Samodzielna Księgowa/ Samodzielny Księgowy

Wymiar pracy
Pełny etat,
Część etatu
Wynagrodzenie brutto
7000 - 10000
Rodzaj umowy
Umowa o pracę
Branża / kategoria
Księgowość
Poziom stanowiska
Pracownik umysłowy
Stacjonarna
Wymagane doświadczenie
Tak

Zakres obowiązków:
  • Prowadzenie pełnej księgowości zgodnie z obowiązującymi przepisami
  • Wprowadzanie dokumentów do systemu Saldeo
  • Księgowanie WB
  • Dekretacja dokumentów i import danych do Symfonia FK
  • Przygotowywanie dokumentów księgowych, prowadzenie kartoteki środków trwałych
  • Przygotowywanie i wysyłka deklaracji podatkowych (CIT,VAT,VAT-UE, GUS)
  • Uzgadnianie i kontrola sald
  • Współpraca z Urzędem Skarbowym
  • Wystawianie faktur sprzedaży
  • Rozliczanie delegacji
  • Przygotowywanie zestawień na potrzeby Zarządu i Dyrektora Finansowego
  • obliczanie wyniku finansowego, współudział w sporządzaniu sprawozdań finansowych
 Wymagania:
  • min 5 lat doświadczenia w księgowości na samodzielnym stanowisku (preferowana branża budowlana)
  • wykształcenie kierunkowe rachunkowość i finanse lub ekonomiczne
  • znajomość zagadnień księgowych i przepisów podatkowych
  • umiejętność obsługi programu Symfonia (Finanse Księgowość, Handel), Saldeo
  • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office (szczególnie arkusza kalkulacyjnego MS Excel)
  • mile widziana znajomość języka niemieckiego
  • dokładność, sumienność oraz odpowiedzialność za powierzone zadania
  • samodzielność, terminowość i nastawienie na realizację wyznaczonych zadań
  • otwartość na nowe zadania, podejście nastawione na automatyzację procesów księgowych oraz optymalizację rozwiązań podatkowych
Oferujemy:
  • Ciekawą pracę w firmie z ugruntowaną pozycją na rynku polskim i niemieckim
  • Stabilne zatrudnienie
  • Możliwość pracy w pełnym lub niepełnym wymiarze
  • Wynagrodzenie uzależnione od doświadczenia zawodowego i wiedzy
  • Możliwość zdobycia nowych doświadczeń i awansu
  • Elastyczne godziny rozpoczęcia pracy
  • Premie za KPI

Aktualizacja: 12.03.2024