Ferie z końmi

Ogłoszenie nieaktualne

Zdjęcie 1 / 3

Ferie z końmi

Cena

1 050

Jestem
Firmą
Rodzaj
Konne
Termin
2024-01-29 - 2024-02-09
Wiek
8 - 14
Czas trwania (dni)
7

Drodzy rodzice!
Jeżeli Wasze dzieci są miłośnikami koni i jazdy konnej lub chciałyby poznać te wspaniałe zwierzęta oraz tajniki opieki nad nimi, zapraszamy na kurs jeździecki „FERIE Z KOŃMI”.

Nasza propozycja jest skierowana do wszystkich dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 14 lat. Program opracowaliśmy zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych jeźdźców. Na uczestników czekają zajęcia konne pod okiem doświadczonych instruktorów. Każdego dnia kursu uczestnik będzie miał jedną godzinę zajęć praktycznych (w skład tego wchodzi czyszczenie, praca z ziemi jak i z siodła, spacery z końmi w ręku lub tereny) bez względu na poziom zaawansowania.
Każdy z uczestników będzie miał możliwość zbadania swojego dosiadu oraz przejażdżki na symulatorze jazdy konnej firmy Racewood. Interaktywny symulator ujeżdżeniowy to narzędzie szkoleniowe polecane przez trenerów i instruktorów na całym świecie, mające na celu poprawę umiejętności i pewności siebie jeźdźców na wszystkich poziomach: od początkujących i rekreacyjnych, do bardziej zaawansowanych i profesjonalistów.

Co czeka uczestników?
Program zawiera w sobie mnóstwo elementów związanych z końmi, ale także oprócz tego bawimy się na atrakcjach znajdujących się w ofercie Adventure Parku. Plan zajęć jest zawsze dostosowywany do umiejętności  i wieku uczestników.
  • Konna integracja – Pora się poznać z końmi, instruktorkami i ze sobą nawzajem. Jeździmy konno, sprawdzamy wasze umiejętności. Po obiedzie wykonamy serię zadań integracyjnych, dzięki którym nauczymy się współpracować.
  • Praca z ziemi – Jak przestawić konia za pomocą ręki? Czy trudno jest cofnąć konia bez używania bacika? Co zrobić, żeby koń biegł wokół nas kłusem? Te i wiele innych zdań będą naszym tematem dnia. Praca z ziemi jest szczególnie istotna – obserwujemy ruchy konia, których z siodła nie widać i co najważniejsze, pogłębiamy naszą relację z tymi cudownymi zwierzętami. Po południu pójdziemy na spacer do lasu z końmi.
  • Półsiadem na drągi – No to HOP! Praca na drągach i cavalletkach doskonalenie półsiadu i równowagi, a dla osób zaawansowanych skoki. Na koniec dnia wymyślimy wspólnie program “kadryla”, czyli układu tanecznego na koniach.
  • Ruszamy z kopyta   – Jeździmy trochę w kółko, trochę wężykiem, po woltach i ósemkach. W zależności od umiejętności stępem, kłusem lub galopem. Tego dnia skupimy się na tym, jak udoskonalić waszą postawę jeździecką, czyli poćwiczymy dosiad. Będziemy też dopracowywać naszego kadryla. W ciągu trwania tego dnia dla uczestników naszego szkolenia będzie dostępny symulator jeździecki firmy Racewood. Każdy uczestnik ferii będzie miał możliwość spróbowania jazdy na sztucznym koniu.
  • Zakończenie tygodnia – To właśnie dziś spróbujemy przejechać program naszego kadryla na koniach do muzyki! Po posiłku polecimy na tyrolce, niesamowite widoki z lotu ptaka gwarantowane!

Coś jeszcze?
Każdy dzień zakończymy seansem filmowym z przekąskami. W przypadku sprzyjającej zimowej aury dodatkowo:
  • Bitwa na śnieżki
  • Lepienie bałwanów (a może lepiej jednorożców?)
  • Konkurs zjazdów z górki na „byle czym” 
Gdzie?
Wszystkie atrakcje odbywają się w Ośrodku Konnym znajdującym się na terenie Adventure Park w Gdyni.

Kiedy i w jakich godzinach?
I turnus: 29.01. – 02.02.2024
II turnus: 05.02. – 09.02.2024
Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Instruktorzy czekają na uczestniczki/ów od godziny 8.00. Zajęcia startują o godz. 9.00, a kończą o godz. 15.30/16.00 (start seansu filmowego) Odbiór dzieci do godziny 17.00.

Posiłki?
Oprócz siana i marchewek, zapewniamy drugie śniadanie, dwudaniowy obiad z deserem oraz słone przekąski na koniec dnia oraz stały dostęp do wody i napojów.

Co zabrać ze sobą?
Na zajęcia jazdy konnej: strój do jazdy konnej (bryczesy, sztylpy, sztyblety, kask jeździecki, rękawiczki jeździeckie, kamizelkę jeździecką*) lub spodnie typu leginsy, długie skarpetki zakrywające kostki, rękawiczki, obuwie na płaskiej twardej podeszwie z możliwie jak najmniejszym „bieżnikiem”.
Na resztę dnia: zimowy strój sportowy, zapasowe ubranie i buty, ewentualnie drobną kwotę przeznaczoną na coś słodkiego.
*ośrodek udostępnia kaski i kamizelki jeździeckie*

Co zapewniamy?
* opiekę nad dziećmi od 8.00-17.00
* zajęcia z końmi każdego dnia (nauka czyszczenia, siodłania, prowadzenia i jazda konna)
* ubezpieczenie NNW dla każdego uczestnika
* wyżywienie: drugie śniadanie, dwudaniowy obiad z deserem, podwieczorek oraz stały dostęp do napojów
  * opiekę 1 instruktora na 10 uczestników
 * dodatkowe atrakcje, przykładowo: ścianka wspinaczkowa, strzelanie z łuku, zjazdy linowe, mini park linowy, szlak bajkowych domków w koronach drzew
* wieloletnie doświadczenie organizatora
* dostęp do wielu gier i zabaw

Ważne!
* wiek dzieci: od 8 do 14 lat
* złej pogody nie ma! Jest tylko niewłaściwie ubrane dziecko
 *Drogi Rodzicu! Przygotuj dla dziecka wyprawkę z kurtką zimową, ubraniami i butami na zmianę!

Jak zapisać uczestnika?
Za pomocą pośrednictwem sklepu: https://sklep.adventurepark.pl/pl/c/Ferie-z-konmi/27

Ile zapłacić?
Cena turnusu wynosi 1050 zł.
Płatność można podzielić na dwie części – ZADATEK w wysokości 350 złotych oraz pozostałą część kwoty (700 zł), którą należy dopłacić najpóźniej na tydzień przed rozpoczęciem turnusu.

Więcej pytań?
Prosimy o kontakt pod nr:  [ukryte] ; drogą elektroniczną na dedykowany adres:  [ukryte]
Czytaj więcej

Numer ogłoszenia: 65532006

Aktualizacja: 30.01.2024

Wróć do góry