PośpiewajMY - warsztaty białego śpiewu

Ogłoszenie nieaktualne

obserwuj
PośpiewajMY - warsztaty białego śpiewu: wideo 17443
13
Zdjęcie 1 / 13

PośpiewajMY - warsztaty białego śpiewu

Cena

90

Jestem
Firmą
Rodzaj szkolenia
Artystyczne

Pięknie byłoby połączyć się w śpiewie, oddechu i emocjach.
Nie ważny byłby język, kolor skóry, wyznanie, narodowość - rozumielibyśmy się bez słów. Patrząc na swoje błogie twarze przepełnione wibracją dźwięku. Naszym językiem byłaby muzyka. Wszystko to może stać się dzięki Wam, śpiewającym.
Każdy z nas ma predyspozycje do śpiewania, głos to nasz pierwotny język ciała. Śpiew towarzyszy nam od zarania dziejów, jest tak naturalny jak oddychanie. Wspólne śpiewanie pogłębia uczucie jedności, wywołuje niebywałą energię, uspokaja, koi. Zagłębienie się w pieśniach tradycyjnych pozwala przenieść się w przeszłość i poznawać dawne obrzędy Słowian, które jeszcze do niedawna były praktykowane na naszych ziemiach.

POZNAJ
- śpiew naturalny, biały śpiew
- prawidłowy oddech przeponowy
- emisję głosu, różnice w technikach śpiewania, intonacja, impostacja
-tradycyjne pieśni polskie, ukraińskie, bułgarskie, serbskie
- i rozwiń słuch harmoniczny podczas wykonywania pieśni wielogłosowych charakterystycznych dla pieśni bałkańskich i ukraińskich
- improwizację głosową

Będziemy krzyczeć, sapać, wzdychać, jęczeć, szeptać, oddychać, śmiać się. Dużo i głośno. Zakochaj się w swoim głosie, śpiewaj nieprzerwanie, twórz bez zahamowań.

Czas trwania: 2 godziny w tym 15 minut przerwy
Co przynieść: wodę, ołówek, wygodne ubrania

Warsztaty poprowadzi:
Joanna Chęcińska-Mystkowska - biolog, ekolog, wokalistka. Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku. Ukończyła podyplomowe studia z Etnomuzykologii na Uniwersytecie Warszawskim. Wokalistka.. Założycielka Gdyńskiej Akademia Dźwięku Rozgłos oraz Pracowni Pieśni i Głosu Rozgłos. Jej podopieczni są laureatami wielu konkursów regionalnych jak i ogólnopolskich. Pasjonatka białego śpiewu. Od wielu lat uczęszcza na różnego rodzaju warsztaty związane z muzyką tradycyjną całego świata. Brała udział między innymi w warsztatach z tradycyjnego śpiewu polskiego, bułgarskiego, ukraińskiego, hinduskiego, macedońskiego a także techniki joik. Ponadto współtworzyła płytę z pieśniami gruzińskimi. Uczyła się między innymi u osób takich jak: Maria Pomianowska, Agata Harz, Dragan Dautkovski, Anoop Mishra, Vladiswar Nadishana, Weronika Grozdew Kołacińska, Tatiana Sopiłka, Adam Strug, Ewa Grochowska. W 2016 z zespołem Akademia Głosów Tradycji wystąpiła na festiwalu Globaltica. Od 10 lat prowadzi warsztaty białego śpiewu między innymi organizowane przez Studio Artystyczne Muza, Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdyni, Wejherowskie Centrum Kultury. Na specjalne zaproszenie Gdańskiego Teatru w oknie nagrała dzwonki na telefon inspirowane muzyką ludową będące nagrodą w akcji crowdfundingowej. Pracowała nad realizacją musicalu Bitwa o Broadway wystawianego w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

Miejsce wydarzenia:
Gdynia Wiczlino
ul. Jana Kazimierza 17

Termin:
13.04.2024 17:00-19:00

Informacja o biletach
Koszt: 90 zł
28 1140 2004 0000 3202 7930 2240

Liczba miejsc: 12- osoby dorosłe

zapisy:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSduNHDBH0zPTUcmUcZSbzmk-bg6-ZKghohPKpE96vkvGDyGJw/viewform?usp=sf_link

[ukryte]
Chcesz najpierw porozmawiać, zadzwoń

Data dodania ogłoszenia: 09.04.2024

Aktualizacja: 09.04.2024

Wróć do góry