Matematyka z Matplanetą

obserwuj
Cena
219
Rodzaj
Edukacyjne
Termin od
2020-09-21
Termin do
2021-06-19

Treść ogłoszenia

Zajęcia w Matplanecie mają pewne nienaruszalne zasady:
 • ważny jest problem
 • każdy ma prawo wybrać swoją drogę prowadzącą do rozwiązania problemu
 • uczymy myślenia a nie testów
 • nie ma współzawodnictwa
 • nie ma zadań na czas
 • każdy jest wysłuchany, ponieważ liczy się proces myślowy
Program zajęć oraz metody pracy zostały opracowane w oparciu o program Math Circle profesorów Kaplanów z Uniwersystetu Harvarda. Szczegółowy program został przetlumaczony i dostoswany do polskich warunków oraz wymagań naszych uczniów.
Zajęcia rozpoczynają się od zadania praktycznego problemu, na który odpowiedź może dać matematyka. Problem jest analizowany w grupie, a dzieci same mają dojść do sposobu rozwiązania go.
Dzieci dyskutując uczą się od siebie i podążają dziecięcą logiką, dzięki czemu łatwiej jest im zrozumieć poszczególne zagadnienia. Nauczyciel nie wykłada im przedmiotu zgodnie z logiką dorosłego, ale moderuje grupę pilnując prawidłowości uzyskiwanych wniosków.
Prowadzący wspomaga również matematyczny zapis uzyskiwanego rozwiązania, dzięki czemu dzieci uczą się tego zapisu i w jaki sposób ułatwia one wyrażenie rozwiązania problemu. Zapis i operacje matematyczne nie są jednak celem, a tylko narzędziem w rozwiązaniu.
Dzięki temu podejściu potrafimy z dziećmi intuicyjnie przerobić zagadnienia, które w szkole pojawią się dużo później (nota bene, kiedy dziecko zatraci już intuicję...). Kształcimy myślenie, samodzielne identyfikowanie prawideł rządzących liczbami i zjawiskami, dzięki czemu poszerzamy horyzonty i powodujemy przyswajanie naturalnych mechanizmów "wiem, jak się nad tym zastanowić", "wiem jak zadać pytanie" itp.
Jakie są rezultaty? Dzieci, które rozpoczynały naukę u nas mając kiepskie oceny w szkole, w ciągu semestru potrafiły wybić się na prymusów z matematyki. W wielu dzieciach zidentyfikowaliśmy prawdziwe talenty matematyczne, dzięki którym odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach matematycznych.
Posiadamy własne scenariusze zajęć dla każdej grupy wiekowej, które są na bieżąco aktualizowane i modyfikowane na podstawie informacji zwrotnej od naszych uczniów, nauczycieli i metodyków.

Zobacz inne oferty

Ogłoszenie podstawowe

Cena

190 zł

Aktualizacja: 8 miesięcy temu
Ogłoszenie podstawowe

Cena

180 zł

Aktualizacja: 8 miesięcy temu
Ogłoszenie podstawowe

Cena

165 zł

Aktualizacja: 8 miesięcy temu
Ogłoszenie podstawowe

Cena

219 zł

Aktualizacja: 8 miesięcy temu
Ogłoszenie podstawowe

Jola Kozeracka

690015... Wyświetl numer
b...@eduvo.pl Wyświetl e-mail
obserwuj to ogłoszenie

Lokalizacja

Adres
Gdynia Śródmieście
Stefana Batorego 23/5
Ważne jeszcze 115 dni (do 16.05.2021)
 • Numer ogłoszenia: 62218313
 • Data wyróżnienia: 22 stycznia 2019
 • Data wprowadzenia: 22 stycznia 2019
 • Aktualizacja: 17 maja 2020
 • Wyświetleń: 180
 • Wyświetleń na liście: 4 839
Wydrukuj to ogłoszenie
Poleć znajomemu
Podziel się na Facebooku
zgłoś do moderacji
Zadzwoń SMS