

Pełny etat
Rodzaj umowy
Umowa o pracę,
Kontrakt B2B
Branża / kategoria
Edukacja / Nauka,
Organizacja konferencji i kongresów,
Obsługa klienta
Poziom stanowiska
Specjalista
Stacjonarna
Wymagane doświadczenie
Tak

Główne zadania:
  • Dekretowanie i księgowanie faktur zakupu, sprzedaży, wyciągów bankowych zgodnie z Ustawą o rachunkowości,
  • Weryfikacja rejestrów VAT, sporządzanie i wysyłanie deklaracji JPK_V7M,
  • Monitoring rozrachunków z kontrahentami,
  • Dbałość o poprawność stanów magazynowych,
  • Tworzenie zestawień księgowych i udział w przygotowaniu danych do sporządzani sprawozdań finansowych,
  • Współpraca w trakcie badań audytorskich, opracowywanie zestawień potrzebnych do sprawozdań w zakresie prowadzonej ewidencji,
  • Sporządzanie sprawozdań do GUS,
  • Współpraca z bankami, urzędem skarbowym, ZUS i innymi instytucjami zewnętrznymi,
  • Wsparcie w zakresie przygotowywania procesów i procedur w księgowości.
Od kandydatów oczekujemy:
  • Wykształcenia wyższego kierunkowego,
  • Minimum 2 lata pracy na samodzielnym stanowisku,
  • Dobrej znajomości zagadnień ustawy o rachunkowości,
  • Dobrej znajomości zagadnień przepisów podatkowych (CIT, PIT, VAT)
  • Umiejętności poruszania się w aktach prawnych prawa bilansowego i podatkowego,
  • Umiejętności analitycznego myślenia, samodzielność, odpowiedzialność oraz komunikatywność,
  • Praktycznych umiejętności obsługi oprogramowania księgowo-finansowego.
Oferujemy:
  • Pracę w dynamicznie rozwijającej się firmie o ugruntowanej od 30 lat pozycji na rynku
  • Elastyczne godziny pracy (startujemy między 7.30 a 8.30)
  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę/B2B
  • Nowoczesne biuro w dobrej lokalizacji (BLISKO TRÓJMIEJSKIEJ OBWODNICY)
  • Dofinansowanie karty Multisport

Na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016 r., str.1), wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest VM Media Sp z o.o. VM Group Sp. k. (80180 Gdańsk, ul. Świętokrzyska 73) w celach związanych z organizacją aktualnej rekrutacji dla pracowników i współpracowników (tj. zatrudnienie w innej formie prawnej niż umowa o pracę) . Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych znajdują się pod adresem: https://www.viamedica.pl/zgody/szczegolowe_informacje_dotyczace_przetwarzania_twoich_danych_osobowych