Główna Księgowa

Ogłoszenie podstawowe
Gdańsk Wrzeszcz
ks. Leona Miszewskiego 12/13
Główna Księgowa Umowa o pracę
obserwuj

Wymiar pracy
Pełny etat,
Część etatu
Rodzaj umowy
Umowa o pracę
Branża / kategoria
Księgowość,
Edukacja / Nauka
Poziom stanowiska
Pracownik umysłowy
Stacjonarna
Wymagane doświadczenie
Tak

Wykształcenie, doświadczenie zawodowe, wymagania kwalifikacyjne:
  • wykształcenie wyższe ekonomiczne,
  • min. 8 lat pracy, w tym min. 3 lata na stanowisku kierowniczym lub samodzielnym,
  • min. 4 lata pracy w księgowości lub certyfikat księgowy uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych albo świadectwo kwalifikacyjne uprawniające do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, wydane na podstawie odrębnych przepisów lub wpis do rejestru biegłych rewidentów na podstawie odrębnych przepisów,
  • min. 2 lata doświadczenia w prowadzeniu księgowości i finansów uczelni publicznej lub niepublicznej,
  • pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych,
  • brak prawomocnego skazania za przestępstwo przeciwko mieniu, przeciwko obrotowi gospodarczemu, przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego, przeciwko wiarygodności dokumentów lub za przestępstwo skarbowe,
  • znajomość przepisów regulujących funkcjonowanie uczelni ,
  • umiejętność obsługi programów finansowo-księgowych i pakietu Office,
  • rzetelność, sumienność, zaangażowanie i odpowiedzialność,
  • wysokie standardy etyczne,
  • samodzielna organizacja pracy i zaangażowanie,
  • inicjatywa w działaniu i rozwiązywaniu potencjalnych problemów,
  • zdolności organizacyjne i otwartość na zmiany,
  • umiejętność współpracy w zespole,
  • znajomość języka angielskiego przynajmniej na poziomie komunikatywnym,
  • umiejętności kierownicze – w szczególności organizowania pracy, dostrzegania potrzeb i motywowania zespołu podległych pracowników.
Zakres obowiązków/najważniejsze zadania:
  • pełnienie funkcji głównego księgowego Uczelni,
  • odpowiedzialność za prowadzenie rachunkowości Uczelni i prawidłowe zamykanie okresów sprawozdawczych,
  • sporządzanie rocznych sprawozdań finansowych zgodnie z przepisami prawa bilansowego,
  • nadzór nad opracowaniem i realizacją planu rzeczowo – finansowego Uczelni,
  • organizacja obiegu dokumentów finansowo-księgowych,
  • wykonywanie dyspozycji środków pieniężnych,
  • nadzorowanie pracy w obszarze księgowym i obsługi płacowej,
  • sporządzanie deklaracji podatkowych (CIT, VAT) zgodnie z przepisami prawa podatkowego,
  • sporządzanie raportów dla potrzeb właściwych ministerstw m.in. MEiN,
  • współpraca z bankami,
  • prowadzenie windykacji zadłużenia wobec Uczelni,
  • przygotowywanie prognoz i analiz finansowych,
  • współpraca z władzami Uczelni i raportowanie swoich działań,
  • odpowiedzialność za rozliczanie finansowe projektów unijnych prowadzonych przez Uczelnię, grantów, dotacji,
  • kontrola wewnętrzna wydatków na Uczelni i w podległych działach.
Przewidywana data zatrudnienia: lipiec 2024 r.
Dokumenty: CV należy składać na adres: ada.zacharewicz@wstih.pl (podając w tytule nazwę stanowiska) w terminie do 15 czerwca 2024 r.
Informacje o firmie
Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku jest uczelnią branżową i specjalizuje się w kształceniu wysoko wykwalifikowanych kadr dla branży turystycznej.
WSTiH w Gdańsku posiada 27 letnie doświadczenie w edukowaniu teoretycznym i praktycznym rzeszy kadry zawodowej dla światowego rynku turystyki. Dyplomy WSTiH trafiły do ponad 13 tysięcy absolwentów z całego świata. Dzięki zdobytemu wykształceniu nasi abiturienci z sukcesem, na kierowniczych stanowiskach zarządzają hotelami, restauracjami i innymi obiektami w branży turystycznej. Duże grono osób zostaje właścicielami własnych działalności gospodarczych w sektorze MSP w branży turystycznej. Jest to dowód, że zainteresowania i pasja stają się zawodem. Jesteśmy Uczelnią, w której koncentrujemy się na wszystkich wymiarach i aspektach światowej turystyki. Obserwujemy i analizujemy potrzeby rynku wdrażając nowe programy odzwierciedlające światowe trendy.  Jesteśmy otwarci i innowacyjni  w obszarze kształcenia. Zatrudniamy najwyższej klasy polskich i zagranicznych wykładowców będących praktykami w swoich dziadzinach.
Studia w WSTiH w Gdańsku to kreatywność w biznesie, twórcze myślenie, przygotowywanie najlepszej kadry zawodowej dla hotelarstwa, gastronomii, turystyki. To innowacyjne kształcenie i nowoczesna oferta kształcenia umożliwiająca  studentom i absolwentom spełnianie swoich marzeń.

W CV prosimy zamieścić klauzulę: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu rekrutacji zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

Informujemy, że istnieje możliwość dalszego przetwarzania danych osobowych kandydatów dla celów prowadzenia przyszłych procesów rekrutacyjnych. W przypadku wyrażenia takiej woli, proszę o umieszczenie dodatkowego oświadczenia o następującej treści:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla celów prowadzenia przyszłych procesów rekrutacyjnych.
W przypadku wzięcia udziału w procesie rekrutacji należy zapoznać się z informacjami dot. przetwarzania danych osobowych pod adresem https://wstih.pl/wp-content/uploads/2020/05/Dla-kandydata-do-pracy_WSTiH.pdf
Zastrzegamy sobie prawo do udzielania odpowiedzi wyłącznie na wybrane oferty.
Zastrzegamy sobie prawo odwołania rekrutacji bez podania przyczyny oraz informujemy, że ostateczną decyzję o zatrudnieniu podejmuje Rektor.

Aktualizacja: 11.06.2024

obserwuj to ogłoszenie
obserwuj

Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku

585202... Wyświetl numer
a...@wstih.pl Wyświetl e-mail

Lokalizacja

Adres
Zobacz dane kontaktowe
Powiadamiaj o ofertach pracy
Polityka prywatności
Wyświetl numer