Stanowisko Bibliotekarskie- Biblioteka Chełm

Pełny etat
Rodzaj umowy
Umowa o pracę
Branża / kategoria
Obsługa techniczna,
Organizacja i obsługa imprez,
Praca twórcza
Poziom stanowiska
Pracownik umysłowy

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku poszukuje kandydata do pracy na stanowisko bibliotekarskie w Bibliotece Chełm.
Biblioteka Chełm mieści się w gdańskiej dzielnicy Chełm przy ul. Dragana 26 i jest otwarta dla czytelników w następujących godzinach: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 9:00 – 19:00, środa, sobota: 9:00 – 15:00. Zespół biblioteki pracuje w systemie dwuzmianowym.
Naszym czytelnikom oferujemy starannie dobrany księgozbiór – zarówno książka czarnodrukowa jak i audiobooki, przegląd czasopism oraz stanowisko komputerowe z dostępem do Internetu. Ponadto biblioteka, oprócz tradycyjnych funkcji bibliotecznych, prowadzi działalność kulturalną i edukacyjną – posiada bogatą ofertę zajęć i warsztatów  dla dzieci i dorosłych.
Od kandydatów na stanowisko Pracownika Biblioteki CHEŁM oczekujemy:
  • wykształcenia wyższego,
  • kwalifikacji i umiejętności pedagogicznych,
  • umiejętności organizacji pracy własnej oraz pracy w zespole,
  • kreatywności, chęci do nauki oraz rozwijania własnych pomysłów /projektów,
  • wysokiej kultury osobistej,
  • umiejętności organizacyjnych.
Dodatkowymi atutami kandydata będą:
  • wykształcenie bibliotekarskie lub doświadczenie w pracy na stanowisku bibliotekarskim,
  • znajomość bibliotecznych programów obsługi zbiorów i czytelników (Libra, Patron, Sowa),
  • doświadczenia w pracy z dziećmi, młodzieżą, seniorami,
  • doświadczenie w zakresie animacji kultury,
  • doświadczenie w obsłudze klienta/pracy z czytelnikiem.
Główne zadania na stanowisku:
  • profesjonalna obsługa czytelników,
  • realizacja zadań i projektów poświęconych czytelnikom w różnych grupach wiekowych.
Oferujemy:
  • zatrudnienie w ramach umowy o pracę wg. ustalanego harmonogramu,
  • stabilną pracę w kreatywnym, 7-osobowym zespole,
  • wynagrodzenie zasadnicze brutto od 5 300 PLN
  • dopłaty do wypoczynku,
  • dodatek stażowy po spełnieniu wymaganych warunków,
  • możliwość odpłatnego skorzystania z programów Benefit System,
  • możliwość rozwoju zawodowego przez szkolenia i udział w konferencjach
Informacje o firmie
Na Państwa zgłoszenia czekamy do 28 kwietnia 2024 roku.
Przewidywany termin zatrudnienia – maj / czerwiec 2024 roku.
Osoby zainteresowane ofertą prosimy o składanie aplikacji poprzez przesłanie CV wraz z listem motywacyjnym na adres: [ukryte] (z dopiskiem „CHEŁM” w temacie wiadomości).

Do przesłanych dokumentów należy załączyć pierwszą lub obie klauzule (w zależności od decyzji kandydata): Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, innych niż wymagane w ogłoszeniu o naborze, w celach związanych z prowadzoną rekrutacją, w tym także na przetwarzanie mojego wizerunku do celów rekrutacyjnych. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach związanych z rekrutacjami organizowanymi w przyszłości przez okres 3 miesięcy. Po weryfikacji Państwa dokumentów wybrani kandydaci zostaną poinformowani o zakwalifikowaniu do kolejnego etapu rekrutacji. Zasady rekrutacji pracowników na wolne stanowiska pracy w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku znajdą Państwo tutaj https://wbpg.org.pl/praca/zasady-rekrutacji-pracownikow-na-wolne-stanowiska-pracy-w-wojewodzkiej-i-miejskiej-bibliotece-publicznej-im-josepha-conrada-korzeniowskiego-w-gdansku/ Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE przyjmuję do wiadomości, że: Administrator danych Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, które dane osobowe będą przetwarzane oraz w jakim celu, i jakimi sposobami, jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku, Targ Rakowy 5/6, 80-806 Gdańsk, email: wbp@wbpg.org.pl. Inspektor ochrony danych We wszystkich sprawach dotyczących ochrony danych osobowych, macie Państwo prawo kontaktować się z naszym Inspektorem ochrony danych na adres mailowy: iod@wbpg.org.pl. Cel przetwarzania Celem przetwarzania Państwa danych osobowych jest przeprowadzenie i rozstrzygnięcie procesu rekrutacji. Podstawa przetwarzania danych Państwa dane osobowe przetwarzamy na podstawie Ustawy z 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy. W przypadku dobrowolnego podania innych danych niż wynikające z ww. ustawy (np. numeru telefonu), podstawą przetwarzania jest zgoda, wyrażona przez świadome przekazanie nam tych danych. Podanie danych osobowych wynikających z przepisu prawa jest obowiązkowe - niepodanie tych danych spowoduje brak udziału w procesie rekrutacji Okres przechowywania danych Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres 3 miesiące od dnia zakończenia procesu rekrutacji lub do dnia wycofania się ze zgody. Dokumentacja kandydata, który zostanie zatrudniony, zostanie dołączona do akt osobowych. Odbiorcy danych Odbiorcami Państwa danych osobowych są podmioty uprawnione do ujawnienia im danych na mocy przepisów prawa (np. lekarz medycyny pracy). Są nimi również podmioty, które świadczą nam usługi (np. serwis oprogramowania, w którym przechowujemy Państwa dane). Prawa osób Macie Państwo prawo do: ochrony swoich danych osobowych, dostępu do nich, uzyskania ich kopii, sprostowania, prawo do usunięcia danych lub ograniczenia ich przetwarzania oraz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, e-mail: kancelaria@uodo.gov.pl). Ponadto, w odniesieniu do danych przetwarzanych na podstawie zgody macie Państwo prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie. Wycofać się ze zgody można w formie wysłania żądania na nasz adres e-mail lub adres pocztowy. Konsekwencją wycofania zgody na przetwarzanie danych, będzie brak możliwości przetwarzania przez nas tych danych. Osoby zainteresowane ofertą prosimy o składanie aplikacji poprzez przesłanie CV wraz z listem motywacyjnym na adres: praca@wbpg.org.pl (z dopiskiem CHEŁM w temacie wiadomości).