Odzyskiwanie danych gdańsk - odzyskiwanie usuniętych plików

Ogłoszenie podstawowe
obserwuj
Zamów ofertę na e-maila

Odzyskiwanie danych gdańsk - odzyskiwanie usuniętych plików

Cena

200

Jestem
Firmą
Oferuję / poszukuję
Oferuję
Rodzaj usługi
Naprawy sprzętu komputerowego
Zapytaj o ofertę

Bezpośrednie pytanie do ogłoszeniodawcy

Jeśli to czytasz, to znaczy, że nastąpiła straszna rzecz - Twoje najważniejsze dane zniknęły, lub znajdują się na uszkodzonym nośniku.

Nie martw się na zapas - wciąż można je jeszcze odzyskać!

Zajmujemy się odzyskiwaniem danych z:

- uszkodzonych, niewłączających się komputerów/laptopów
- uszkodzonych/formatowanych dysków przenośnych
- kart pamięci
- pamięci USB
- dysków sieciowych




Oferujemy odzyskiwanie danych utraconych w wyniku skasowania, błędów oprogramowania, ataków wirusowych, przerw w dostawie prądu, skoków napięcia, ale także w wyniku uszkodzenia mechanicznego nośnika danych (płyty CD/DVD, twardego dysku).

Usunięte dane można odzyskać w większości przypadków (około 70%)

Podczas przywracania utraconych plików i folderów gwarantujemy zachowanie pełnej poufności -  możesz być całkowicie spokojny o ich bezpieczeństwo.

Dysk twardy komputera to niezwykle wrażliwe urządzenie. To właśnie dzięki podatności  tego elementu na wszelkie czynniki fizyczne powszechnie utarło się, iż włączonego laptopa nie należy gwałtownie podnosić czy przestawiać, a uderzenie - czymkolwiek - w obudowę komputera stacjonarnego może się bardzo źle skończyć.


Płyty główne, karty graficzne, zasilacze etc. są niewrażliwe na wstrząsy - póki nie uderzymy z bardzo dużą siłą bezpośrednio w nie, nawet upadek z niewielkiej odległości nie powinien im zaszkodzić. Co innego z tak zwanymi "twardzielami"...

Dane na naszym dysku zagrożone są - o zgrozo - nie tylko przez możliwe "wstrząsy" komputera, ale też przez sam fakt, że HDD'ki (Hard Drive Disk ) są awaryjne same w sobie. Ich talerze (od których dyski twarde inaczej zwane są "talerzowcami"), na których zapisywane są ważne dla nas pliki, poruszają się z bardzo dużymi prędkościami (najczęściej 5400 lub 7200 obrotów na minutę)

Ilość ruchomych elementów w danym urządzeniu zawsze zwiększa jego stopień awaryjności - dodatkowo ważny jest fakt, iż na HDD zapis danych jest magnetyczny (podobnie, choć nie zupełnie tak jak w przypadku kaset magnetofonowych)

Poza samą konstrukcją, która nie należy do najtrwalszych, dyski o których mowa zawsze znajdują się pod kontrolą systemu operacyjnego (Windows, Linux), który także nigdy nie jest niezawodny, tak jak i jego użytkownik.

To wszystko - razem i z osobna - sprawia, że istotne dla nas dane przechowywane na dysku twardym nie są do końca bezpieczne, póki nie posiadamy kilku kopii zapasowych na różnych nośnikach.

Awarie wynikające z mechanicznych i elektronicznych (czyli fizycznych) uszkodzeń dysku i zapisu danych są najbardziej poważne. Względnie prostymi w ich przypadku są uszkodzenia elektroniki dysku twardego - w tych przypadkach najczęściej pomaga wymiana płytki sterującej dyskiem twardym na identyczną z bliźniaczego urządzenia - są one stosunkowo łatwo dostępne, a ich ceny nie są szczególnie wygórowane.


 Inaczej jest w przypadku, gdy awarii ulega głowica zapisująca dane na talerzu, bądź inne ruchome elementy dysku - wszelkie awarie z tym związane mogą spowodować pewne reakcje łańcuchowe, przez które tracimy i spójność danych na talerzach, jak i sprawność urządzenia.

W tych przypadkach najczęściej za pełny sukces uważa się samo odzyskanie danych (choćby częściowe), które najczęściej odbywa się poprzez odczytanie danych z talerzy dysku - samo przywrócenie dyskowi sprawności użytkowej jest kwestią drugorzędną i najczęściej niemożliwą. Innymi powodami utraty danych mogą być awarie systemu i, który traci spójność formatu plików (np. FAT32 czy NTFS, lub ext4 w przypadku Linuxa), nieumyślne sformatowanie nośnika (dotyczy to także przenośnych pamięci flash - kart SD i pendrive'ów, a także odtwarzaczy MP3), czy też najzwyklejsze, nieumyślne usunięcie ważnego dla nas pliku.

W przypadku systemów Windows przywrócenie utraconych w ten sposób danych jest najczęściej w 100% możliwe, o ile dane usunięte były niedawno i nie były nadpisane; dlatego właśnie w przypadku utraty istotnych dla nas plików powinniśmy reagować natychmiastowo, nie używając urządzenia, na którym dane się znajdują.

Każde jego użycie i każdy kolejny zapis zmniejsza szansę na powodzenie operacji odzyskiwania danych. Polecamy na bieżąco monitorować stan naszych dysków twardych - jest to bardzo proste i nie wymaga żadnego wysiłku. W Internecie dostępnych jest mnóstwo programów obsługujących tzw. SMART - czyli monitoring zużycia i stanu dysku twardego. Odpalając taki program przynajmniej raz w tygodniu możemy ustrzec się wielu nieprzyjemności i sporych wydatków.

Mimo pozornie trudnych do zrozumienia nazw parametrów jakie pokazują owe programy, laikowi wystarczy informacja, iż zagrożony parametr najzwyczajniej w świecie będzie odpowiednio oznaczony przez program (najczęściej: kolor żółty oznacza zagrożenie, kolor czerwony - stan krytyczny). W przypadku wystąpienia - zarówno "żółtych" jak i "czerwonych" zaznaczeń należy reagować natychmiast.

Data dodania ogłoszenia: 22.10.2015

Aktualizacja: 12.03.2024

Zgłoś

Zobacz inne oferty od ITvip

Zdalna pomoc informatyka - bez wychodzenia z domu

Ogłoszenie podstawowe

90 zł

Aktualizacja: 1 miesiąc temu

Aktualizacja Windows 7 do Windows 10 lub 11

Ogłoszenie podstawowe

130 zł

Aktualizacja: 1 miesiąc temu

Naprawa Macbooków i sprzętu Apple

Ogłoszenie podstawowe
Aktualizacja: 22 dni temu

Wymiana gniazd zasilania w laptopie

Ogłoszenie podstawowe

119 zł

Aktualizacja: 22 dni temu
Odzyskiwanie danych gdańsk - odzyskiwanie usuniętych plików

Oferta, którą oglądasz

Odzyskiwanie danych gdańsk - odzyskiwanie usuniętych plików

Zapytaj o ofertę

ITvip

799300... Wyświetl numer
Polityka prywatności

Lokalizacja

Adres
Gdańsk
Subisława 28 
Zobacz dane kontaktowe
SMS
Wyświetl numer
Wróć do góry