Ratownik medyczny Kąpieliska Gdańsk

Wymiar pracy
Pełny etat,
Część etatu,
Sezonowa / Tymczasowa / Dodatkowa
Rodzaj umowy
Umowa zlecenie,
Kontrakt B2B
Branża / kategoria
Opieka medyczna,
Służba zdrowia
Poziom stanowiska
Specjalista,
Pracownik fizyczny
Stacjonarna
Wymagane doświadczenie
Nie

Ofertujemy pracę dla ratownika medycznego lub pielęgniarki systemu na gdańskich kąpieliskach.

Lokalizacje: Gdańsk Brzeźno, Gdańsk Stogi, Gdańsk Sobieszewo
Godziny pracy: 9:30-17:30
Grafik układany wg. dyspozycyjności

Wymagania:
uprawnienia ratownika medycznego / pielęgniarki systemu (niżej szczegóły)

Stawka za dzień pracy: 320 zł

Obowiązki:
1)udzielanie pierwszej pomocy osobom zgłaszającym się do punktu medycznego i osobom
potrzebującym pomocy zgłaszanych przez ratowników w godzinach pracy kąpieliska.
2) uzupełnianie leków, środków opatrunkowych i środków czystości (zgłaszanie zapotrzebowania).
3) uzgadnianie z osobą wskazaną przez Zamawiającego wszystkich spraw dotyczących punktu medycznego oraz współpraca z kierownikami i starszymi ratownikami,
4) prawidłowe użytkowanie sprzętu stanowiącego wyposażenie punktu medycznego,
5) utrzymanie pomieszczenia punktu medycznego w czystości,
6) prowadzenie dziennika pracy punktu medycznego oraz sporządzenia sprawozdania
z działalności punktu medycznego na koniec obowiązującej umowy oraz na każde wezwanie Zamawiającego,
7) przestrzegania regulaminu kąpieliska oraz przepisów BHP i p.poż.,
8) noszenia stroju z właściwym oznaczeniem „ratownik”, „ratownik medyczny”, „pielęgniarka”, „pielęgniarz” lub „lekarz”

Wymagania - Ratownik medyczny:
1)    posiada pełną zdolność do czynności prawnych;
2)    posiada stan zdrowia pozwalający na wykonywanie tego zawodu;
3)    wykazuje    znajomość    języka    polskiego    w stopniu    wystarczającym    do wykonywania tego zawodu i złożyła oświadczenie o następującej treści: „Oświadczam, że władam językiem polskim w mowie i piśmie w zakresie niezbędnym do wykonywania zawodu ratownika medycznego”, z zastrzeżeniem ust. 2;
4)    spełnia następujące wymagania:
a)    rozpoczęła przed dniem 1 października 2019 r. studia wyższe na kierunku (specjalności) ratownictwo medyczne i uzyskała tytuł zawodowy licencjata lub magistra na tym kierunku (specjalności) lub
b)    rozpoczęła po roku akademickim 2018/2019 studia wyższe przygotowujące do wykonywania zawodu ratownika medycznego, prowadzone zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 68 ust. 3 pkt 1 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2022 r. poz. 574, z późn. zm.2)), i uzyskała tytuł zawodowy licencjata, lub
c)    rozpoczęła przed dniem 1 marca 2013 r. naukę w publicznej szkole policealnej lub niepublicznej szkole policealnej o uprawnieniach szkoły publicznej i uzyskała dyplom potwierdzający uzyskanie tytułu zawodowego ratownik medyczny albo dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe w zawodzie ratownik medyczny, lub
d)    posiada dyplom wydany w państwie innym niż państwo członkowskie Unii Europejskiej, Konfederacja Szwajcarska lub państwo członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) – strona umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, uznany w Rzeczypospolitej Polskiej za równoważny z dyplomem uzyskiwanym w Rzeczypospolitej Polskiej, potwierdzającym tytuł zawodowy ratownik medyczny, i uzyskała prawo pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z odrębnymi przepisami, lub
e)    posiada kwalifikacje do wykonywania zawodu ratownika medycznego nabyte w państwie członkowskim Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej lub państwie członkowskim Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) – stronie umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, uznane w Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2021 r. poz. 1646).

Pielęgniarka systemu:
- pielęgniarka posiadająca tytuł specjalisty lub specjalizującą się w dziedzinie pielęgniarstwa ratunkowego, anestezjologii i intensywnej opieki, chirurgii, kardiologii, pediatrii,
lub pielęgniarka posiadającą ukończony kurs kwalifikacyjny w dziedzinie pielęgniarstwa ratunkowego, anestezjologii i intensywnej opieki, chirurgii, kardiologii, pediatrii oraz posiadającą co najmniej 3-letni staż pracy w oddziałach tych specjalności, oddziałach pomocy doraźnej, izbach przyjęć lub pogotowiu ratunkowym;

Aktualizacja: 05.06.2023