Fronty kamienne, fornir kamienny, producent

obserwuj
Poproś o więcej zdjęć
Zdjęcie 1 / 10
Oferuję / poszukuję
Oferuję

Treść ogłoszenia

Jako producent frontów oferujemy fronty z forniru kamiennego

Fornir kamienny

Cienki jak papier, elastyczny, w 100% wodoodporny.  Tak w skrócie można opisać sensacyjny produkt jakim jest fornir kamienny. Stosowany przez wieki fornir drzewny uzyskał równego sobie partnera w postaci forniru kamiennego.


Jak powstaje fornir kamienny?
Surowcem, z którego powstaje fornir kamienny są łupki. Wykorzystuje się strukturalną laminację łupków, dzięki czemu w procesie wyodrębniania poszczególnych ich warstw, uzyskujemy cienkie warstwy skały (fornir) o grubości od 0,1 do 2 mm. Po zespoleniu z włóknem szklanym przy udziale żywic poliestrowych (ok. 1 mm) zachowują elastyczność i zwartą strukturę. Całkowita grubość liścia forniru kamiennego w rezultacie zawiera się w przedziale od 1 do 3 mm. Nieregularna powierzchnia łupka oraz zmienność barw ich warstw mineralnych powodują, że każdy liść forniru kamiennego jest unikalny.

Stosowanie
Kamienny fornir można z powodzeniem stosować w produkcji wszelkiego rodzaju frontów meblowych jako rodzaj okleiny na meble Fornir może być wykorzystany do ozdoby frontów mebli kuchennych, a także dekorować fronty wiszących lub stojących szafek do salonu. Jako produkt bardzo elastyczny, kamienny fornir idealnie nadaje się jako okładzina kamienna i robi ogromne wrażenie na wygiętych powierzchniach, które uwypuklają naturalne kamienne struktury. Okładziny kamienne mogą być ciekawą alternatywą dla tradycyjnych drewnianych rozwiązań. Należy jednak pamiętać, że kamienny fornir charakteryzuje nieregularna powierzchnia łupkowa (tolerancja grubości do 3 mm).
Warstwa dekoracyjna forniru kamiennego jest w 100% naturalna co za tym idzie, każdy arkusz jest unikatowy i niepowtarzalny. Zdjęcia przedstawione są zdjęciami poglądowymi.
Takie zróżnicowanie decyduje o jego uroku, ale trzeba też pamiętać, że poszczególne arkusze mogą się bardzo różnić między sobą.

Zobacz inne oferty

Ogłoszenie podstawowe
Aktualizacja: 2 miesiące temu
Ogłoszenie podstawowe
Aktualizacja: 2 miesiące temu
Ogłoszenie podstawowe
Aktualizacja: 2 miesiące temu
Ogłoszenie podstawowe
Aktualizacja: 2 miesiące temu
Ogłoszenie podstawowe
a...@venek... Wyświetl e-mail
veneko
Adres
Gdynia, Rumia, Gdańsk 
Ważne jeszcze 37 dni (do 06.01.2021)
obserwuj to ogłoszenie
  • Numer ogłoszenia: 63369641
  • Data wprowadzenia: 15 kwietnia 2020
  • Aktualizacja: 6 października 2020
  • Wyświetleń: 376
  • Wyświetleń na liście: 5 107
Wydrukuj to ogłoszenie
Poleć znajomemu
Podziel się na Facebooku
zgłoś do moderacji