Piękna Końcówka Mocy Proton D1200 DPD Wzmacniacz Wychyły + Platforma

Ogłoszenie nieaktualne

Zdjęcie 1 / 8
Cena
4 099
Jestem
Firmą
Sprzedam / kupię
Sprzedam
Rodzaj urządzenia
Sprzęt audio
Stan
Używane

Treść ogłoszenia

Piękna Końcówka Mocy Proton D1200 DPD Wzmacniacz Wychyły Duże Zegary + Platforma

Doskonale wykonana końcówka mocy (prawie już nie osiągalna) z systemem DPD, oraz efektownymi wskaźnikami wychyłowymi, na całym przednim panelu. D1200 gra bardzo dynamicznie z dużą rozdzielczością, dobrze dociążonym basem oraz gładkim sopranem. Zastosowane kondensatory o bardzo dużych pojemnościach 15000uF firmy Nichicon w wersji Black Edition Professional (cały środek w oryginale w stanie doskonałym!). Prawie na każdym układzie sygnowane logo Protona Professional łącznie z dwoma dużymi toroidalnymi transformatorami.

• W zestawie gruba Platforma antywibracyjna PLEXI 2cm Kolce 
• Końcówka w stanie kolekcjonerskim! 
• Żarówki zamienione na ledy z wbudowanymi układami przystosowane dla tego Protona. Montaż bardzo prosty taki sam jak wymiana bezpiecznika!. Oryginalne zielone żarówki w komplecie. Zdjęcia nie oddają tego efektownego podświetlanie, jest bardzo równomierne jak na wyświetlaczu LED - wygląda to znakomicie. 

Dodatkowy opis:

Wzmacniacz mocy D1200 firmy Proton ma konstrukcję układu Dynamic Power on Demand (DPD), która daje mu nadzwyczajną wartość dynamicznego nadproża rzędu 7,3 dB. Obwód DPD został zaprojektowany w taki sposób, aby wzmacniacz mógł dostarczać wielokrotnie wyższą moc znamionową w krótkich odstępach czasu. Wiele muzycznych kształtów fali może stawiać takie wymagania wzmacniaczowi. Konwencjonalne wzmacniacze mogą dostarczać swoją moc znamionową przez dłuższy czas i zwykle mogą uzyskać nieco wyższą moc wyjściową w krótkich odstępach czasu. Taka krótkoterminowa produkcja jest przedmiotem specyfikacji EIA dotyczącej dynamicznego zapasu, która opiera się na 20-milisekundowej serii tonów powtarzanej dwa razy na sekundę. Typowe wzmacniacze mogą mieć dynamiczną rezerwę mocy w zakresie od 1 do 2 dB, co odpowiada mocom wyjściowym od 25 do 50 procent większym niż ich wartości znamionowe. Aby dostarczyć kilkaset watów mocy krótkoterminowej do głośnika, takie wzmacniacze muszą być zdolne do uzyskiwania wysokich mocy ciągłych i odpowiednio duże, ciężkie, gorące i drogie.

Efektem układu DPD jest zapewnienie wzmacniaczowi możliwości dostarczania bardzo wysokich mocy wyjściowych przez kilkaset milisekund zamiast zaledwie 20 milisekund wymaganych w standardzie dynamicznej wysokości nadproża. Główną zaletą tego podejścia, w porównaniu z konwencjonalnymi wzmacniaczami, jest to, że zasilacz, radiatory i tranzystory wyjściowe nie muszą być w stanie dostarczyć niepotrzebnie dużej mocy ciągłej. Wynikające z tego korzyści sprawiają, że wzmacniacz DPD jest dźwiękowym odpowiednikiem znacznie większych i droższych konstrukcji konwencjonalnych. Niemniej jednak, nie ma śladów przeskakiwania w protonie D1200, który ma dwa toroidalne transformatory mocy (najwyraźniej dla dwóch kanałów) i wiele bardzo dużych kondensatorów filtrujących.

Ponadto D1200 jest zabezpieczony przed zwarciami przez przekaźniki, które wyłączają go w takim przypadku, i nie ma obwodów ograniczających prąd, które mogłyby uniemożliwić napędzanie obciążeń głośników o niskiej impedancji (lub które mogłyby powodować zniekształcenia w określonych warunkach obciążenia i napędu) . W połączeniu z systemem DPD, funkcje te nadają mu niezwykłą moc znamionową, od mocy ścinania 110 watów do 8 ohm do mocy dynamicznej 1500 watów (przez 20 milisekund) w 2 omach! Co więcej, D1200 może być również obsługiwany w trybie mostkowym, stając się wzmacniaczem mono o podwójnej mocy stereo.

Moc wyjściowa modelu D1200 wynosiła 155 watów na kanał przy 8 omach, 175 watów na 4 omy i 350 watów na 2 omy. Zmierzyliśmy dynamiczną odpowiedź mocy wzmacniacza z seriami 20, 100 i 200 milisekund powtarzanych dwa razy na sekundę. 8-omowa moc wyjściowa z 20-milisekundowym impulsem wynosiła 593 watów, dla pomiaru dynamicznego nadproża 7,73 dB. Moc wzrosła do 1,187 i 1800 w odpowiednio do impedancji 4 i 2 omów. Podczas dłuższych impulsów dostępna moc była oczywiście mniejsza, ale nawet przy 200 milisekundach odczyty mocy 8, 4 i 2 omy wynosiły 478, 700 i 1055 watów. Okazało się, że dopiero po upływie czasu trwania sygnału przekraczającego 1 lub 2 sekundy moc wyjściowa spadła do wartości ustalonej.

Gruba Platforma antywibracyjna PLEXI 2cm Kolce 

Doskonała platforma antywibracyjna z PLEXI o grubości 2cm! Platforma idealnie eliminuje drgania w systemie audio a przy tym doskonale podkreśla sprzęt i bardzo ciekawie się prezentuje. Cztery kolce w chromie rozłożona na platformie.

• Zdjęcia nie oddają efektownego prezentowania się tej platformy. Na bokach widoczne załamanie światła i na zdjęciach nie wygląda to korzystnie. Platforma krystalicznie przezroczysta z grubego plastra akrylu. 
• Platforma jak nowa

Wymiary:

• szerokość 50 cm
• głębokość 38 cm
• grubość blatu platformy 2 cm.
czytaj więcej
 • Numer ogłoszenia: 64173270
 • Data wprowadzenia: 17 marca 2021
 • Aktualizacja: 14 sierpnia 2021
 • Wyświetleń: 244
 • Wyświetleń na liście: 7 262