Wróć do góry

Festiwal Interkamp - Obóz Dziennikarski

Ogłoszenie podstawowe
Cena

3 199

Jestem
Firmą
Rodzaj
Edukacyjne
Termin
2023-08-01 - 2023-08-12
Wiek
13 - 19
Czas trwania (dni)
12

Treść ogłoszenia

Jeśli marzysz o pracy w zawodzie dziennikarza, chcesz szlifować umiejętności, masz ochotę na świetną przygodę podczas tworzenia reportażu z Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym lub wręcz nie masz doczekać się przeprowadzenia autorskiego wywiadu z wybraną gwiazdą kina, to musisz być z nami w te wakacje!
Kazimierz Dolny to jedno z najbardziej urokliwych miasteczek w Polsce, które szczerze kochają artyści: filmowcy, aktorzy, malarze, muzycy i fotograficy. Kazimierz Dolny słynie nie tylko z barwnej historii, zabytków, architektury i niezwykłej przyrody, ale też licznych galerii sztuki, rękodzieła  oraz malowniczych plenerów nad brzegiem Wisły, w ruinach zamku, wąwozach i przestrzeni miejskiej. To sprawdzone już przez nas miejsce jest idealnym na twórcze działania obozów Interkamp. Inspiruj się tym, co najpiękniejsze!
Festiwal Interkamp to unikalny wakacyjny turnus przeznaczony wyłącznie dla młodzieży 13-19 lat.  Jedyny  turnus, w magicznym Kazimierzu Dolnym, gdzie łączymy najlepsze programy twórcze Interkamp i wyjątkową atmosferę integracji, zabawy i  pozytywnych wibracji. Cały obiekt przeznaczony będzie tylko dla naszej grupy. Zainspirowani urokiem tego niezwykłego miejsca - zabytkami, architekturą i atmosferą - będziemy realizować intensywny program Festiwalu Interkamp interdyscyplinarnie- dzieląc się twórczymi zajawkami, dobrą energią i współpracując między obozami na każdym etapie działań.
Strefa Dziennikarza
 • Telewizja, gazeta, radio, internet.  Możliwości przekazu dziennikarskiego są nieograniczone. Porozmawiamy o różnych mediach i sposobach ich realizacji. Wzajemnie się zainspirujemy i pogadamy o naszych ulubionych dziennikarzach, środkach masowego przekazu i materiałach, które zrobiły na nas wrażenie. 
 • Sprzęt. Aparat, kamera, mikrofon, recorder... Poznamy sprzęt, który w świecie dziennikarskim jest niezbędny i nauczymy się jego obsługi.
 • Postprodukcja. Warsztaty poświęcone montażowi materiału dziennikarskiego oraz finalnej edycji przed publikacją. W programie również możliwości programów do edycji video, dodawanie napisów, dźwięku i grafiki.  
 • Etyka dziennikarska. - Informuję? Mediuję? Sprawdzam? Dziennikarstwo to bardzo odpowiedzialny zawód. Czekają nas zajęcia o  celach i wyzwaniach, jakie ma przed sobą prawdziwy dziennikarz.
 • Wywiad. Co to jest research? Jak formułować pytania, by uzyskać odpowiedź? Dlaczego istotna jest komunikacja niewerbalna? Pakiet informacji o tym, jak przeprowadzić rzetelny wywiad w wybranej konwencji i w jaki sposób dokonać korekty tekstu pisanego. Będziemy ćwiczyć i oczywiście każdy przeprowadzi i zaprezentuje swój wywiad. 
 • Co myśli Kazimierz? Wybierzemy się na ulice Kazimierza Dolnego i spróbujemy sił w prowadzeniu sondy ulicznej. Wspólnie wybierzemy temat, rodzaj pytań i wyruszymy na poszukiwania ciekawych respondentów.
 • Reporterski challenge. Dziennikarz musi być elastyczny i pomysłowy. Wylosuj temat i jak najszybciej zbierz ciekawy reporterski materiał używając jedynie zdjęć i notesu. Zabawa, rywalizacja i nauka w jednym. Podejmiesz wyzwanie? Będą nagrody!
 • Mój projekt. Najważniejszym elementem obozu będzie przygotowanie własnego materiału. Masz jakiś temat, który Cię nurtuje i zasługuje na reportaż? Twoim marzeniem jest przeprowadzenie wnikliwego wywiadu? A może chcesz wcielić się w rolę dziennikarza śledczego? Wykorzystaj wiedzę zdobytą na warsztatach, dodaj swoją pasję, pomysł i stwórz niepowtarzalny projekt. 
 • Twój vlog. Internetem rządzą vlogi, więc czas najwyższy stworzyć własny materiał. Co chcesz pokazać światu? Swoją zajawkę, dzień obozowy, relację z dnia festiwalowego? Telefon dłoń i vlogujemy!
 • Interkamp news. Tam gdzie dużo się dzieje, potrzebne są media i dziennikarze. A na Interkampie dzieje się ogromnie dużo! Trzymaj rękę na pulsie, zbieraj materiał podczas zajęć, jam session, happeningów czy pokazu finałowego. Wspólnie wydamy obozową gazetkę i wyemitujemy interkampowe newsy na Instagramie.
Letnia Strefa Przygody i Magiczny Kazimierz Dolny    
 • Magia Kazimierza Dolnego! Wakacje w tak fantastycznym miejscu dają wiele możliwości. Naszych uczestników zapraszamy obowiązkowo na pieszą wycieczkę do słynnego Wąwozu Korzeniowego, zwiedzanie ruin zamku oraz Górę Trzech Krzyży. A to dopiero początek... Nie zabraknie gry miejskiej na kazimierskim rynku, spaceru urokliwymi uliczkami miasteczka i plenerów twórczych na Bulwarze Nadwiślańskim. 
 • Nasz ogród. Obiekt hotelowy, w którym zamieszkamy, otoczony jest pięknym ogrodem, który liczy 1,5 hektara powierzchni. W ogrodzie znajdziemy stary sad,  trawiaste boisko, liczne alejki i ławeczki, altanki i miejsce na ognisko. Ogród - oddalony kilka minut piechotą od turystycznego centrum Kazimierza - będzie naszym artystycznym azylem. Ponadto rozległy teren daje nam możliwość organizacji przeróżnych zajęć terenowych, gier i zabaw na świeżym powietrzu, a także wakacyjnych imprez plenerowych!
 • Wieczorne animacje. Oprócz ogromu warsztatów i aktywności twórczych, rozwijających przeróżne pasje, będzie też czas na team building, talent show, przebojowe karaoke, dyskoteki przebierane, muzyczne ogniska oraz konkursy.
Pokaz finałowy. Zwieńczeniem Wakacji z Pasją jest pokaz finałowy. Pod koniec turnusu, podczas pokazu finałowego, poszczególne obozy prezentują efekty swojej pracy twórczej. W scenariuszu m.in. filmy, prezentacje multimedialne, wystawy i wernisaże, recitale, koncerty, show taneczne, reportaże, etiudy, poczęstunek i spektakle teatralne.
Nagrody. Podczas gali finałowej kadra Interkampu przyznaje skrzydlate Interkampki – nagrody specjalne za całokształt pracy twórczej na danym obozie.

Więcej informacji na stronie: www.kompas.pl
czytaj więcej
zgłoś do moderacji

Zobacz inne oferty od Kompas

Hiszpania, Barcelona i atrakcje Costa Brava. Obóz młodzieżowy.

Ogłoszenie podstawowe

3 599 zł

Aktualizacja: 2 miesiące temu

Obóz językowy by Early Stage & Kompas - Mazury - 11-14 lat

Ogłoszenie podstawowe

3 399 zł

Aktualizacja: 16 dni temu

Moja Pierwsza Szkoła Przetrwania

Ogłoszenie podstawowe

2 499 zł

Aktualizacja: 16 dni temu

Obóz ASG level 1 Korpus Podstawowy

Ogłoszenie podstawowe

2 799 zł

Aktualizacja: 16 dni temu

Karolina Bronk

583031... Wyświetl numer
Polityka prywatności

Lokalizacja

Adres
Kazimierz Dolny Kazimierz Dolny
Małachowskiego 17
Zobacz dane kontaktowe
Ważne jeszcze 99 dni (do 08.09.2023)
 • Numer ogłoszenia: 65240065
 • Data wyróżnienia: 16.05.2023
 • Data wprowadzenia: 08.03.2023
Zadzwoń E-mail