Jak urządzić mieszkanie na wynajem?

27 lutego 2020 (artykuł sprzed 4 lat) 

Kupiłeś mieszkanie na wynajem i zastanawiasz się, jak je urządzić? A może wyjeżdżasz na dłuższy czas za granicę i chciałbyś, aby mieszkaniem zaopiekowali się uczciwi najemcy? Zapraszamy do naszego poradnika. Dowiesz się z niego, jak urządzić mieszkanie na wynajem w taki sposób, aby przyszli najemcy byli naprawdę zadowoleni.
W jakim stylu urządzić mieszkanie na wynajem?Jak wiadomo, gusta są różne - dotyczy to również stylów aranżacji wnętrz. Nawet jeśli ty lubisz wnętrza urządzone w stylu glamour, nie każdemu mogą one przypaść do gustu. Większości osób, które poszukują mieszkania na wynajem, zależy na tym, aby wnętrza były czyste, estetyczne i urządzone w uniwersalnym stylu. Doskonale sprawdzi się styl skandynawski. Jest to obecnie jeden z najbardziej popularnych stylów aranżacji. Jakie są główne elementy stylu skandynawskiego? Zacznijmy od tego, że Skandynawowie nieustannie zmagają się z brakiem słońca - dlatego też mieszkania są bardzo jasne. Dobrze sprawdzą się białe lub beżowe ściany. Rozświetlą wnętrze i sprawią, że przestrzeń będzie wydawała się większa. Wybierając tę opcję, ściany połącz z jasnym drewnem oraz z dodatkami w kolorze żółtym i niebieskim. W ten sposób wprowadzisz do mieszkania mnóstwo światła i pozytywnej energii.Salon z aneksem kuchennym i sypialnia - rozwiązanie uniwersalneW większości przypadków, najemcy poszukują mieszkań o najbardziej uniwersalnym rozkładzie. Do takich, bez wątpienia należą mieszkania, gdzie salon połączony jest z aneksem kuchennym, a w drugim pokoju znajduje się sypialnia. To dobra propozycja dla par. Jeśli natomiast planujesz wynajmować mieszkanie studentom, bo zlokalizowane jest blisko uczelni, postaraj się zapewnić komfort wszystkim lokatorom. W takiej sytuacji powinieneś zadbać o to, aby w każdym pokoju znalazło się łóżko, duża szafa oraz biurko i krzesło do nauki. Dzięki temu będziesz miał większą szansę na znalezienie najemców wśród coraz bardziej wymagających studentów.

Postaw na trwałośćWybierając meble do mieszkania na wynajem, postaw przede wszystkim na trwałość, a nie na efekt. Wybierz dobrej jakości meble, które wytrzymają przynajmniej kilka lat. Dzięki temu nie będziesz musiał inwestować w mieszkanie więcej, niż to konieczne. Postaraj się jednak unikać błędu, który popełnia wiele osób, które zastanawiają się, jak urządzić mieszkanie na wynajem - chodzi o zakup najtańszych, niskiej jakości mebli. Z reguły są one bardzo nietrwałe i wymagają częstej wymiany. Dodatkowo warto pamiętać o zasadzie, że mniej znaczy więcej. Większość najemców posiada trochę własnego wyposażenia, na przykład regał, fotel czy biurko do pracy, dlatego z pewnością doceni dodatkową przestrzeń. Urządzając mieszkanie, wyposaż je w najważniejsze meble w taki sposób, aby przyszli najemcy mogli - przynajmniej częściowo - zaaranżować mieszkanie zgodnie z własnymi upodobaniami.

Jak urządzić mieszkanie na wynajem - podsumowanieUrządzenie mieszkania na wynajem tylko z pozoru wydaje się proste. Jeśli nie wiesz, jak się za to zabrać, możesz skorzystać z pomocy projektanta wnętrz. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na zakup mieszkania na wynajem, projektanci mają więc ogromne doświadczenie w aranżacji tego typu przestrzeni. Dobrze wiedzą, jak urządzić mieszkanie na wynajem w taki sposób, aby szybko znaleźć dobrego i uczciwego najemcę, który doceni te starania. Pamiętaj również, że jeśli zaoferujesz mieszkanie w wysokim standardzie, urządzone z obowiązującymi trendami w aranżacji, możesz liczyć na to, że najemcy będa skłonni zapłacić nieco więcej za wynajem.