Obóz z kursem na patenty żeglarza i sternika motorowodnego 14-18 LAT

Ogłoszenie nieaktualne

Zdjęcie 1 / 18
Cena
2 490
Rodzaj
Rekreacyjne
Termin od
2020-06-28
Termin do
2020-08-30

Treść ogłoszenia

Turnusy przez całe wakacje


Każdy turnus zaczyna się obiadem w niedzielę o godzinie 14:00 i kończy w sobotę o godzinie 14:00
 • I 28.06-11.07 / 2.490 zł (transport własny)- zapewniamy transport z Gdyni
 • II 12.07-25.07 / 2.490 zł (transport własny)- zapewniamy transport z Gdyni
 • III 26.07-08.08 / 2.490 zł (transport własny)- zapewniamy transport z Gdyni
 • IV 09.08-22.08 / 2.490 zł (transport własny)- zapewniamy transport z Gdyni
 • V 22.08-30.08 / 1.390 zł (transport własny)

W programie:
 • zajęcia teoretyczne przygotowujące do egzaminu
 • zajęcia praktyczne przygotowujące do egzaminu
 • testy sprawdzające wiedzę
 • zajęcia dodatkowe- ogniska, Supy,kajaki. wizyta w aquaparku
Dla chętnych możliwość zdobycia uprawnień sternika motorowodnego.

Dlaczego dzieci kochają ten obóz?
Fajnie jest być w gronie znajomych lub poznać nowe twarze w tym bardzo żeglarskim miejscu. W ośrodku, w którym każdy znajdzie dla siebie miejsce, z nowoczesnym i kameralnym portem, nad pięknym jeziorem na którym nie brakuje wiatru. Trenerzy prowadzący zajęcia znają się na tym co robią doskonale – relacje w grupie cechuje szacunek i jasno określone zadania. Wakacyjny tłum, zgiełk i harmider są daleko od nas.
Dlaczego rodzice kochają ten obóz?
Po pierwsze, po drugie i po trzecie… ponieważ każdy rodzic chce, aby jego dziecko uczyło się u najlepszych. Aby swoją wiedzę czerpało od osób, które są zarówno mistrzami w swojej dziedzinie jak i po prostu, odpowiedzialnymi ludźmi. Ponadto, Ośrodek Tałty zapewnia przy tym wyjątkową atmosferę sportowej przygody, pozostając bezpieczną przystanią w mazurskiej, turystycznej przestrzeni. Na obozie można zdobyć także patent motorowodny (dodatkowo).
Dlaczego ośrodek Bazy w Tałtach jest tak wyjątkowy?
Baza Mrągowo to jedyny Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego w Polsce ukierunkowany na żeglarstwo i windsurfing. Nasi wychowankowie zdobyli ponad 200 tytułów w Mistrzostwach Polski, Europy, Świata. Brali udział w 6 Igrzyskach Olimpijskich. To dzięki nam każdy Młody Żeglarz może uczyć się od najlepszych w miejscu, które polecają najlepsi!
Co trzeba wiedzieć o naszych obozach?
Młodzież trenuje i uczy się w 7 osobowych grupach „wachtach”. Obóz odbywa się na terenie bezpiecznego ośrodka w miejscowości Tałty k/Mikołajek. Zapewniamy noclegi w domkach 4 osobowych i Mazurskiej Chacie, całodobową opiekę trenerów, całodzienne wyżywienie (3 pyszne posiłki + drugie
śniadanie) z własnej kuchni. Uczestnik/uczestniczka zabierają z domu: odzież przeciwdeszczową, obuwie sportowe lub żeglarskie na jasnej podeszwie i kalosze, strój kąpielowy, nakrycie głowy, zabezpieczenie przed słońcem i komarami, okulary przeciwsłoneczne, bidon na napoje. Zapewniamy ubezpieczenie NNW. Zapewniamy kamizelki asekuracyjne.
Nasz malowniczo położony port ma 25 miejsc postojowych oraz miejsce na deski z żaglem, umocnioną linię brzegową, magazyny na sprzęt, suszarnię, warsztat szkutniczy oraz zupełnie nowy węzeł sanitarny.
 
Gdzie jesteśmy?
Baza Tałty mieści się 5 kilometrów od Mikołajek, nad samym brzegiem jeziora Tałty. Nasz ośrodek znajduje się w centralnym miejscu szlaku Wielkich Jezior Mazurskich.
 
O Bazie
Baza Tałty to port i ekomarina z 25 miejscami postojowymi. Na naszych gości czeka 80 miejsc noclegowych w domkach kempingowych i Chacie Mazurskiej na ogrodzonym terenie pod całodobowym nadzorem, a szef kuchni naszej kantyny zadba o to, żeby żaden żeglarski żołądek nie pozostał pusty.
 
Szkolenia z tradycjami
Poza portem, Baza Tałty to klub sportowy i ośrodek szkoleniowy z tradycjami – od ponad 60 lat z powodzeniem szkolimy zarówno najmłodszych, jak i tych starszych żeglarzy. Na długiej liście naszych wychowanków znajdują się mistrzowie sportów wodnych, między innymi członkowie żeglarskiej kadry narodowej.
Naszą największą dumą są doświadczeni szkoleniowcy – pracujemy tylko z fachową i doświadczoną kadrą instruktorsko-trenerską. Wszystkie zajęcia prowadzone są z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa – na grupę 6-10 osób przypada jeden instruktor, co ma wpływ również na indywidualizację zajęć i bardziej efektywną naukę.
 
Jezioro Tałty
Jezioro Tałty, nad którym położona jest Baza, od północy połączone jest z jeziorem Ryńskim. Razem tworzą najgłębszy zbiornik w kompleksie Wielkich Jezior Mazurskich.
Przydatne informacje:
Wysokość:
116 m.n.p.m.
Powierzchnia jeziora/Powierzchnia wysp:
1160,4 ha/0,2 ha
Maksymalna głębokość/Średnia głębokość:
50,8 m/14 m
Maksymalna długość/Maksymalna szerokość:
12500 m/1800 m
Długość linii brzegowej/Wskaźnik rozwinięcia:
31000 m/2,57
Objętość jeziora/Wskaźnik odsłonięcia::
181022,4 m3/74,4
Gatunki ryb, które występują w jeziorze:
leszcz, szczupak, węgorz, lin, sandacz
 
Okolice Bazy Tałty
W okolicy naszego ośrodka jest mnóstwo atrakcji, które jeszcze bardziej uprzyjemnią pobyt w Bazie – w wolnej chwili możesz odwiedzić rezerwat przyrody Jezioro Łukajno, Zatokę Poziomkową lub rezerwat jeleniowatych w Kadzidłowie. Jeśli lubisz aktywnie odpoczywać, możesz też udać się na spływ kajakowy rzeką Krutyń lub wypożyczyć rower i zwiedzić okolicę.

www.sharkstravel.pl
 • Numer ogłoszenia: 63427947
 • Data wyróżnienia: 20 maja 2020
 • Data wprowadzenia: 20 maja 2020
 • Aktualizacja: 25 maja 2020
 • Wyświetleń: 47
 • Wyświetleń na liście: 2 327