Tamron SP 70-300mm F/4-5,6 DiVC USD do Nikona

Zdjęcie 1 / 11
Cena
980
Sprzedam / kupię
Sprzedam
Jestem
Osobą prywatną
Rodzaj urządzenia
Obiektywy

Treść ogłoszenia

Sprzedam używany obiektyw w stanie bardzo dobrym. Od nowości szkło zabezpieczone filtrem UV HOYA. Służył mi do fotografii amatorskiej, głównie ptaków w której spisał się wzorowo. Soczewki czyste bez zadrapań i śladów kurzu w środku. Normalne ślady użytkowania, nie polerowałem nie nabłyszczałem by ładnie wyglądał na zdjęciach. Dużym atutem obiektywu jest kalibracja, którą zrobiłem w Serwisie Tamrona w Gdańsku. Koszt to jak w dokumencie 221zł od tej pory auto-fokus idealnie pracuje.
Obiektyw nigdy nie spadł, nie uderzony dbałem o niego, ponieważ nie stać mnie jako emeryta na ciągłe naprawy czy kupna nowych. Zawsze właściwie przechowywany po zdjęciach w torbie z pochłaniaczem wilgoci, 
Nabywca będzie cieszył się z efektu zdjęć długie lata przy dbaniu o niego. Cena ostateczna, + koszt wysyłki. Posiadam oryginalne opakowania (obiektyw, filtr), instrukcje i dokument kalibracji. Przesyłkę ubezpieczę. Sprzedaję z powodu kupna Tamrona 150-600 
Najlepiej gdyby osoba zainteresowana odebrała osobiście, będzie mogła wszystko sprawdzić na miejscu i wypróbować. Zdjęcia z tego obiektywu można zobaczyć na mojej stronie fotoptak.pl

OPIS.
Obiektywy z serii Di są przystosowane do pracy zarówno z lustrzankami analogowymi i cyfrowymi z matrycą małoobrazkową, jak i do lustrzanek cyfrowych z matrycą w formacie APS-C. Telezoom 70-300 mm idealnie nadaje się do wykonywania ujęć portretów oraz zdjęć dzikiej przyrody. Kąt widzenia obiektywu po założeniu do lustrzanki z matryca APS-C będzie odpowiadał zakresowi ogniskowych 105-450 mm w aparatach małoobrazkowych.
W prezentowanym obiektywie po raz pierwszy Tamron zastosował cichy, utlradźwiękowy napęd (Ultra Silence Driver), dzięki któremu obiektyw ten idealnie sprawdzi się podczas fotografowania wydarzeń sportowych, wyścigów, czy uwieczniania innych szybko poruszających się obiektów. Poza cichym napędem, obiektyw posiada także system kompensacji wibracji (VC), pomocny przy fotografowaniu z ręki zarówno przy długich, jak i krótkich zakresach ogniskowej.
Obiektyw 70-300 mm f/4.0-f/5.6 SP Di VC USD zbudowany został z 17 elementów w 12 grupach, w tym z elementów LD (o obniżonej dyspersji) i XLD (ekstra obniżonej dyspersji), które zapobiegają aberracji chromatycznej. W rezultacie obiektyw ten oferuje ostrzejszy kontrast i większą wydajność niż inne obiektywy w tej klasie.
Szkło LD gwarantuje doskonałą ostrość i korekcję barwną przez zminimalizowanie aberracji chromatycznych. Aberracja chromatyczna jest rodzajem zniekształcenia obrazu i koloru zachodzącego przy przechodzeniu promieni świetlnych o różnych długościach. Wada ta objawia się kolorowymi obwódkami przy kontrastowych motywach. Najbardziej jest widoczna w teleobiektywach, np. robiąc zdjęcie gałęzi na jasnym tle nieba na powiększeniu będzie można zauważyć kolorową obwódkę. W obiektywach ze szkłem LD wada ta jest możliwe mocno zredukowana.

Parametry
Oznaczenia :
SP Di VC USD
Ogniskowa [mm]: 70-300
Kąt widzenia [stopnie]: 34-8
Przysłona [f/]: 4.0-5.6
Minimalna wartość przysłony - szeroki kąt [f/]: 4.0
Minimalna wartość przysłony - wąski kąt [f/]: 5.6
Maksymalna wartość przysłony - szeroki kąt [f/]: 32
Maksymalna wartość przysłony - wąski kąt [f/]: 45
Minimalna odległość ostrzenia AF/MF [cm]: 150
Stabilizacja: jest
Budowa: 17 elementów w 12 grupach
Skala odwzorowania: 1:4
Osłona przeciwsłoneczna: tulipanowa
Średnica filtra [mm]: 62
Waga [g]: 765
Wymiary (średnica x długość) [mm]: 81.5 x 142.7
Ogłoszenie premium
535890... Zadzwoń
k...@gmail... Wyświetl e-mail
Kazimierz
Adres
Kolbudy
Ważne jeszcze 6 dni (do 12.07.2020)
obserwuj to ogłoszenie
  • Numer ogłoszenia: 63482446
  • Data wyróżnienia: 29 czerwca 2020
  • Data wprowadzenia: 14 czerwca 2020
  • Aktualizacja: 27 czerwca 2020
  • Wyświetleń: 72
  • Wyświetleń na liście: 2 176
Wydrukuj to ogłoszenie
Poleć znajomemu
Podziel się na Facebooku
zgłoś do moderacji
Zadzwoń SMS