Specjalista/ka do zespołu Informacji Patentowej | PPNT Gdynia

Pełny etat
Rodzaj umowy
Umowa na zastępstwo
Branża / kategoria
Prawo
Poziom stanowiska
Specjalista
Stacjonarna
Wymagane doświadczenie
Tak

Pomorski Park Naukowo - Technologiczny Gdynia poszukuje osoby na stanowisko specjalisty do zespołu Informacji Patentowej (umowa o pracę na zastępstwo, pełny wymiar etatu) w Centrum Kreatywnej Przedsiębiorczości – Sekcja Informacji Patentowej.

Twoje zadania:
  • udzielanie informacji i doradztwo w zakresie ochrony własności intelektualnej na rzecz partnerów PPNT oraz użytkowników zewnętrznych
  • udział w poszukiwaniach w bazach znaków towarowych, wzorów przemysłowych i wynalazków
  • udział w badaniach patentowych
  • prowadzenie i aktualizacja bazy własności przemysłowej partnerów PPNT Gdynia oraz potencjalnych klientów zewnętrznych
  • analiza firm parkowych pod kątem potrzeb w dziedzinie ochrony własności intelektualnej
  • uczestnictwo w szkoleniach i konferencjach z zakresu informacji patentowej organizowanych przez EPO, Urząd Patentowy RP, EUIPO i inne instytucje,
  • współpraca w ramach sieci PATLIB z ośrodkami informacji patentowej w Polsce i Europie, EPO, Urzędem Patentowym RP i innymi instytucjami związanymi z ochroną własności przemysłowej
  • promowanie dobrych praktyk w zakresie dostarczania przedsiębiorcom informacji i wiedzy na temat ochrony własności intelektualnej
  • prowadzenie i organizacja szkoleń, warsztatów, seminariów
  • realizacja odpłatnych usług na zlecenie
Czego oczekujemy?
  • wykształcenie wyższe, mile widziane prawnicze
  • doświadczenie w pracy w obszarze zadań pokrywających się z w/w obowiązkami
  • znajomość tematyki związanej z ochroną własności intelektualnej (prawa autorskiego i prawa własności przemysłowej) oraz literaturą patentową (normy prawne oraz źródła informacji patentowej)
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie
  • umiejętność swobodnego wypowiadania się, również w języku angielskim
  • umiejętność prowadzenia prezentacji i wystąpień publicznych
  • umiejętność pracy w zespole oraz rzetelność, terminowość i odpowiedzialność
  • samodzielność na poziomie organizowania pracy i wykonywania zadań
Co dajemy w zamian?
  • ciekawą pracę w środowisku innowacji, startupów i wydarzeń, w interdyscyplinarnym zespole największego parku technologicznego w Polsce
  • przyjazną atmosferę
  • umowę o pracę, na cały etat
  • dofinansowanie do karty Multisport
  • możliwość  bezpłatnego uczestnictwa np. w zajęciach językowych
  • nowoczesne miejsce pracy blisko centrum Gdyni, tuż obok SKM Redłowo
Warunki pracy:
  • praca przy komputerze powyżej 4 godzin dziennie
  • miejsce pracy w budynku nr III PPNT Gdynia – I piętro, budynek wyposażony w windę, przy realizacji niektórych zadań poza siedzibą PPNT Gdynia
Wymagane dokumenty oraz oświadczenia (wzory oświadczeń dostępne w załączniku):
  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie wyższe,
  • list motywacyjny,
  • oświadczenie o niekaralności za przestępstwa popełnione umyślnie oraz za umyślne przestępstwa skarbowe,
  • oświadczenie kandydata o posiadaniu obywatelstwa polskiego o pełnej zdolności do czynności prawnych i korzystaniu z pełni praw publicznych oraz nieposzlakowanej opinii,
  • kandydat, który zamierza skorzystać z uprawnienia o którym mowa w art. 13a ust 2 ustawy 21 listopada 2008r. o pracownikach samorządowych (tj. Dz. U.2022.530 z dnia 2022.03.04.) na kolejnym etapie rekrutacji będzie zobowiązany do złożenia kopii dokumentów potwierdzających niepełnosprawność,
  • zgoda na przetwarzanie danych osobowych
Dokumenty prosimy przesyłać drogą elektroniczną na adres [ukryte] lub składać osobiście na adres: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia, budynek IV, pok. A510, al. Zwycięstwa 96/98, 81-451 Gdynia, do dnia 02.06.2023 r. do godz. 14:00, z dopiskiem „Specjalista do zespołu Informacji Patentowej”. Dokumenty, które wpłyną do PPNT Gdynia po określonym terminie nie będą rozpatrywane.

Masz pytania? Napisz do nas, udzielimy ci dodatkowych informacji – [ukryte]

Klauzula informacyjna RODO w załączniku poniżej.

Do pobrania: https://mab.to/t/h4etKxZvNL5/eu1
Informacje o firmie
Pomorski Park Naukowo-Technologiczny to hub dla ponad 250 firm z branży takich jak teleinformatyka, biotechnologia, ochrona środowiska, inżynieria, automatyka, robotyka i wzornictwo przemysłowe. Z jednej strony jest siedzibą firm parkowych, z drugiej prężnie działającym centrum biznesowym. Naszą misją jest aktywne wspieranie i tworzenie warunków do rozwoju inicjatyw i projektów opartych o wysokie technologie. To również miejsce spotkań i wymiany myśli przedsiębiorców, projektantów, naukowców, pasjonatów.

Aktualizacja: 29.05.2023