Festiwal Interkamp - Plener Malarsko-Rysunkowy

Ogłoszenie nieaktualne

Festiwal Interkamp - Plener Malarsko-Rysunkowy

Cena

3 199

Jestem
Firmą
Rodzaj
Artystyczne
Termin
2023-08-01 - 2023-08-12
Wiek
13 - 19
Czas trwania (dni)
12

Obóz ma charakter warsztatowy - codziennie będziemy podejmować nowe wyzwania. Jednego dnia szkicować będziemy portret siedząc w ruinach zamku, drugiego wyjdziemy ze sztalugami do starego sadu, by namalować kompozycję z martwej natury, a potem spróbujemy zmierzyć się z wielkimi dziełami tworząc impresjonistyczną reprodukcję np. dzieła Moneta na Bulwarze Nadwiślańskim. Ze względu na porę roku i piękne okoliczności przyrody chcemy jak najwięcej działać w plenerze. Możesz też liczyć na bogaty wybór narzędzi, różnorodność technik i korekty prac.

Kazimierz Dolny to jedno z najbardziej urokliwych miasteczek w Polsce, które szczerze kochają artyści: filmowcy, aktorzy, malarze, muzycy i fotograficy. Kazimierz Dolny słynie nie tylko z barwnej historii, zabytków, architektury i niezwykłej przyrody, ale też licznych galerii sztuki, rękodzieła  oraz malowniczych plenerów nad brzegiem Wisły, w ruinach zamku, wąwozach i przestrzeni miejskiej. To sprawdzone już przez nas miejsce jest idealnym na twórcze działania obozów Interkamp. W tym roku nie zabraknie nam natchnienia, nowej energii, ani inspiracji.
Festiwal Interkamp to unikalny wakacyjny turnus przeznaczony wyłącznie dla młodzieży 13-19 lat. Jedyny  turnus, w magicznym Kazimierzu Dolnym, gdzie łączymy najlepsze programy twórcze Interkamp i wyjątkową atmosferę integracji, zabawy i pozytywnych wibracji. Cały obiekt przeznaczony będzie tylko dla naszej grupy. Zainspirowani urokiem tego niezwykłego miejsca - zabytkami, architekturą i atmosferą - będziemy realizować intensywny program Festiwalu Interkamp interdyscyplinarnie- dzieląc się twórczymi zajawkami, dobrą energią i współpracując między obozami na każdym etapie działań.
 
STREFA SZTUKI
 • W roli głównej PLENER. Otwarta przestrzeń, kontakt z naturą, naturalne światło, zapach lata... Poszukiwać będziemy wyjątkowych miejsc, których z resztą w Kazimierzu nie brakuje. Plenery rysunkowe i malarskie będziemy realizować na ruinach zamku, ulicach i rynku miasteczka, Bulwarze Nadwiślańskim, w starym sadzie, na pikniku w lesie... 
 • Sztuki plastyczne. Poznaj pojęcia i specyfikę każdej dziedziny (malarstwo, rysunek, grafika), niezbędne narzędzia, charakterystyczne dzieła oraz ich twórców. 
 • Techniki rysunkowe.  Umiejętność wykonania szkicu konceptualnego i możliwość głębokiej światłocieniowej, trójwymiarowej projekcji przedmiotu. 
 • Techniki malarskie. Uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób samodzielnie przygotować farby i podobrazia, jak pokrywać, utrwalać obrazy w trakcie i po ukończeniu pracy.
 • Przygoda z historią sztuki. Musisz przecież świetnie orientować się w epokach, prądach i najważniejszych zjawiskach w sztuce. 
 • Człowiek w naturze. Na tych zajęciach człowiek - jako element natury - będzie w centrum naszego zainteresowania. Z dużą atencją zajmiemy się studium postaci, a także portretem i karykaturą. 
 • Szlakiem architektury renesansowej. Na warsztat weźmiemy również renesansową zabudowę Kazimierza Dolnego, nazywanego potocznie “perełką renesansu”: narysujemy zabytkowe kościoły, klasztor, kamienice i spichlerze. 
 • Galerie sztuki. Kazimierz Dolny słynie z licznych galerii sztuki  rękodzieła artystycznego. Tutaj mieszkają i tworzą liczni artyści, których warto poznać. I my wybierzemy się na inspirujący rajd po galeriach, porozmawiamy o sztuce i poznamy lokalnych artystów.
 • Tworzenie ilustracji.  Ilustracja ma za zadanie uzupełniać, objaśniać albo po prostu zdobić tekst... Proponujemy tworzenie ilustracji do ulubionych książek, wierszy i haseł reklamowych. 
 • Działania artystyczne. Masz ochotę poznać origami? A może intryguje Cię kolaż albo graffiti? Warto uwolnić wyobraźnię! 
 • Wystawa. Młodzi Artyści będą mogli zaprezentować wybór swoich prac przygotowując niepowtarzalną wystawę. W galerii znajdą się szkice, obrazy, ilustracje i autorskie cykle tworzone różnymi technikami. 
Letnia Strefa Przygody i Magiczny Kazimierz Dolny    
 • Magia Kazimierza Dolnego! Wakacje w tak fantastycznym miejscu dają wiele możliwości. Naszych uczestników zapraszamy obowiązkowo na pieszą wycieczkę do słynnego Wąwozu Korzeniowego, zwiedzanie ruin zamku oraz Górę Trzech Krzyży. A to dopiero początek... Nie zabraknie gry miejskiej na kazimierskim rynku, spaceru urokliwymi uliczkami miasteczka i plenerów twórczych na Bulwarze Nadwiślańskim. 
 • Nasz ogród. Obiekt hotelowy, w którym zamieszkamy, otoczony jest pięknym ogrodem, który liczy 1,5 hektara powierzchni. W ogrodzie znajdziemy stary sad,  trawiaste boisko, liczne alejki i ławeczki, altanki i miejsce na ognisko. Ogród - oddalony kilka minut piechotą od turystycznego centrum Kazimierza - będzie naszym artystycznym azylem. Ponadto rozległy teren daje nam możliwość organizacji przeróżnych zajęć terenowych, gier i zabaw na świeżym powietrzu, a także wakacyjnych imprez plenerowych!
 • Wieczorne animacje. Oprócz ogromu warsztatów i aktywności twórczych, rozwijających przeróżne pasje, będzie też czas na team building, talent show, przebojowe karaoke, dyskoteki przebierane, muzyczne ogniska oraz konkursy.
Pokaz finałowy. Zwieńczeniem Wakacji z Pasją jest pokaz finałowy. Pod koniec turnusu, podczas pokazu finałowego, poszczególne obozy prezentują efekty swojej pracy twórczej. W scenariuszu m.in. filmy, prezentacje multimedialne, wystawy i wernisaże, recitale, koncerty, show taneczne, reportaże, etiudy, poczęstunek i spektakle teatralne.
Nagrody. Podczas gali finałowej kadra Interkampu przyznaje skrzydlate Interkampki – nagrody specjalne za całokształt pracy twórczej na danym obozie.
 
Więcej informacji na stronie: www.kompas.pl
czytaj więcej
 • Numer ogłoszenia: 65240007
 • Data wyróżnienia: 20.04.2023
 • Data wprowadzenia: 08.03.2023
Wróć do góry