Specjalista /Specjalistka ds. Finansowych

Pełny etat
Rodzaj umowy
Umowa o pracę
Branża / kategoria
Audyt / Podatki,
Kontroling,
Księgowość
Poziom stanowiska
Specjalista
Stacjonarna
Wymagane doświadczenie
Tak

Miejsce pracy: Gdańsk

Twoje zadania:
  • planowanie płynności finansowej i monitorowanie pozycji płynnościowej Spółek  Grupy,
  • kompleksowe zarządzanie środkami pieniężnymi, pożyczkami w Grupie, przygotowanie i realizacja płatności,
  • kontakt i bieżąca współpraca z bankami w zakresie obsługi finansowania, raportowania, otwarcia i obsługi rachunków,
  • administrowanie umowami bankowymi, monitoring kosztów bankowych,
  • weryfikacja kontrahentów pod kątem ich wiarygodności finansowej (KYC),
  • obsługa procesu ubezpieczeń, kontakt i bieżąca współpraca z brokerem ubezpieczeniowym,
  • organizowanie i obsługa zabezpieczeń  (m.in. gwarancji i poręczeń),
  • ocena ryzyka walutowego / stopy procentowej oraz zawieranie oraz zabezpieczanie transakcji,
  • monitoring i analiza poziomu kapitału pracującego,
  • wdrażanie procesów i ulepszeń w zakresie sprawozdawczości finansowej,
  • przygotowanie i analiza raportów finansowych,
  • opracowywanie instrukcji i procedur w obszarze finansowym,
  • współpraca z innymi działami Firmy.
Twoje doświadczenie i umiejętności:
  • wykształcenie wyższe (finanse, bankowość, ekonomia),
  • kilkuletnie doświadczenie na podobnym stanowisku,
  • znajomość polskich i międzynarodowych standardów rachunkowości będzie dodatkowym atutem,
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego,
  • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office (zwłaszcza Excel),
  • wysoko rozwinięte zdolności analityczne,
  • umiejętność pracy zespołowej, zaangażowanie,
  • umiejętność otwartej i efektywnej komunikacji.

Oferujemy:
  • umowę o pracę,
  • benefity pozapłacowe: prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie grupowe, karta sportowa, platforma do nauki języków obcych eTutor,
  • pracę pełną wyzwań i umożliwiającą zdobycie cennego doświadczenia,
  • przyjazną atmosferę i wsparcie zgranego zespołu,
  • niezbędne narzędzia do pracy, w tym samochód służbowy,
  • pracę w terenie,
  • możliwość podnoszenie kompetencji i szkoleń.