Specjalista ds. Księgowości

Pełny etat
Rodzaj umowy
Umowa o pracę
Branża / kategoria
Księgowość
Poziom stanowiska
Specjalista
Stacjonarna
Wymagane doświadczenie
Tak

Nr ref: HR/02/01/2024

Wymagania:
  • wykształcenie wyższe kierunkowe (ekonomia, finanse, rachunkowość),
  • min. 3 lata doświadczenia w firmie z pełną księgowością,
  • praktyczna znajomość przepisów podatkowych, ustawy o rachunkowości,
  • bardzo dobra znajomość zasad i przepisów z zakresu rachunkowości oraz podatków,
  • bardzo dobra znajomość MS Office (zwłaszcza Excel) oraz systemów F-K,
  • mile widziane doświadczenie w firmie produkcyjnej lub w biurze rachunkowym.
Obowiązki:
  • obsługa i rozliczanie operacji gotówkowych w kasie,
  • rozliczanie delegacji służbowych i zaliczek,
  • księgowanie dokumentów kosztowych,
  • księgowanie dokumentów magazynowych,
  • księgowanie rozliczeń międzyokresowych biernych i czynnych oraz wykonywanie innych operacji księgowych,
  • dokonywanie kompensat wzajemnych rozrachunków,
  • księgowanie wyciągów bankowych,
  • tworzenie przelewów bankowych w systemie bankowym,
  • weryfikacja dokumentów pod względem księgowym i merytorycznym,
  • uzgadnianie rozliczeń z kontrahentami krajowymi i zagranicznymi,
  • uzgadnianie rozrachunków z pracownikami,
  • udział w zamknięciu danego okresu sprawozdawczego spółki,
  • sporządzanie sprawozdań finansowych na potrzeby zewnętrzne i wewnętrzne firmy,
  • sporządzenie rocznego bilansu oraz rachunku zysków i strat,
  • sporządzanie deklaracji (CIT, VAT, VAT-UE, WHT) oraz przygotowanie i wysyłka JPK,
  • optymalizacja i usprawnianie organizacji procesów księgowych.
Oferujemy:
  • ciekawą i pełną wyzwań pracę dla Grupy Kapitałowej Grupy Azoty S.A.,
  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,
  • szkolenia podnoszące kwalifikacje,
  • atrakcyjny pakiet medyczny dla Pracownika i członków rodziny,
  • rozwinięty pakiet socjalny w tym: dopłaty do wypoczynku, pożyczki z Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej oraz możliwość przystąpienia do ubezpieczenia grupowego na korzystnych warunkach i inne.
Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji (CV) z dopiskiem „Specjalista ds. księgowości ” na adres: e-mail: [ukryte]

O terminie rozmów kwalifikacyjnych Kandydaci zostaną poinformowani indywidualnie. Zastrzegamy sobie możliwość kontaktu i rozmów wyłącznie z wybranymi Kandydatami.
Informacje o firmie
Grupa Azoty Zakłady Fosforowe Gdańsk Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Spółka Grupy Azoty Zakłady Azotowe Puławy S.A., jednego z liderów europejskiego rynku chemicznego poszukuje kandydatów do pracy w charakterze:
SPECJALISTA DS. KSIĘGOWOŚCI

MIEJSCE PRACY: GDAŃSK
Numer referencyjny: HR/02/01/2024

W zależności od Państwa wyboru dotyczącego rekrutacji bieżącej lub też kolejnych rekrutacji ogłaszanych przez Grupę Azoty FOSFORY Sp. z o.o. prosimy o umieszczenie w CV oświadczenia 1 lub 2, dotyczącego ochrony danych osobowych. 1. Oświadczenie do rekrutacji bieżącej: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zawartych w dokumentach aplikacyjnych, przez Spółkę Grupa Azoty FOSFORY Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Kujawska 2, 80-550 Gdańsk, na potrzeby obecnego procesu rekrutacji. 2. Oświadczenie do rekrutacji bieżącej i przyszłej (wyrażenie zgody jest dobrowolne): Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zawartych w dokumentach aplikacyjnych przez Spółkę Grupa Azoty FOSFORY Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Kujawska 2, 80-550 Gdańsk, na potrzeby obecnego i przyszłych procesów rekrutacji.