Specjalista / Specjalistka ds. Analityki

Pełny etat
Rodzaj umowy
Umowa o pracę
Poziom stanowiska
Specjalista

Nasze wymagania:

  • Wykształcenie wyższe chemiczne lub farmaceutyczne
  • Wiedza i doświadczenie z zakresu analityki substancji aktywnych (tzw. API)
  • Minimum 3-letnie doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku
  • Bardzo dobra znajomość technik analitycznych: HPLC, UPLC, GC, IC, LC-MS, GC-MS
  • Doświadczenie z zakresu znajomości i stosowania wytycznych ICH, Ph. Eur. oraz USP związanych z substancjami aktywnymi
  • Umiejętność zaplanowania i przeprowadzenia walidacji metod analitycznych
  • Znajomość oprogramowania do aparatury analitycznej
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego (w tym słownictwo specjalistyczne)

Twój zakres obowiązków:

  • Przegląd specjalistycznej literatury w celu opracowania/doboru właściwej metody analitycznej dla kontroli jakości nowych substancji farmaceutycznych
  • Określanie zakresu i harmonogramów analitycznych prac badawczych
  • Prowadzenie prac analitycznych oraz sporządzanie raportów z wykonanych badań
  • Wykonywanie badań substancji według metod/norm analitycznych
  • Prowadzenie dokumentacji z przeprowadzanych badań w oparciu o uzyskane wyniki, własną wiedzę oraz obowiązujące procedury i zasady GMP
  • Opracowywanie nowych oraz udoskonalanie istniejących metod kontroli analitycznej
  • Wykonywanie bieżących badań analitycznych substancji farmaceutycznych i biegnących procesów (tzw. IPC) oraz dokonywanie ich oceny jakościowej
  • Opracowywanie dokumentacji GMP tzn. procedur, instrukcji, specyfikacji, metody badań, instrukcji IPC itp. zgodnie z obowiązującymi zasadami
  • Sprawowanie nadzoru nad kompletnością i poprawnością dokumentacji analitycznej do projektów
  • Opracowywanie instrukcji obsługi przydzielonej aparatury fizykochemicznej i urządzeń nowo instalowanych i uruchamianych oraz prowadzenie szkoleń z ich obsługi

Oferujemy:

  • Umowa o pracę
  • Prywatna opieka medyczna
  • Ubezpieczenie na życie
  • Karta Multisport
  • Szkolenia i rozwój kompetencji zawodowych
  • Paczki świąteczne dla dzieci
  • Jeden dodatkowy dzień wolny
  • Program emerytalny

Aktualizacja: 16.02.2024

Ogłoszenie z portalu

praca.pl